Осиновители - колко отказа?

  • 5 817
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,
Искрено съм притеснена.   smile3518 Моля, ако някой може да ми отговори - колко отказа имат право да направят осиновителите ?

# 1
  • София
  • Мнения: 9 517
Принципно няма ограничение, но се говори, че социалните си разменяли информация и като откажеш може да не ти предложат скоро дете, нещо подобно, ама аз не го вярвам много-много.

# 2
  • Мнения: 1 325
Има голяма доза истина в това, че отказите правят лошо впечатление. Може би един ще приемат, но повече...Наистина си разменят информация, не зная дали отразяват отказите някъде. Принципно няма ограничения, както каза Фоксче, но всичко си зависи от съветите по осиновявания и тяхната преценка.

# 3
  • Мнения: 3 715
Ама тук нямаше ли семейства, които са харесали чак третото или четвъртото дете, което са им предложили?

# 4
  • Мнения: 1 843
Знам за практика в чужбина, след трети или четвърти отказ, да се повтаря проучването, защото явно има нещо неизяснено, някаква несигурност, било от страна на социалните, било от страна на осиновителите.
Тук не съм чувала за подобно нещо, а доколкото помня във форума имаме майки, които в рамките на година, две са отказали няколко пъти и накрая са осиновили.

Но пък има и такива, които в рамките на две години не са били потърсени и веднъж... Защо си притеснена?

# 5
  • на път
  • Мнения: 2 804
Имам колежка от предишната работа кандидатстваща за осиновяване, която два пъти отказа дете и после май не я потърсиха въобще  newsm78 .... макар че "звънеше" регулярно където прецени.

# 6
  • Мнения: 6
Отказите не сме ги направили поради някакви капризи - първото детенце беше много мургаво, а второто е с вроден сифилис. На нас също не ние лесно - при първия отказ се справихме по-лесно, но втория...  вече не знам дали има надежда

# 7
  • Мнения: 1 325
Birliban, не зная защо са ти предложили конкретно тези деца, явно са отговаряли на запиканите от теб в заявлението изисквания. За да не се получават недоразумения и да се трупат откази е много важно как тези изисквания (така да ги наречем, макар че звучи много търговски) са формулирани.
- Мургавото дете (може би си писала без претенции за произхода, но ако цвета на кожата те е плашил, можеше да впишеш "без видимо или натрапчиви или изявени етнически белези"
- За болничкото - доколкото съм запозната, сифилиса открит в ранна фаза се лекува без проблем. А щом е установен при раждането, значи трябва да е бил лекуван.

# 8
  • Мнения: 128
Ние пък нямаме нито един отказ ивъпреки това никой не ни е потърсил за 2 години и 4 месеца.Явно всеки случай е различен.

# 9
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
- За болничкото - доколкото съм запозната, сифилиса открит в ранна фаза се лекува без проблем. А щом е установен при раждането, значи трябва да е бил лекуван.

 newsm78 Ами не е съвсем така положението при вродения сифилис. Доста по-сериозни са последиците от него и доколкото знам не се лекува напълно.

Но за останалото съм съгласна със sislie - уточнете си изискванията, напр. без претенция за етнически произход, но със светла кожа, лечими или неинвадилизиращи заболявания и там каквото точно искате, за да нямате повече неприятни преживявания. Една седмица след като си подадете молбата в РДСП по местоживеене, тя ще стигне до всички други дирекции, а това може да е и повод някои от тях да се подсетят за вас.

Стискам палци следващото детенце, което видите, да си е вашето!  Hug

# 10
  • Мнения: 6
Искам само да отговоря, че в изискванията точно сме посочили какво дете желаем - здраво дете, като нямаме претенции към етноса, но да е без характерните за него черти.
Решенията не сме ги взели лесно - висчко е съпроводено с много болка и сълзи.
Специално за сифилиса сме се консултирали поне с 4-5 специалисти по детски кожно-венерически болести. Тъй като не се знае в какво положение е била майката, дори и да му се направят всички необходими изследвания няма гаранция, че след няколко години няма да има усложнения, които са много тежки - увреждания на мозъка, нервната система и костите.
За съжаление в повечето институции, никой не се интересува какво изживяват осиновителите.

# 11
  • Мнения: 1 325
Birliban, много съм изненадана, че са ти предложили дечица, които не отговарят на написаното в заявлението ти. Струва ми се безпредменто, но може би ако не са имали по-подходящи кандидати са решили, че могат да ви "убедят" да направите компромис. Макар, че това са само мои предположения.

# 12
  • Мнения: 3 715
В някои дирекции не се съобразяват с предпочитанията, защото ги смятат за дискриминация по отношение на децата.

# 13
  • Мнения: 2 172
В някои дирекции не се съобразяват с предпочитанията, защото ги смятат за дискриминация по отношение на децата.
А не е е ли дискриминация като ги предложат, получат три отказа и най-често заминават за чужбина? Но, всъщност - някъде си казват, че това е и целта на предлагането, цели се отказ, за да има шанс поне детето да бъде предложено за международно осиновяване.
Кой ли мисли за чувствата на кандидат-осиновителите!

# 14
  • Мнения: 1 325
Аистенок, както всички знаем се искат три отказа. Е, колко пъти трябва да го предлагат в България??? Или ако предполагат, че ще има отказ да не го предлагат изобщо? Тези деца са невъзможни за осиновяване в България или почти невъзможни, хайде да им дадем шанс за чужбина, поне като ги откажем, колкото и гадно да звучи. Колкото и да наранява чувствата ни!

Общи условия

Активация на акаунт