Кръв от устата

  • 6 205
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
Дъщеря ми си направи 2 малки дупчици на устните, не разбрах от какво, най-вероятно е опитала да пие вода не от където трябва. Има на устните 2 много малки точки, но те не спират да кървят вече 30 мин. Как да спрем кръвта, тя като каже нещо или направи гримаса пак тръгва кръв?

Лесарката й каза, ако не спре да я водим в Пирогов за да я лепят с тъканно лепило

# 1
  • Мнения: 4 585

Ами като създаде налягане в устната кухина, и избутва през дупчиците кръвта, не я оставя да се съсири.
Ако успее да заспи, на сутринта няма да е така. Пък и да я лепят, няма страшно. На децата зарастват бързо раните и без белези.
Интересно с какво и как се е перфорирала. Вилица?

# 2
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Веднага в Пирогов - водила съм там при такива случаи.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 412
Спря преди около 30 мин. Учудващо е, че стоя спокойна с лепенка от марля и анатомичен лейкопласт. Приличаше все едно е от бандитски филм със залепена уста.
Не разбрах от какво се е перфорирала, около мястото на инцидента намерих опаковка от пластелин /тип чашка/ с недобре изрязан целофан.

Лека нощ и Благодаря!

# 4
  • Мнения: 1 849
Радвам се, че се е разминало с толкова. Преди да тичаш в Пирогов, сложи кислородна вода, ще се запени и ако не е много дълбока раната - ще спре кървенето. А може и лед в кърпичка, също. Аз навремето си пукнах главата, падайки от един стол на ръба на шкафа и с това се оправих, то беше вечер в събота и с бебе...

# 5
  • София
  • Мнения: 4 412
Понеже беше на лигавицата лекарката не посмя да ми препоръча спрей или нещо друго. Чудя се дали и кислородна вода може на устата.
А тя за това място ми препоръча точно лед в кърпа, да и дам да дъвче лед и да се опитаме да притискаме. Каза също, че слюнката действа кръвоспиращо. Но с всички тези неща не успяхме да я спрем.
Добре, че се залъга с тази лепенка, казах й, че ще и правя "мустаци". И за устата  хартиен лейкопласт на URGO се оказа подходящ, с други лепенки може да стане рана при свалянето.

Е споделих, дано да няма други случаи, устната лигавица се оказа странно място за рана и нямах опит. Hug

Общи условия

Активация на акаунт