150гр наддаване за месец

  • 1 357
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте, Д-р Слънчева!
Сина ми е на 3мес. ЗА последния месец е наддал само 150грама.Изцяло кърмено бебе е.Кърмим се на поискване,  пие рядко чай и не приема друга храна.Храни се по 6 пъти основно. РОди се 3.700кг, изписаха ни от болницата 3.500кг.Първия месец наддаде 800гр, втория 1кг, а сега едва 150гр. В момента тежи 5.350кг 
Детенцето е добре, активно!
 Въпроса ми е на какво се дължи малкото наддаване?
Акитата ни в момента са жълто-зелени, от два дни  са с особена миризма, възможно ли е да има някаква бактерия, която да оказва влияние на растежа???

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 12:56 от NELCHO

# 1
  • Мнения: 5 760
За тримесечно бебе това темпо на наддаване е много малко. Можете да направите пробни кърмения поне три пъти за деня- сутрин , обед и следобед. Средното количество което трябва да изсуква е 130 мл. на хранене. Ако това не е така  в продължение на 2-3 дни значи трябва да го дохранвате за съжаление. Hug

# 2
  • Мнения: 77
Благодаря Ви, Д-р Слънчева! Давах изцедена и размразена кърма на сина ми и за 24 часа прие 910мл, мисля че нещата се нормализираха.
Още един въпрос-за подобряване на чревната флора мога ли да давам ентеросан основен детски. В момента по препоръка на педиатъра давам ентерол по едно прахче на ден в продължение на 6 дни.Няма разстройство, леко неприятна кисела миризма на акитата, която вече се подобрява.

# 3
  • Мнения: 5 760
Не е необходима да давате изобщо нещо- киселета миризма е нормална и типична за бебешкото ако.

# 4
  • Мнения: 77
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт