Трябва ли да приемам допълнително калций докато кърмя?

  • 1 980
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 937
Здравейте!
Бебето ми е почти на три месеца. По съвет на педиатъра съм изключила почти напълно всякакви млечни продукти от менюто си. Чудех се дали не е необходимо да приемам допълнително калций под някаква форма.  newsm78

# 1
  • Мнения: 822
И мен ме интересува тази тема, тъй като и аз почти не ям млечни продукти. А явно трябва допълнително, защото всички кости, стави ме болят...

# 2
  • Мнения: 516
И аз се присъединявам да следя темата. Два месеца не бях яла никакви млечни продукти. Не знам дали това беше причината, но започнаха денонощни болки в колената. Лекарката каза,че е от натоварването, но  и като бременна не съм се спирала. Започнах прием на калций и магнезий , по моя инициатива. Не мога да съм сигурна  дали от тях, но е факт,че вече много рядко усещам дискомфорт, но никога силна болка.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 946
Запис да следя  Peace

# 4
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аз пия матерна. По предписание на лекар. Съдържат и калции, и желязо, фолиева киселина и много други витамини и микроелементи необходими за изтощения от зимата и кърменето майчин организъм.

# 5
  • Мнения: 636
Калцият в "Матерна"е твърде малко, за да покрие нуждите на кърмачка, която не приема млечни продукти. Когато бях на безмлечна диета, лекарката, която ми я препоръча, ми предписа също калций с витамин Д - той е 600 мг - по едно дневно.

# 6
  • Мнения: 288
и аз се записвам да следя тази тема,защото нашето педи каза че на малкият не му достигал калций,аз ям млечни продукти,нооооооооо незнам защо така се получи,даже ме накара няколко дена да му давам калциев глюконат.

# 7
  • Мнения: 112
Аз не мога да дам категоричен отговор за всички мами, които кърмят, ще кажа за себе си - да, пия допълнително калций. Оказа се, че по време на бременността калцият в ставите и костите ми е намалял и получих болки в дясната тазобедрена става. Ходих на ортопед, той каза, че състоянието е преходно, среща се доста често и трябва да пия калций.

# 8
  • Мнения: 166
Аз също взимах калций с витамин Д по съвет на зъболекаря, тъй като и аз не консумирах никакви млечни продукти и до 5 месец на кърмене сложих 2 пломби. Сега вече са 5 - предполагам, че започнах да го пия много късно.

Калциевият глюконат го изписват като противоалергичен (доколкото знам).

# 9
  • Мнения: 2 376
Да, състоянието е преходно. След като спрем да кърмим следва период на усвояване на калций и в резултат усвояваме повече отпреди да забременеем. Затова кърменето предпазва от остеропороза. Иначе и аз се чудя дали  да пия допълнително калции, тъй като млечните продукти не са ми любими, а мен ме е ударило в зъбите  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 152
До колкото знам дневната доза за кърмачка е 1500 мг., не съм спирала млечните продукти, но не знам дали си набавям нужното количество калций с кофичка кисело мляко, 100 гр. сирене и кашкавал дневно, все пак ям и други неща.  newsm78

# 11
  • Мнения: 432
запис и аз да следя... в нашето семейство майка ми е с остеопороза- не зная каква степен, но изследванията й са в "червения" сектор. според лекарите това отчасти се дължи на близо седемте години кърмене (общо, от три бременности) и невзимането на витамини и минерали по време и след това  newsm78
иначе в момента и аз нищо не взимам.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 946
*ninka* , как разбрахте, че на детето не му достига калции? какви изследвания правихте?

# 13
  • Мнения: 288
*ninka* , как разбрахте, че на детето не му достига калции? какви изследвания правихте?
никакви изследвания не му е правила-каза че на главичката му отзад имало меко и това е поради липса на калций Sad

# 14
  • Мнения: 316
Не съм взимала допълнително калций, просто наблягах на млечните продукти, които и по принцип си обичам.
Това че е мека главичката отзад не е причина да приема бебето калций, казва се кранио табис, май така се пише,начална фаза на рахит, и Алекс беше така, но с малко увеличение на капките вигантол се оправи, а и скоро идва пролет- повече разходки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт