За кисела и аз да питам

  • 1 225
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Мили мами!
Искам да започна с киселчета,но незнам дали ни е време за тях.
Вие от кога започнахте и по какво количество давате?
Опитах да намеря нещо по въпроса във форума,но се натъкнах само на рецепти.
Благодаря .

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Ние започнахме на вашата възраст.Отначало изяждаше по около 90-100гр. и за една седмица стигна до около 150 вече изяжда 170гр.По принцип би трябвало порцията да е колкото е било млякото или плодовото пюре с млякото(в зависимост какво си давала преди да въведеш кисела)

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Кисела започнах да давам заедно с кашата. Значи по-скоро към седмия месец.

# 3
  • Мнения: 5 370
Ако може и аз да се вмъкна в тази темичка и да попитам:засега редувам малко каша+мляко,на другия ден-плодово пюре+мляко. Киселите задължителна част ли са от храненето? И не може ли в един момент да се дава,примерно,само плодово пюре? А кашата през колко време?
Сори за ОФФ-а.  bouquet

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Само плодово пюре не засища.Естествено че може да не даваш кисели,но не виждам причина да им се плашиш.

# 5
  • Мнения: 1 639
Аз се чудя как го приготвяте  newsm78 към нишестето брибавяте ли настъргани плодове? Или само го разтваряте в мляко?

Аз ще поизчакам с даването ,ама искам да знам  Rolling Eyes

# 6
Ами то ако не сложиш плод не е кисел.

# 7
  • Мнения: 1 639
Ами то ако не сложиш плод не е кисел.
hahaha това ли е разликата. при нас щото продават пакетчета дето си пише кисел и таква дето си пише нишесте ,десертно  Close Явно е ниша в пазара

# 8
  • Мнения: 1 800
Тези готовите пакетчета са пълен боклук, не ги купувайте. Аз съм пробвала на Биосет -  фрашкани са с ароматизатори и оцветители, имат глутен /с брашно от овесени ядки са/, имат някаква плодова есенция вътре, пълномаслено краве мляко и т.н. Стори ми се крайно неподходящо съдържанието за бебе на 5 месеца. Аз правя кисела с натурално царевично нишесте, адаптирано мляко и настърган или пасиран плод. И точно това е разликата - ако няма плод си е нишестен крем, като прибавиш плода става кисел.

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами киселите към средата на 5 месец му ги дадох. Но му правих аз със царевично нишесте + плодово пюре или варени плодове. Ползвах сока от варените плодове вместо вода за кисела, ставаше супер. Но ние започнахме захранването в началото на 5 месец, селд 2 седмици дадох и кисел.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 146
Аз като реших към средата на 4-ти месец да дам "Ябълка за бебе" на Хип се оказа, че това си е плодов кисел, защото вътре има оризово нишесте. Днес говорих с една мама на друго 4 месечно бебе и тя така се заблудила. Та мисля, че спокойно можеш да даваш.
Ева не харесва млечно-плодовите кисели, а само чисто плодовите.

Общи условия

Активация на акаунт