Едно кърмене дневно-всъщност кърмене ли е?

  • 408
  • 4
  •   1
Отговори
Това е великият въпрос който ме терзае!
Кърмя рано сутрин веднъж дневно и се измъчвам дали това е достатъчно на моето 10 месечно дете?До края на 8 месец бяхме изключително на кърма,но след стресираща за мен ситуация започнах да пресъхвам постепенно.До 8 и половина месеца се кърмихме сутрин и вечер,а до сега само сетрин.Бях започнала да давам и добавка към сутрешното кърмене,но четейки вашите постинги и библиотеката успях да я премахна,но за сметка на това слагам адаптирано мляко във всяко хранене.Много се измъчвам,дали всъщност с това едно кърмене давам нещо на детето си?
Благодаря за вниманието!

# 1
  • Мнения: 6 243
Да, даваш му много важни неща - антителата, които ще го пазят от болести. Даваш му и утеха и удоволствие, защото сукането е и това (дори и за по-големите кърмачета). Ако спреш да гледаш на кърменето само като на средство за нахранване на детето си и му предлагаш гърдата всеки път когато тя/той е неспокойна, притеснена, наранена или най-общо казано кисела - ще видиш, че по-лесно ще се справяте с тия ситуации, а и неусетно кърмата ти ще се увеличи.

Също така всяко от храненията на детето си започвай с даване на гърдата - колкото изсуче - все е от огромна полза. След това продължи със съответната храна - закуска, обяд или вечеря, докато детето се засити. Така няма да го отбиеш бързо и ще можете да се кърмите толкова дълго, колкото ви се иска.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И 20мл да са,пак е кърмене и са от полза Grinning Сладка хапка го е казала много точно и хубаво - няма какво да добавя Grinning И не се терзай изобщо - чудесно си се справила и продължаваш да даваш на детето близост и необходимата имунна защита Grinning

# 3
  • Мнения: 303
Четох някъде, че дори само 5мл кърма осигуряват нужните полезни вещества за бебето, които само кърмата може да даде. Така, че дерзай newsm10

# 4
  • Мнения: 4 242
Разбира се че е! Осигуряваш най-важното newsm10
Чела съм че когато кърменията се разредят до минимум, кърмата по състав наподобява коластрата, а тя както знаеш е безценна. smile3521

Общи условия

Активация на акаунт