исакам съвет моля ВИ

  • 1 320
  • 11
  •   1
Отговори
Здравей те на всички.Преди два месеце направих спонтанен аборт в шестия месец лекарите казаха че няма никаква сериозна причина и меисписаха на вторич ден.Миналия месец ходих на док и тои миказа че имам скъсена шийка и това била причината и при следваща бременност ще направи серклаж и всичко ще е ок.Днес се видях с лекарката която проведе аборта и тя каза че няма такова нещо че всико било наред и нямам скъсяване.Незнам много съм объркана и притеснена незнам какво да правя.МОЛЯВИ ДАИТЕ МИ СЪВЕТ.
 ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ

# 1
Съжелявам за това , което си преживяла. Пожелавам ти следващия път да е успешна бремеността. За питането конкретно бих потърсила още едно лекарско мнение. Каква е причината за аборта? Ако е от шийката е ясно за серклаж следващия път, но ако е друга ще трябва да имаш предвид при следваща бременост. Почини си сега и след като се възстановиш напълно отиди при специалист отново. Успех и късмет.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 302
Съжалявам, мила, но няма как да разбереш кой от двамата лекари е прав. Затова наистина най-добре отиди при още един. Искрено ти желая успех, дано нямаш проблем при следваща бременност1

# 3
Много благодаря за суветите непременно ще отида дано всико се оправи Hug Hug Hug Praynig Praynig

# 4
  • Мнения: 3 294
Съжалявам за това през което си преминала , наистина една от причините за спонтанен аборт в големите месеци е именно скъсяване на шийката , но на прегледите ти преди това не са ли ти я следили  Rolling Eyes Непременно посети и друг лекар за да откриеш каква е причината и да имаш предвид при следваща бременност .

# 5
  • Мнения: 869
Наистина не съм много започната с причините за оборт във вече късните месеци,но аз бих те посъветвала дори и инфекциите да не могат да бъдат такава причина да си направиш изследвания за листериоза,токсоплазмоза и цитомегаловирус за да отхвърлиш тази вероятност.Ако не аборт,то тези заболявания могат да предизвикат увреждане на плода.Съжалявам миличка за това,което си преживяла,ужасно е .Но ти ще се справиш.Почети повечко,информирай се.Това е спасението,защото никой не може да ти помогне по-добре от самата теб.Поне да си дадеш насока към кой лекар да се обърнеш ,какви изследвания да си направиш,какви процедури.Информацията в нета е достатъчна донякъде да се ориентираш.Не се ограничавай само до това да чакаш отговорите сами да дойдат при теб.
Ами това е от мен Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 4 589
Съжалявам за това, което ти се е случило.

Отиди при още един лекар, това не е шега имаш/нямаш. Ти от кой град си? Можем да ти препоръчаме лекар.

Успех.

# 7
  • София
  • Мнения: 32
Пусни си и Генетични и Имунологични изследвания.... Най-вече тези за тромбофилия!

# 8
  • Мнения: 123
tdi88 , съжалявам, че и ти си минала през този кошмар. Преди два месеца и аз преживях същото- спонтанен аборт в шести месец, само че с близнаци Cry Като причина ми казаха, че съм имала страшно много околоплодни води, което е довело до пълно разкритие и преждевременно раждане. Един от докторите в МД обаче ми каза, че е възможно да имам и дефект на церквиналния канал (дали така се пишеше newsm78). Той се характеризира с недостатъчност на шиййката на матката, която по време на бременността се разтваря до пълно разкритие и вече няма връщане назад-бебчетата се раждат, но твърде рано за да оцелеят. В общи линии трудно се диагностира, а в повечето случай прекалено късно. Просто изведнъж получаваш пълно разкритие- за много кратко време, без контракции, без болка, и докато бременната се осети вече е късно. В общи линии така се получи и при мен, въпреки, че постоянно ми следяха шийката на матката. Проблемът се решава чрез серклаж в началото на бременността. За съжаление в повечето случаи първата бременност вече е изпусната, но се знае как да се спаси следващата. Не знам дали го обясних добре, но аз намерих много информация за този проблем тук във форума и в гугъл. Използвай търсачката за подробностите-мисля че се води недостатъчност на шийката.
Съжалявам за малкото ти ангелче Flowers Rose Flowers Rose

# 9
Много ви благодаря момичета много ми помогнахте датохтеми кураж да продалжа на пред и да се боря.Надявам се тук в София да открия добър лекар които да ми помогне.Успех на всички вас в кавото и да е начинание.БЛАГОДАРЯ ВИ ОТНОВО. Simple Smile

# 10
Момичета искам да ви питам онзи ден си направих иследвания на хламидйте и ми влагалищен секрет.За щастие хламидийте бяха отризателни но се оказа че имам кандида.Исписаха ми микосист 4 таблетки и дапъти да си направя гиназол.Вапросът ми е мойели да се оправя с този крат курс на лечение?Някоя от вас далие имала такъв проблем и много лие сериозно?Лекарката каза че мойеби това да е бил проблема за аборта вазмойноли е?БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 11
  • Мнения: 130
Съжалявам, мила, но няма как да разбереш кой от двамата лекари е прав. Затова наистина най-добре отиди при още един. Искрено ти желая успех, дано нямаш проблем при следваща бременност1
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт