глазура за еклери

  • 16 331
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
как се приготвя глазурата на еклерите от доброто старо време една такава кафява беше и много вкусна. Моля помогнете

# 1
# 2
  • Мнения: 1 798
.

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 17:17 от delicate

# 3
  • Мнения: 3 675
Чела съм, че за глазура може да се използва натурален шоколад или шоколадов мус на доктор Йоткер.
Мъжът ми всеки ден прави еклери, може да го питам/ако не забравя/, но ще публикувам отговора си чак на 24.

# 4
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей!

Купешките еклери се правят с готов карамелен фондан, който може да си купиш в някоя сладкарска борса, но се продава с големи количества (т.е няма малки разфасовки). В Тортената библиотека има адреси. Там има и рецепти за глазури, които са подходящи точно за заливки на еклери и кексове. Наскоро обаче научих една нова карамелена глазура и мисля, че тя най-много се доближава до купешкия фондан:

Карамелена глазура за еклери и понички:

3 с.л  захар
100 мл. вода
300 гр. пудра захар


В сух тиган(най-добре тефлонов) и на добре загрят котлон, загряваме 3 с.л захар и непрестанно бъркаме, докато стане течна и започне да кафенее (не  оставяйте да покафенее много, за да не горчи). Когато захарта е вече напълно течна и леко кафява, долейте внимателно водата и на бавен котлон с постоянно бъркане оставете карамела да се разпусне напълно.Оставете така полученият кафяв сироп да изстине и след това налейте в купа в която предварително сте пресяли пудрата захар. Бъркайте до получаването на гладка глазура.

Успех!

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 14:09 от natalyna

# 5
  • Мнения: 1 906
Правила съм два пъти еклери.

Първия път разтопих на водна баня бонбони лакта с краве масло. Стана мнооого вкусно!

Втория път варих кондензирано мляко, както си е в кутийката. Пак е вкусно, но е изключително бавно. Пък и трябва да се внимава да не остане непокрито с вода, защото  Rage

# 6
  • Мнения: 4
момичета някоя знае ли как се правят румита умирам за тях а не мога никъде да намеря рецепта  chef

# 7
  • Мнения: 22 867

Първия път разтопих на водна баня бонбони лакта с краве масло. Стана мнооого вкусно!


Incognito , в какви горе-долу пропорции на бонбоните и маслото си правила тая глазура?  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 906
Incognito , в какви горе-долу пропорции на бонбоните и маслото си правила тая глазура?  bouquet

Едно пакетче бонбони, а маслото беше около 1 с.л.

# 9
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Incognito , в какви горе-долу пропорции на бонбоните и маслото си правила тая глазура?  bouquet

Едно пакетче бонбони, а маслото беше около 1 с.л.
Хъм, аз като правих, с такава пропорция почти нищо не успях да намажа. Много малки ми беше сместта.

Общи условия

Активация на акаунт