Пръстчето на детето ми бере

  • 2 165
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Преди три-четири дни си одраска пръста. на столчето за хранене. CryСтана малка раничка.Помислих си че като всяко одраскано нещо ще мине.Обаче днес го забелязах че е набрало.Пръста му е червен и има набрало.С какво да го намажа? Или някакъв компрес да му направя?Не дава да го бутна доста го боли.

# 1
  • Мнения: 2 603
Мисля, че се мажеше с Ихтиол за извличане на гнойта  Thinking Не съм 100% сигурна дали го продават още. Аз си мажех ушите, като си пробих дупки за обици и като ми беряха.

# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
То не е лошо и лекар да го види,че имах подобен случай с едно момиче.Палеца му се беше надул като балон.Отидохме на лекар,много внимателно отстрани гнойта и превръзка.
За сега му сложи Ихтиол,но утре ако е по-зле-на хирург.

# 3
  • Мнения: 3 146
Не съм сигурна, че в случая точно ихтиол е добре - по-добре промий добре пръста и направи с марля превръзка с йодасепт. сменяй поне 4 пъти за 24 часа.

# 4
  • Мнения: 158
Направих му равни части вода и спирт като компрес.Май поомекна раничката.Купих и йодасепт.Дано да ни помогне.Щях да го заведа веднага на доктор обаче на всичкото отгоре сме с варицела. ooooh!  Много ни се струпа в последно време.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 074
Ако имаш локум вкъщи, наложи мястото с него, отгоре с марличка и бинт.
Абсолютно безвредно.
До утре ще изтегли гнойта.

# 6
  • Мнения: 158
Ако имаш локум вкъщи, наложи мястото с него, отгоре с марличка и бинт.
Абсолютно безвредно.
До утре ще изтегли гнойта.
  благодаря хули и това ще пробвам.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 074
Само да вметна, не го налагай с йодасепт.

# 8
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
И аз съм чувала за локум, за вътрешността на хляба натопена в прясно мляко също, прави де на топка и се налага, много съм доволна от ихтиола.

# 9
  • Мнения: 3 830
Ихтиол.

Само да вметна, не го налагай с йодасепт.


Защо пък? newsm78

# 10
  • Мнения: 25 441
Компрес с риванол. Ако не е спаднало на сутринта, непременно на лекар.

# 11
  • Мнения: 2 926
Води го на хирург.
Моят мъж докато си мяташе локуми, теста и ихтиол, без малко да му набере коста и да му отрежат пръста.
Спасиха го пръста, но едвам.

# 12
  • Мнения: 1 217
Когато детето беше на 7-8 месеца имаше този проблем с пръстчето на ръката.
Тогава бяхме на село при баба и както си размахваше ръчичките и видях гнойтта по пръстчето.
Багажа се събра за половин час и си дойдохме в София.От там веднага на хирург.
Отстрани много внимателно гнойтта и 5дена ходихме на превръзки.
Големите пръстчета на краката му също няколко пъти му забираха,но правех компрес от Бактробан-крем върху марля и превръзка,минаваше за 2-3 дена.

# 13
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Много неприятна работа. В къщи винаги имам клеева тинктура. На дъщеря ми веднъж и загнои палчето на крачето и започнах да капя от нея вечер преди лягане. За 3 дена и мина. Дано да сте по-добре вече, но за в бъдеще да си подготвена.  Peace

# 14
  • Мнения: 158
Пръсчето му вече е по добре.Снощи и днес правихме компреси.Няма гной  вече,а и не е зачервено.Дано да не бере вече.Остава само и шарката да мине и сме ок.Благодаря на всички мами  Peace  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт