Давате ли плодове от компот?

  • 2 115
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 387
Момичета, питам се дали е добре да давам на детето плодове от компот и по-специално праскови и кайсии. Мислех да и правя кремче със сушени кайсии, но прочетох, че ги обработват със сяра и се отказах. Правя и с круши, ябълки, банани, но ми се иска още малко разнообразие. Да,  има захар в компотите, но аз ще използвам само плодовете. Пък си и мислех кво да я пазя толкова от тая захар тя яде захар от плодовите пюрета (не във всички ама в повечето има), има в бисквитите в соковете. Според мен важно е да не се прекалява. Кажете какво мислите и дали сте давали такива плодове от компот?Благодаря.

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
То на времето нямаше готови кисели и съм използвала в началото водата а след това и плодовете за да и правя кисел. Така че едва ли нещо ще му има на детенцето при това е захранно сигурно с мъхести плодове.

# 2
  • Мнения: 4 000
Ако нямам под ръка пресни плодове, случва се да дам от компот от кайсии (домашен, с малко захар,), т.е да прибавя плода в кремче или в кисело мляко с бисквити.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз пасирам компоти и им ги давам като сокче.

# 4
  • Мнения: 4 335
А колко е голямо детето?
Аз не сьм давала все още компоти,а ми се струва рано.

# 5
  • Мнения: 5 940
Не. Яде пресни плодове, има достатъчно сезонни.

# 6
  • Мнения: 367
Не съм давала още, но няма и да бързам. В компотите има много захар.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
Тази тема може да ти бъде интересна:
Полезни ли са плодовите компоти за децата?
 Peace

# 8
  • Мнения: 2 149
Не. Яде пресни плодове, има достатъчно сезонни.
Peace

# 9
  • Мнения: 405
До сега не съм давала.

# 10
  • София
  • Мнения: 387
Ами сезонните плодове са цитрусите, но ние все още не ядем, защото сме малки. На осем месеца е дъщеря ми. Мисля си, че дори крушите и ябълките не са точно в сезона си. Те са есенни плодове, а ги предлагат цяла зима. Вероятно и те са обработени с нещо, за да издържат. Да така е на пазара има всичко, но колко нитрати имат, за да изглеждат подобаващо добре никой не знае. И си мисля, че май е по-добре малко повече захар, отколкото нитрати до без край. Аз например предпочитам да правя пюрета със замразени зеленчуци, защото се предполага че са замразявани, когато им е сезона, отколкото да купувам от пазара пресни. Става въпрос за карфиол, броколи, моркофи, спанак и т.н. Та не знам дали не важи и за плодовете от компоти.

# 11
  • Мнения: 15 379
Не. Яде пресни плодове, има достатъчно сезонни.
Peace

# 12
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
аз не давам плодовете , но давам сокчето. Почти всяка седмица и варя една ябълка на компот и освен сока , после и пасирам плодовете на пюре Peace

# 13
  • Мнения: 27 524
Не, не давам!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Не съм давала.Не мисля обаче че е проблем 2-3 пъти в месеца щом искаш да разнообразиш.

Общи условия

Активация на акаунт