Пилешко с топено сирене и гъби

  • 24 994
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 852
Търся изробвана рецепта  Rolling Eyes

# 1
# 2
  • Мнения: 1 310
Мммм... Снощи го сготвих. Невероятно! Много вкусно! smile3501

# 3
  • Мнения: 3 675
Пиле с топено сирене и гъби

Необходими продукти

1/2пиле
300 г гъби (печурки)
1 опаковка топено сирене
7 с.л. олио
3 с.л. брашно
черен пипер и сол на вкус


Начин на приготвяне

Порционира се половинката пиле, осолява се и се запържва в сгорещеното олио за около 5 мин., след което се наливат 250 мл топла вода, огънят се намалява , тенджерата се захлупва с капак и се оставя месото да се задуши на тих огън, Когато водата се изпари и месото остане на масло, тенджерата се дръпва от огъня. Изваждат се парчетата пилешко. В останалата мазнина се запържват добре изчистените и измити и нарязани на по едри парчета печурки. След като пуснат собствената си течност, към гъбите се прибавят 350 мл топла вода и се оставят да се позадушат. След като гъбите омекнат, към тях се прибавят парчетата месо. Течността в ястието трябва да е около 300 мл. Сгъстява се с брашно, колкото е необходимо. Накрая се прибавя цялото топено сирене и черния пипер cook

# 4
  • Мнения: 434
Това е една от любимите ни рецепти.

500 гр. пил. филе, нарязано на хапки се задушава в малко олио, добавя се и малко соев сос,  бяло вино и 2-3 скилидки нарязан на ситно чесън. Месото се отделя и в същия тиган слагаме 200 гр. заквасена сметана, нарязваме пушено топено сирене, добавяме малко горчица и бъркаме докато стане хомогенна смес. С тази смес заливаме пилешките късчета.

Ако искаш можеш да добавиш и гъби.

Другият начин по който приготвям е:
Редя в съд  от иена намазан с олио един ред пилешки пържоли после гъби, а върху тях кръгчета топено пушено сирене, заливам с една малка кофичка заквасена сметана, малко бяло вино, сол и черен пипер.Слагам капак и пека.Става много вкусно, а също става и със свинско.

# 5
  • Мнения: 9 973
и аз много обичам,но си счупих капака на иенската

# 6
  • Мнения: 1 176
и аз много обичам,но си счупих капака на иенската

Покриваш добре с фолио, вместо с капак.

# 7
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Леле, супер предложения! Тия дни ще пробвам някоя от рецептите! Тооолкова вкусно звучи!  Crazy

# 8
  • Мнения: 3 804
Ау ,накахте ме да се разме4тая-тъкмо имам пиле-скоро ще се пробвам.А има ли зна4ение дали гъбите са от буркан,4е тук пресни не съм виждала newsm78

# 9
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
значи аз правя следното:
около 500 гр филе
топено сирене 1 опаковка
250 гр гъби
Варя месото докато се свари и :
Местото го режа на филийки и  нареждам един ред в йената  отгоре слагам нарязано на колелца топено сирене и изчистени гъбки на колелца , отново ред пилешки филийки пак топено сирене и гъби и така докато свърши. Пека на силна фурна .
Става страхотно  chef

# 10
  • Мнения: 18
  Запис и от мен,още утре ще пробвам някоя от рецептите.

# 11
точно съм купила пиле и гъби и съм в пълна бойна готовност да пробвам рецептите. от всички си избрах по нещо и съм сигурна утре как ще хапна вкуснчко. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт