ПОГАЧА

  • 1 854
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Спазвате ли тази традиция с погачата и дали е проблем,  ако се направи след 40-я ден?  newsm78

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз лично я спазих и го направих след 40-тия ден,не мисля че е проблем. Peace

# 2
  • Мнения: 4 433
Не е проблем и по късно,аз я направих на 2 месеца.

# 3
  • Мнения: 959
Какво значи, проблем?  Какво смяташ, че ще се случи, ако я направите по късно?! Grinning
Когато можете тогава - за мен това се прави, за да се съберат близки, и да се почерпят за здравето на детето. Просто повод, така да го кажа. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 6 175
Аз я спазих и я правих на 40-тия ден и двата пъти.

# 5
  • Мнения: 2 447
Не съм я спазила!Незнаех за тази традиция!

# 6
  • Мнения: 498
и аз не съм я спазвала

# 7
  • Мнения: 6 713
Погачата направихме когато бебка беше на 8 месеца. Grinning Какъв проблем според теб може да стане, че аз не сещам?!? newsm78 newsm78
Дали погачата ще е на 40, 41, 43, 88, 96 и т.н. ден не е толкова важно.  Laughing Laughing

# 8
  • Мнения: 7 723
 Според църковната традиция първите 40 дни след раждането
посещения при майката и бебето не се допускат.
Но когато дългоочаваният 40 ден настъпи се отива на църква,
където се чете така наречената “чиста” (“очистителна”) молитва.
Едва след това може да се направи първото, голямо събиране в чест на бебето – “Погачата”.

Никъде не се споменава да има точен ден за ритуала.

# 9
  • Мнения: 4 509
Точно погачи не съм правила на нито едно от децата си, хич ме няма в месенето и печенето.  Rolling Eyes Но и двамата ги заведох на църква на 40-тия им ден, за големия бях поканила приятелки у дома, за малкия не си спомням, май нищо...

# 10
  • Мнения: 1 354
Аз знам,че е хубаво след 40 ден да се прави погачата(но това не значи буквално на 40) може и по късно

# 11
  • Мнения: 6 274
ТУК никой ли не ползва търсачка, бе, хора ???
Ееее, то бива, то може, ама едни и същи теми през два три дни, просто вече аз се дразня...
За тези, чиято задача е да следят за подредбата и т.н. във Форума, направо не искам да си представям...

# 12
  • Временно
  • Мнения: 788
Не съм правила погача.

# 13
  • Мнения: 493
Аз я спазих и я направихме на 38 ден,но не мисля,че е проблем след 40 ден да се направи. Peace

# 14
  • Мнения: 80
Не съм я спазила!Незнаех за тази традиция!
Peace И аз незнаех сега чувам за първи път. Може би защото сами сме си гледали децата и е нямало кой да ни каже Tired

Общи условия

Активация на акаунт