документи трудов договор

  • 1 157
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 397
мили мами, извинявам се за въпроса, не е точно за форума, ама не знаех къде да попитам. Та.. искам да почна работа като технически секретар в частна фирма. Освен обичайните документи ми искат и психо-тест от психодиспансер. Имат ли право да искат такова нещо? Казаха ми било ново изискване за сключване на трудов договор. Питам защото струва 30лв и ако е излишно защо да ги давам. Никъде във Интернет не намерих подобен текст. Действащата наредба за склщючване на трудов договор от Социалното министерство е от 1993г.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
За първи път чувам  Shocked
Аз съм човека във фирмата,
който се занимава с това и
ми е странно - все пак няма да те
взимат за охранител с огнестрелно оръжие  Rolling Eyes
Ние изискваме медицинско  Thinking

# 2
  • Мнения: 11 574
С какво се занимава тази фирма, че чак пък психо-тест  Shocked

# 3
  • София
  • Мнения: 1 397
ами и аз си мисля, че само за МВР, съдии и охранители трябва да се отнася.. работата е в офис, търговска дейност с опаковки.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 398
Аз също съм човека, който се занимава с това във фирмата , и за първи път чувам за психо тест. Ние също изискваме стандартно медицинско за работа.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 397
Ще ги накарам да ми цитират в коя наредба е посочено това изискване.

# 6
  • Мнения: 25 447
Хм, фирмата да не е на вуйчо ти?
Аз лично не се сещам за частник, който би назначил някого, който още в началото оспорва изискванията му. Без значение дали са законни или не.  Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 1 397
ми права си как'Сийке, ама може би по - добре да не почвам някъде дето отначало почват със странни изисквания

# 8
  • Мнения: 25 447
А, това ти си решаваш.  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 888
Аз като работодател, вчера се срещнах с представител на инспекцията по труда. Той ми каза, задължително да изисквам медицинско свидетелство на лицето, защото ако случайно наема лице, което се окаже с  някаква психична болест, според закона няма да мога да го уволня и както се изрази той  "ще си го влача" цял живот. Така че не се учудвам, че са ти искали такова. И при нас ще стане практика.

# 10
  • Мнения: 2 401
Хм, фирмата да не е на вуйчо ти?
Аз лично не се сещам за частник, който би назначил някого, който още в началото оспорва изискванията му. Без значение дали са законни или не.  Thinking


На последната ми работа ми искаха специално и гинекологичен преглед  Shocked, при това става дума за  голяма известна фирма.  Казах им категорично, че няма да стане.  Наеха си ме като "стой та гледай"  Mr. Green

Аз като работодател, вчера се срещнах с представител на инспекцията по труда. Той ми каза, задължително да изисквам медицинско свидетелство на лицето, защото ако случайно наема лице, което се окаже с  някаква психична болест, според закона няма да мога да го уволня и както се изрази той  "ще си го влача" цял живот. .

 Shocked Shocked Въпросната инспекция не би ли трябвало да защитава интересите на служителите, а не на работодателя????

# 11
  • Мнения: 25 447
...при това става дума за  голяма известна фирма.  Казах им категорично, че няма да стане.  Наеха си ме като "стой та гледай"  Mr. Green


В голяма и известна - може. Аз имах предвид обикновения, български частник.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 397
доколкото разбирам всеки работотдател може да си изисква и разни документи и удостоверения по негово усмотрение т.е. наредбата определя минимума документи, а всеки работодател може да допълва изискванията и с други.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 840
На последната ми работа ми искаха специално и гинекологичен преглед  Shocked, при това става дума за  голяма известна фирма. 

Канал XXL?!
На мен ми искаха и стоматолог Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 888
Хм, фирмата да не е на вуйчо ти?
Аз лично не се сещам за частник, който би назначил някого, който още в началото оспорва изискванията му. Без значение дали са законни или не.  Thinking


На последната ми работа ми искаха специално и гинекологичен преглед  Shocked, при това става дума за  голяма известна фирма.  Казах им категорично, че няма да стане.  Наеха си ме като "стой та гледай"  Mr. Green

Аз като работодател, вчера се срещнах с представител на инспекцията по труда. Той ми каза, задължително да изисквам медицинско свидетелство на лицето, защото ако случайно наема лице, което се окаже с  някаква психична болест, според закона няма да мога да го уволня и както се изрази той  "ще си го влача" цял живот. .

 Shocked Shocked Въпросната инспекция не би ли трябвало да защитава интересите на служителите, а не на работодателя????
Точно така -  идват ти на проверка и ти дават предписания не само за служителите, но и за това какъв трябва да бъде работодателя откъм документи. За мен защитават и двете страни - от една страна правата на служители , от друга - как да станем изрядни работодатели. Правят ти предписания, който трябва да изпълниш. Събрах огромна папка с документи за инспецията по труда, а фирмата ни е малка. За мен много от нещата са излишни, защото са само на хартия и на практика не се прилагат, но такива са правилата.

Общи условия

Активация на акаунт