проблеми с цикъла и поликистоза

  • 4 604
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!Аз съм начинаеща в този форум.При мен проблемите са следните-от определено време имам нередовен цикъл.Реших да отида на преглед при д-р Коларов.Той ми постави диагноза "синдром на поликистозни яйчници".Правих хормонални изследвания,при които инсулина и андростендиона ми бяха завишени.Приемах 3 месеца Диане 35 и отново направих изследвания.Този път само андростендиона беше с високо ниво.Трябваше да продължа да пия Диане 35,но съчетано с Андрокур още 3 месеца и пак да правя хормонални изследвания.При третите изследвания всичко беше в норма,но д-р Коларов ми препоръча да не спирам с Диането.Проблема беше,че аз исках да спирам противозачатачните,защото искам да имам бебе.Уговорката с доктора беше следната-пия още един месец Диане и ги спирам.През първия месец,след като ги спра не трябва да правя опити да забремявам,според доктора!!!!А в следващите три месеца трябвало да "работим за бебе"!!!!!Оба4е на първия месец,след като спрях Диането цикълът ми закъсня с 4 дни!През втория и третия месец цикъл изобщо нямам!!!!!!!Направих 2 теста за бременност-отрицателни са!!!!!!Незнам оттук нататък какво да правя!!!!!Какво да изследвам и къде да ходя?Страшно много ми е притеснено!Моля за съвети!!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
след Диането и при мен така се получи,само че не ми дойде цели 7 месеца.След това ми направиха лапароскопия и фенестрация на яйчниците ,та не знам иначе кога щеше изобщо да ми дойде.Аз също съм с ПКЯ .След лапарото имам напълно редовен цикъл и 3 пъти забременявам.
Естествено не те карам да се мяташ направо на лапароскопия,просто споделям как беше при мен.

# 2
  • Мнения: 3 294
Ефекта от приема на противозачатъчни при поликистоза е временен , и аз съм с поликистоза и по време на приема на противозачатъчни МЦ ми беше нормален , но след като ги спра ми идва на следващия месец и след това нищо с месеци . Моят съвет е ако целиш забременяване , лечението с противозачатъчни няма да ти помогне , най-добре потърси друго мнение или сподели притесненията си със сегашния доктор . Успех  Peace

# 3
Здрасти мила hellios отлично те разбирам аз се борих цели 5 години с този проблем, и искам да ти кажа че и аз не знам как ще се справиш по принцип кистите изчезват от противозачатъчните но като се спрат отново се появяват гадинките а от тях няма никаква овулация.Мен ако питаш направо отиди в някой център за репродуктивно здраве.Ние с мажа ми работихме за бебе от 2002г. при мен проблема беше същия нередовен цикъл поликистоза и на лице само разочарование всеки път и изведнъж нямам на идея как цикъла ми се нормализира и аз станах мама 2006г. сега малкия е на 2г и 10м. а не сме се пазили откакто се е родил проблема е същия нищо и незнам как ще се боря отново затова се замислям за център за репродуктивно здраве успех ти желая и на теб newsm10

# 4
  • Мнения: 131
Здравейте момичета! Аз съм с поликистоза от 7 години, вече съм се решила да си правя лапаро, но все пак съветвам всички първо да опитат с медикаменти, има много случаи в които те помагат. Аз се бях оправила за около година, бях абсолютно "чиста" , но тогава бях малка и не мислех за деца. Може би "тайната" е в едновременното лечение при гинеколог и ендокринолог. Успехи на всички!

# 5
  • Мнения: 253
Здравейте, аз също бях с ПКЯ, не знам как точно се оправиха нещата при мен, но определено само противозачатъчните с нищо не помагат. Пила съм Диане и след като ги спра цикъла ми пак остава нередовен. Оказа се, че имам инсулинова резистентност (завишаване на инсулина след натоварване с глюкоза). Пих Сиофор за около 9 месеца, ефект нямаше и ми казаха, че трябва се включат ипротивозачатъчни. Да ама аз вече не исках и за това прекратих всякакви лечения, чаках да ми дойде цикъла сам и след около 6 месеца се "появи". После започна да ми идва "редовно" през 1 месец и 5 месеца по-късно без да се надявам съм забременяла. Тъй като не вярвах да съм бременна не си направих тест, а и ме наболяваха яйчниците и направо отидох с оплакване за възпаление някакво и се оказа, че съм бременна в 8ма седмица
Пожелавам успех на всички момичета с ПКЯ.

Моят съвет е да си намерите гинеколог-ендокринолог, само те са с достатъчна квалификация за случая.

П.П. Още не съм ходила на АГ след раждането и не съм си проверявала хормоните и цикъл не съм имала, та не знам сега какво е положението.

# 6
  • Мнения: 130
Ефекта от приема на противозачатъчни при поликистоза е временен , и аз съм с поликистоза и по време на приема на противозачатъчни МЦ ми беше нормален , но след като ги спра ми идва на следващия месец и след това нищо с месеци . Моят съвет е ако целиш забременяване , лечението с противозачатъчни няма да ти помогне , най-добре потърси друго мнение или сподели притесненията си със сегашния доктор . Успех  Peace
и при мен е така newsm12

# 7
  • Мнения: 763
hellios имаш нужда от добър ендокринолог. СПКЯ е обект на изследване най-вече от ендокринолозите. Разбира се в съвместна работа с гинеколог и по-специално специалист по репродуктивна медицина. Как открихте завишения инсулин? Обременяване с глюкоза правила ли си? Ако не - направи си. Противозачатъчните няма да ти помогнат в случая. Трябва да отхвърлиш вероятноста за инсулинова резистентност, също така си пусни и хормоните на щитовидната жлеза и пролактина. Общо взето поликистозните яйчници в повечето случаи вървят заедно с някой от тези три проблема.
Има много момичета с това заболяване, които вече се радват на своите дечица. Опитай да не се притесняваш толкова, има решение на проблема. Но първо трябва да намерите какъв точно е той. И аз съм със СПКЯ и инсулинова резистентност. От една година и няколко месеца лекувам ИР, яйчниците ми все още са кистозни, но според д-р Владимиров, това съвсем не е причината за стерилитета ми. Така че имай вяра. Обърни се към подходящите специалисти и действай целенасочено. Противозачатъчните и лапароскопията не са решение за СПКЯ (временния ефект съвсем не означава решение на проблема)

# 8
  • София
  • Мнения: 2 014
Момичета аз спрях регулона преди 1 месец, но ваче 30 дни не ми идва МЦ. С риск да се повторя, но смятате ли че това е нормална реакция и дали ще ми дойде въобще? А иначе ме боли все едно че ще дойде-но не. На една приятелка цели 4 месеца не и дойде и то без да е пила противозачатъчни и също я болеше. Оправи се от самосебе си. Но аз незнам за мен какво да правя...Въобще до колко дни е нормално да закъснява ??? newsm78

# 9
  • Мнения: 131
Ами, то изобщо не е нормално да закъснява! Ако искаш да се лекуваш още сега можеш да отидеш на лекар, а ако не, то можеш да си го чакаш колкото нерви имаш. Но закъснението винаги е признак за проблем. Ти решавай какво да правиш и пиши как си.

# 10
  • Мнения: 2 802
Здравейте момичета! Аз съм с поликистоза от 7 години, вече съм се решила да си правя лапаро, но все пак съветвам всички първо да опитат с медикаменти, има много случаи в които те помагат. Аз се бях оправила за около година, бях абсолютно "чиста" , но тогава бях малка и не мислех за деца. Може би "тайната" е в едновременното лечение при гинеколог и ендокринолог. Успехи на всички!
А можеш ли да ми кажеш какви медикаменти си пила за ПКЯ, като казваш , че си се оправила за около година. Wink

# 11
здравейте. на мен също ми поставиха диагноза поликистоза и даже ми казаха че единият ми яйчник е доста по-голям от другия, почти колкото матката. пих 6 месеца диане 35 и като го спрях ми дойде редовно само 2 месеца и след това отново закъсняваше или пропускаше месец. не ходих на лекар защото не ми се занимаваше отново с прегледи,изследвания и т.н. с приятелят ми не сме работили за бебче, но не се и пазехме защото една от докторките, при която ходих заради този проблем ми беше казала че в това положение няма да мога да забременея Sad и така докато не дойде поредното закъснение на мц и реших отново да отида на гинеколог за да видя какво става. и изненада - аз,която няма да мога да имам деца съм бременна в 6-та г.с.  preggo
така че моят съвет от личен опит е не спирайте да правите опити и то с много любов, независимо какво казват лекарите. когато е писано да имате детенце то ще стане  Hug 

# 12
  • Мнения: 2 802
Честито marsia_kzl Hug, пожелевам ти лека бременност. С твоята история само ни показваш и доказваш, че надежда винаги има и че трябва да сме упорити и най-вече спокойни. Да не се вглъбяваме толкова в бебеправенето /както аз последните месеци/ , а просто да правим любов и нещата да се наредят от самосебе си luvbed.
Няма да отричам и факта, че някой път без лекарска намеса просто не става  preggo
Така, че успех на всички бъдещи мамчета и в най-скоро време и ние да се похвалим с  EFP

# 13
успех на всички мами с този проблем  Hug
и още нещо от няколко доктори съм чувала че именно след спиране на хормонална терапия в женското тяло има 'бум на оволация' което е предпоставка за по-лесно зачеване  Naughty това беше и обяснението за моето лично 'чудо' !
успех   bouquet

# 14
  • Мнения: 179
Оф и аз съм с този проблем и вече 4 години се боря за дете.При мисълта че са станали толкова откачам,всеки един месец е нова надежда,ражда се и умира,като в омагьосан кръг съм,4 години се тъпча с лекарства без никакав ефект,преборих страха си и легнах на масата(направиха ми лапароскопия)никога няма да забравя страха и салзите които изплаках,но го сторих,защото беше една огромна надежда и на втория месец след лапарото ми закасня,почти бях сигурна че се е получило,ликувахме с мажа ми макар да не бяхме още сигурни,бях сигурна че е там усещах го,галех корема си с топлото чуство че моето бебе вече е там,но всичко се оказа отново заблуда,проклетите кисти отножо се бяха появили само след 2 месеца.А сега на каде?Лутам се като в лабиринт,няма отарваване от таз поликистоза,ходя при лекар който въобще не ми вдахва надежда.Единствената ми надежда е само  БОГ. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт