невролог в САЩ

  • 988
  • 12
  •   1
Отговори
Може ли някой да ни обясни на какъв доктор трябва да се явиме свързани с прещипване на нерв на кръста.
За 3 седмици от 4 доктори (общопрактиващи) не даде никакъв резултата за лечение на нерва,даже стана по лошо.Доколкото сме разбрали тука в щатите Невролозите са свързани с мозъчни нервове.Но ние усилено търсиме Невролог като по Български и то без успех.
Благодаря предварително

# 1
Oooo забравих ,за Съединени Щати

# 2
  • Мнения: 7 837
Май ви е нужен chiropractor.

# 3
  • Мнения: 3 491
Виж евентуално за Physiatrist. Тук е описано какво правят:
http://www.aapmr.org/condtreat/what.htm

# 4
  • Мнения: 7 091
Може ли някой да ни обясни на какъв доктор трябва да се явиме свързани с прещипване на нерв на кръста.
За 3 седмици от 4 доктори (общопрактиващи) не даде никакъв резултата за лечение на нерва,даже стана по лошо.Доколкото сме разбрали тука в щатите Невролозите са свързани с мозъчни нервове.Но ние усилено търсиме Невролог като по Български и то без успех.
Благодаря предварително


Ходила съм на 3-ма невролози, съвсем нормални лекари като в БГ. Няма такова нещо свързани с мозъчни нерви и прочее. Трябва ви лекар с титлата Neurologist. Другите са специалист невролог по очни болести, невролог ортопед и т.н.
Какво имаш предвид под общопрактикуващи лекари? GP?  Ако е така, в зависимост от застраховката ви трябва направление за обикновен невролог. АКо той не може да се справи с проблема ви праща на специалист невролог.
Успех!

# 5
Бяхме на физиотерапия и на каропактор,но промяна няма даже при докосването или масажа става по зле.Само при докосване  на нерва чувстваш като  при ниско кръвно тоест зле за около 2-3 часа.Точно това обяснявахме на докторите но те май не разбират,пък и е тяхна работа дали да ни пратят на Невролог при условие че плащаме кеш

# 6
  • Мнения: 7 091
Щом плащате в брой значи нямате застраховка, така ли? АКо е така няма нужда да чакате да ви изпратят на невролог, можете просто сами да си потърсите такъв. Може да потърсите коментари за невролозите около вас ( има много сайтове) и да си харесате един и да си запишете час при него.

# 7
  • Мнения: 1 169
http://www.neurologychannel.com/mdlocator/index.shtml

Както е казала Тандури, ако плащате кеш (което значи, че нямате застраховка) няма нужда да чакате някой да ви изпрати.

# 8
  • Мнения: 3 491
Бяхме на физиотерапия и на каропактор,но промяна няма даже при докосването или масажа става по зле.Само при докосване  на нерва чувстваш като  при ниско кръвно тоест зле за около 2-3 часа.Точно това обяснявахме на докторите но те май не разбират,пък и е тяхна работа дали да ни пратят на Невролог при условие че плащаме кеш
Не знам дали не стана объркване - аз не за физиотерапевт (physical therapist) споменах, а за psysiatrist, даже не знам как е това на български и има ли специалността пълно съответствие . Едните са просто терапевти, другите са лекари, които поставят диагноза и предписват процедури за най-подходящото лечение, и това не е непременно масаж. Има разлика.

# 9
Застраховка нямаме и никога не сме имали,затова плащаме в кеш.Проблемът е че на първия и втория общопрактуващия доктор не  ни е разбрал за какъв невролог имаме нужда ( или се правят на ударени защото ни канеха да ги посетиме по често) но сме се записали на друг общопрактиващ доктор за направление.Благодарение на вас намерихме  Невролог но след разговора той каза че не можеме да се запишеме за час без направление от личен лекар.
Но какво следва кой знае.

# 10
Тоест не приемат  walk in

# 11
  • Мнения: 868
Ако разбирам правилно, говориш за pinched nerve (понятие с доста широки симптоми). Обадете се на друг доктор. Не, не ви трябва направление ако застраховка не го изисква. Има и застраховки, които не изискват направление за специалист. Мисля, че има някакво недоразумение между вас и доктора...

 Walk-in е друго... Това са клиники където приемат без специфичен уговорен час (работят и със застраховки). Не ви трябва walk-in във вашия случай. Трябва ви специалист. Когато се обадите и питат за застраховка, просто кажете, че си поемате изцяло финансовата отговорност. В краен случай, търсете много добър семеен доктор и тя/той ще ви каже поне при кого да отидете.

# 12
  • Seattle-USA
  • Мнения: 192
За това което обясняваш наи вероятно ще те пратят на някакъв Medical Imaging, било ултрасаунд, било рентген, боло магнитен резонанс-за там без направление по закон не могат да ти правят нищо. А специалистите също са трудни за хора без застраховка ей така на свободни начала. Не знам защо но даже като кажеш че си поемаш разноските пак са трудни като чуят че нямаш застраховка. Не знам какво ви е финансовото положение и статут,но ВИНАГИ моге да подадеш за финансова помощ. По запитванто усещам че не сте много ориентирани, мо има много щати кото са доста социално орентирани и има специални щатски застраховки, които моге да ползвате или поне да отидете на такова място където ще ви излезе по евтино.

Общи условия

Активация на акаунт