резултати от изследвания на урина

  • 980
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 553
Здравейте д-р Слънчева!

Понякога като пишка урината на дъщеричката ми не е съвсем бистра - понякога има някакви бели прашинки, а веднъж видях и нещо като песъчинки.
Правили сме изследания на урината и досега всичко винаги е било в норма. Наскоро ми каза, че я пари като пишка и веднага отидохме на ехограф и пак пуснахме изследвания. Ехографа каза, че всичко е наред и по-скоро паренето е било външно, заради това, че в градината сами се бършат и т.н. и ми каза да я плакна със смрадлика и лайка. Иначе аз всяка вечер си я мия с душ-гел на Хип 2 в 1 за коса и тяло.
Изследванията на урината този път обаче показаха единични песъчинки /урати май ми каза лекарката по телефона/ и ацетона е положителен с 1+, каквото и да означава това.
Нашата лекарка каза, че и двата показатела са поради обезводняване и да пие много течности и да не яде шоколад /тя по принцип и не яде, а само шок. яйца от време на време/.  Каза и да обърнем внимание на госпожите в детската градина да я карат да пие вода, защото тя наистина не пие.

Вие какво бихте ни посъветвали. Трябва ли да предприемем друго нещо, освен да пие много течности.

Предварително Ви благодаря !

# 1
  • Мнения: 5 760
Не е необходима лечение, течностите са достатъчно. Паренето не е задължително да е от възпаление на пикочните пътища, а може да е раздразнени външните полови органи и тогава миенето с лайка и смрадлика ще помогнат.

Общи условия

Активация на акаунт