ПЕРИТОНИТ

  • 4 661
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте отново.Един път писах и сега се престраших да го направя пак.Преди няколко години ми правиха операция-бях направила перитонит.Възможно ли е тази операция да е причината бебето да не става.Ще ви бъда много благодарна ако изкажете мнението си!!! Hug

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Асцендентен път – от гениталиите – гонококов и пневмококов перитонит;
Това е един от начина на проникване на микроорганизмите в коремната кухина..Ако това е бил твоя начин да заболееш най-добре се посъветвай с гинеколог.
След прекаран перитонит се препоръчва да се провери проходимостта на маточните тръби, тъй като това е едно възможно усложнение, което би попречило на репродуктивните функции. В зависимост от причинителя на перитонита е възможно да се обсъждат и други диагностични процедури (примерно хистероскопия), за да се прецени има или няма поражения върху репродуктивните органи на жената. И стандартните предконцепционни изследвания, разбира се.
Eто от тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?action=printpage;topic=24714.0
Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 52
Здравей!
Аз ще споделя моят опит и силно се надявам да не минаваш по моя път.
Аз също имам операция от перитонит - 1998 г. Следствие на огромното закъснение на лекарите да остановят какво всъщност ми има се наложи операция по спешност след едномесечно чакане. Резултат - махната лява тръба и дясна нагъната и с множество сраствания. Е това го разбрах доста по-късно. Бонус си имам хидросалпингс в дясно.
Сега след три неуспешни инвитро опита ще ми се наложи и опративна лапароскопия, за да се премахне и дясната тръба. При два от опитите имаше начална бременост, но според лекаря причината за неуспех е точно този хидросалпинг.
Имаш ли направена цветна снимка след операцията, за да се види дали тръбите ти са проходими?  

# 3
 cry Съжалявам за случилото се!!!Моята операция също беше по спешност,,,но на втория ден ми отвориха корема !Лекарите до последно незнаеха какво се случва,на един път се влошиха нещата и ми отвориха корема да търсят причината.На слеващият ден ми казаха,че съм късметлиика и че на косъм ме е разминало най-лошото.Имам снимка и уж всичко е наред,но един лекар ми каза,че съм склонна към образуване на сраствания.Правила съм си изследвания-няма нищо тревожно,,но постоянно изпитвам една режеща болка.Съпругът ми също си направи пълни изследвания-ок е.,но толкова време вече бебето нестава....

Общи условия

Активация на акаунт