Трудов стаж в чужбина

  • 2 542
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 854
Момичета,имате ли трудов стаж зад граница?
Аз нямам,но не сьм и от дьлго време тук.Иначе в БГ сьм работила около 10 години,по договори,с трудова книжка и т.н.Е,това е положението засега,но една или друга работна оферта е винаги добре дошла за мен. Hug....Нали казват хората,че който не работи няма да яде newsm78

# 1
  • Мнения: 2 452
Аз имам повече от един отговор, защото
1) работила съм 4 години
2) сега не работя
3) надявам се от септември да започна, т.е. отговарям и с трите.

# 2
  • Мнения: 4 244
И аз имам повече от един отговор
1. Работила съм на договор половин година
2. В момента работя от къщи без договор
3. Понеже засега ми е добре така, а и все откази получавам смятам или да не работя друго освен това което правя в момента или да захвана "магазинче с 2 полички" (Дж, Родари)

# 3
  • Мнения: 980
Аz писах малко (месеци), но сега като се раzмисля вече четири години работя, но много непостоянно Confused би трябвало може би години да пиШа newsm78

# 4
  • Мнения: 3 880
Ами и аz не намерих подходяЩият си отговор newsm78
първо работих, после учих и накрая иzляzох в майчинство, с надеждата в скоро време да го прекратя и да zапочне кръговрата отначало Wink Пак работа (може и беz учене тоzи път) и пак майчинство и т.н. че няма време вече Laughing

# 5
  • Мнения: 1 959
Аз работя за мажа ми от около 1,5год.То и моето акое работа Mr. Green

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Аз съм работила по време на ваканциите, събира се почти година трудов стаж (черно на бяло)

# 7
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз не работя, въпреки че помагам на мъжа ми в неговата работа, но това не го броя Wink .

# 8
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Май 5 години станаха, като броя и работата по време на студенството.

# 9
  • Мнения: 2 825
Аз пък съм работила в чужбина...може би общо около година... но все на черно Sad , така че не ми се брои за трудов стаж. Надявам се скоро да успея да си уредя всичко и да почна и аз да трупам стаж Wink

# 10
  • Мнения: 2 292
вече 4 години работя на пълен работен ден, след като се роди бебо ще мина на намален работен ден - 6 часа на ден за една година (вече си получих договора)  Wink
идеята на фиданката за магазинче с 2 полички страшно ми харесва но от тази година условията за чужденец да почне бизнес в Германия станаха много кофти  Sad

# 11
  • Мнения: 2 452
вече 4 години работя на пълен работен ден, след като се роди бебо ще мина на намален работен ден - 6 часа на ден за една година (вече си получих договора)  Wink
идеята на фиданката за магазинче с 2 полички страшно ми харесва но от тази година условията за чужденец да почне бизнес в Германия станаха много кофти  Sad

Фиданката си има мъж-германец, така че нея не я касае.

# 12
  • Мнения: 4 399
Ами работила съм, откак се помня, или откак съм дошла в Чужбина, все работя... Ей няма свършване тая работа... Grinning Но не се оплакавам, ако се заседя повеЧе от 2 седмици в къщи, ужасно се отпускам и се изнервям. Мен работата ме зарежда с енергия. Като акумулатор съм, колкото повеЧе работя, толкова повеЧе се зареждам.  Laughing Винаги съм работила по специалността си, и поЧти винаги на пълен работен ден и постоянен договор (като изклюЧим един период в който бях на временен договор и работен на половин работен ден).

# 13
  • Мнения: 978
Аз за стаж още не се класирам, но започвам да се замислям за пенсионното осигуряване. Особено за хора със свободна професия като мен. До 2007 година даже не съм длъжне да да се осигурявам. Та не съм се заровила да чета из законите им, но все пак е нещо, което рано или късно ще му дойде дневния ред. Вие правите ли нещо по въпроса? Инвестирате ли някъде? Слагате ли настрана в пенсионноосигурителни фондове?

# 14
  • Мнения: 3 394
Аз ще навъртя близо 2 години вече Twisted Evilмале, как лети времето!
Но по-сложна, трудна и очарователна работа от това да си мяйка-НЯмА Hug

Общи условия

Активация на акаунт