Евро ДИСНИленд

  • 41 862
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
В края на март ще ходим в Евро ДИСНИленд. Ще се радвам ако споделите за най-интересните атракции там, както и всякаква информация, която би могла да е полезна на заминаващите.
В пакета ни е включена само закуска - как седи въпроса с хапването там? Придвижването до центъра на Париж - с какво?
Какво ще ми препоръчате да правим вечер след затварянето на парковете?

# 1
  • Мнения: 359
След цял ден в Дисниленд ще сте размазани и въобще няма да ви е до разходки  Laughing ! А и май парка го затваряха доста късно. Ние сме били доста отдавна и не мога да ти помогна с актуална информация, но понеже планираме ходене с децата това лято, ще следя темата.
Иначе от центъра на Париж има нещо като надземно метро (имаше си име, ама.....). Ние го взимахме от спирката на Бастилията - спира точно на Дисниленд. Пътят беше около половин час.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 878
и ние планираме да водим сина ни в Дисниленд това лято, ще следя темата.
в кой хотер ще отседнете?
много ми харесва идеята за Disneyland hotel 4* който е вътре в парка. имаше още три хотела вътре, вие на кой хотел се спряхте?

# 3
  • Мнения: 1 243
Еее супер темичка   bouquet.
И ние обмисляме такава почивка. Етърва ми малко ме разубеди, тъй като те бяха там преди 2 години и по-голяма част от атракциите били за деца над 5 г Има ли такова нещо? Иначе планираме да пътуваме до там с кола и да се срещем с тях там. ( етървата и брата на мъжа ми с техните 3 деца #Crazy живеят в Испания). Разчитаме на тях да организират нощувките. Вие как избрахте хотелите, в които ще нощувате?

# 4
  • Мнения: 1 680
Резервирахме в Santa Fe. В момента има много големи отстъпки по случай 15-тата годишнина от създаването на парка.

# 5
  • Мнения: 1 243
Samsara   през фирма или индивидуално? Как ще пътувате?

# 6
  • Мнения: 359
Повечето атракции наистина са за по-големи деца - поне когато ние бяхме. Не, че "бебешките" са малко - напротив, достатъчно са, за да направят екскурзията незабравимо преживяване. Но голямата част са си доста екстремни и (доколкото си спомням) имаше ограничения за ръст (не толкова за години). Например, под 1,20 деца не се допускат, защото е опасно. Не знам как е сега. Аз съзнателно изчаках малкия да стане на 8, за да може да се качим на всичко.

# 7
  • Мнения: 1 680
Направо през сайта на Дисниленд Париж. Иначе с wizz ще летим до Лондон, оттам с Air France (полета е включен в Дисни пакета).

Samsara   през фирма или индивидуално? Как ще пътувате?

# 8
  • Мнения: 359
Samsara, ще пуснеш ли сайта на Евродисни? Мерси!

# 9
  • гр. софия
  • Мнения: 190
ох, това е мечтата ми - да заведа дъщеря ми там. може ли някакви оферти? Praynig

# 10
  • Мнения: X
Бяхме там през септември за 5 дни/4нощи. Мога да ти разкажа всичко. Бях се подготвила предварително с информация, така че там не губихме време да се лутаме. Дори използвахме единия ден за шопинг в огромния аутлет център на 5 мин. път от Дисниленд.
Информацията е страшно много, не знам от къде да започна.
Ние бяхме в Newport Bay club: http://hotels.disneylandparis.co.uk/hotels/newport-bay-club/index.xhtml

Преди всичко, да ви кажа, че ако искате да се насладите на парка добре, не си заслужава да отидете за по-малко от 4 пълни дни. Ние препускахме през цялото време и едвам успяхме да се качим по веднъж на нещата. Проблемът е, че опашките са огромни и навсякъде се чака по 15-20 минути, понякога и половин час. Така че тръгнете ли за Дисни, най-добре си резервирайте за повече дни. Оптимално е 6-7 дни, вярно че е скъпо, но пък и веднъж се ходи в Дисниленд - после да не ви е яд, че не ви е стигнало времето. Моя позната ходи за 3 дни и беше много разочарована, че не е стояла повече - спяла е да види само някои от атракциите и въобще, е претупала нещата, защото един ден е отделила и за раходка до Париж.

Общо взето, Евродисни е нещо огромно, ходи се страшно много, така че в никакъв случай не тръгвайте с неудобни обувки. Маратонки, равни подметки и спортни дрехи - така са облечени всички посетители в  парка. Имайте предвид, че тълпите са огромни, но вие, като гости на Дисни хотелите имате право да влезете 2 часа по-рано от прииждащите тълпи, които не са настанени в Дисни хотели! Това е страшно ценнa опция! Затова, най-добре при настаняване, да си заявите закуската за най-ранния възможен час - 7 - 7.15 ч., за да можете да закусите и да отидете до Дисни парка до 8 ч., когато ще ви пуснат да влезете. Ако не можете да си вземете закуска за този ранен час, след това тълпите закусващи стават огромни и можете да чакате за маса и по 10 минути. Ако няма свободни места за закуска за това време, можете да закусвате и в определени ресторантчета в парковете - на рецепцията ви дават избор и сами определяте дали ще закусвате в хотела, или в Дисиленд парк, но ние успяхме да си намерим места за ранна закуска в хотела и не сме пробвали как е в парка. От вашия хотел ще ви дадат easy pass карта, задължително трябва да си я заявите при настаняването!, докато попълвате бланката за настаняване - в бланката има въпрос дали искате такава карта. Задължително напишете, че искате! Тя е безплатна! Само с нея можете да влизате в парка 2 часа преди отварянето му. Някои от атракциите работят от 8 часа, така че 2 часа можете да им се наслаждавате на спокойствие. След 10 ч. опашките пред тях стават огромни. Със същата карта можете и да пазарувате, както в хотела, така и в магазините в парковете, като има една страхотна опция - във всеки магазин в парковете имате безплатна доставка до рецепцията на вашия хотел на нещата, които сте си закупили там, така че не се налага да мъкнете торбите цял ден из Дисниленд и да ги качвате по атракциите. Просто си давате данните от картата и покупките ви чакат на рецепцията, когато се приберете вечер. Simple Smile
От хотела ще ви дадат и входни карти за парковете, които също се показват и на закуска. Внимавайте да не ги загубите! Тези карти се пускат в машините на входовете на парковете и могат да се ползват неограничен брой пъти за влизане и излизане за периода, за който са издадени.
Ето как изглеждат: http://img23.imageshack.us/img23/6844/dsc00019tg7.jpg

В бяло и лилаво е easy pass картата, другите три карти са входните карти за парковете и за закуската, снимала съм първата откъм гърба.

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 21:32 от Анонимен

# 11
  • Мнения: X
Не знам вие през коя агенция си направихте резервацията, аз ползвах тази: http://premiertours.bg/
Предварително си бяхме избрали хотела, така че агенцията ни направи резервацията, платихме си нощувките още тук, в България, дадоха ни ваучер, който им изпратиха от хотела в Дисниленд след потвърждение на резервацията и в Дисниленд само се настанихме. Същото направихме и със самолетните билети - пак през агенцията ги купихме и то 2 месеца предварително, за да ни излязат по-евтино. Летяхме с България еър. Имаше и вариант с Еър Франс, но техният полет беше следобяд, а така щяхме да изпуснем цял ден в Дисниленд, затова избрахме България еър, чийто полет беше рано сутринта. Моят съвет - първо си резервирайте билетите, като изберете дати с най-тънка тарифа, после си направете резервация на нощувките в хотела. Желателно е всичко това да стане поне 1,5-2 месеца преди заминаването, за да ви излезе максимално евтино.
Самото пътуване е доста изморително - ние летяхме рано сутринта около 7 часа, кацнахме на Шарл де Гол и оттам със специални автобуси ни закараха до Дисниленд. Много време се чака за настаняване, нашият хотел беше огромен и чакахме около 150-200 човека преди нас да се настанят. После си грабнахме билетите и направо се втурнахме към парковете.  Laughing
На Шарл де Гол беше ужасно - летището е адски зле маркирано и се оплетохме като пиле в калчища къде да търсим тези автобуси за Дисниленд. Трябва да търсите бюрата по информация и от там да ви напътят към кой изход да се насочите. На самия изход ще видите табела, че там спират автобусите за Дисниленд. Изчаквате автобуса (който се оказа, че е само безплатен летищен транспорт), качвате се и той ви вози определено време (около 7-8 мин.) по летището до централния сборен пункт пред не мога да се сетя кой гейт беше. Там слизате и чакате на опашка заедно с много други хора, които отиват към Дисниленд и които са събрани от изходите на цялото летище, там вече идват  автобусите за Дисниленд (през 10 мин. са), товарите си багажа в багажниците, плащате си билетите на шофьора и ви откарват до Дисниленд. Пътува се около 45 минути до там.  Tired
Автобусите обикалят около всички Дисни хотели, така че ще ви стоварят точно на хотела, няма да се налага да ходите. Влизате, настанявате се максимално бързо, грабвате карта на Дисниленд, входните билети и изипас картата и се втурвате към парковете. Които са на 10 до 20 мин. път пеша от хотелите.

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 21:38 от Анонимен

# 12
  • Мнения: X
Ето как изглежда картата на парковете:
http://img514.imageshack.us/img514/4724/dsc00021na9.jpg
http://img514.imageshack.us/img514/4655/dsc00020wq7.jpg
Задължително трябва да се въоръжите с няколко такива, защото иначе няма да се ориентирате изобщо.
Има ги на рецепцията на хотела, като и на входовете на парковете.
Но най-горещият ми съвет е да се "подковете" предварително. Какво имам предвид - да разгледате внимателно всички атракции в сайта на Дисни и да си подберете какво искате да видите и къде да отседнете: http://parks.disneylandparis.co.uk/index.xhtml
Гледайте и четете всички опции!
Като цяло, Евродисни се състои от няколко части, разположени върху огромна площ! Колкото и да бях чела предварително, изобщо не бях подготвена за мащабите на това чудо. Имайте предвид, че от някои от хотелите на Дисни до парковете е пътува с автобус около 10 мин., такива са разстоянията. Ние от нашия хотел ходехме около 15 минути пеша, за да стигнем до входа на Дисни.
Ето как изглежда: http://visit.disneylandparis.co.uk/
По средата на страницата, вляво има Practical Info - discover the resort on interactive map
Отворете картата и натиснете discover the resort.
Ще видите как изглежда този гигантски комплекс. Горе вляво е първият пак - Disneyland. Под него, пак вляво е Walt Disney studios. Веднага вдясно до тях е Disneyland hotel, най- престижният и скъп хотел в Дисни. пълен е предимно с руснаци. Цените са почти двойни на останалите хотели, но си заслужава, ако можете да си го позволите. Хотелът е вътре в Дисниленд, в самия парк, докато всички други хотели са отдалечени на километър-два, че и доста повече.
До него, вдясно, е Дисни вилидж. Това е селце, пълно с ресторанти, кина, барове, магазини и дискотеки. Между него и Walt disney studio се намира гарата на влака, за който ще ви разкажа по-късно. И чак след селцето са хотелите на Дисни, разположени около едно езеро. На снимката изглежда малко, но всъщност е огромно. Кликнете върху региона с хотелите. Най-близкият хотел е Disney hotel New York - точно над езерото. Следващият е Newport Bay club - точно под езерото - това е хотелът, в който бяхме ние. Отдясно на езерото е Sequoia lodge. И чак най-накрая горе са Santa Fe и Hotel Cheyenne и най-долу вдясно Hotel Crockett Ranch.

# 13
  • Мнения: 8 769
Жасмин, много полезна информация!   bouquetАз съм ходила там през 2001 г., бяхме с бъдещия ми тогава съпруг само за ден и останахме мого доволни, защото искахме да опитаме предимно по-екстремните неща.
От миналата година обаче замисляме да отидем с децата, и сега приятно съм изненадана от празненствата и пакетите.
Ще се възползваме максимално (надявам се)!!!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Жасмин, страхотна си!  bouquet

И аз се замислям за там, към края на май. Със сигурност на децата ще има хареса Laughing

Общи условия

Активация на акаунт