Страх от забременяване

  • 7 087
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Първо извинявам се за темата, защото мястото и май не е точно тук, но не намерих подходящ раздел..
Както всяка жена много обичам децата и това, което най-много желая да постигна през живота си е някой ден да стана майка и да даря живот. Но искам, когато стане да е желано, планувано..
На 21 г. съм, първият път, когато правих секс бях на 16 и от тогава до ден днешен, всеки път, когато правя секс с някой след това изпитвам ужасен страх, че мога да забременея. Чак когато ми дойде цикълът ми олеква малко. А почти всеки път съм ползвала предпазни мерки. Дори много пъти съм се въздържала и отказвала да правя секс, само и само, за да не стане някой издънка..
От два месеца си имам сериозен приятел, всеки път, когато правим секс се появява този страх и не мога да се отдам на момента и да изживея удоволствието.. Все следя да не би презерватива да се е изхлузил, да не се е скъсал.. или след като свърши и го махне не му позволявам да ме докосва, за да не би да е полепнало нещо по пръстите му и..
Ужасна паника съм! Това е сериозен проблем, който ме измъчва и не ми дава мира.. Не знам как да се освободя от този страх..
Знам, че не става толкова лесно.. Някой двойки с години се опитват да имат деца и все неуспешно, а мен ме е страх и с презерватив да не забременея..
Просто не съм сигурна в човека до себе си.. страх ме е ако стане някой издънка, защото съм против абортите и не бих направила, но и не искам да бъда самотна майка или да създавам нещастно дете..
Вие имали ли сте такива страхове някога? И как ги преодоляхте?

# 1
  • Мнения: 9 814
Да си кажа честно, въпреки че пиех хапчета винаги преди да се омъжа ме е било по-малко страх да не съм бременна. Говоря за времето, когато съм била 18-22 годишна.
Ако при теб страхът приема вид на фобия, няма нищо лошо да се консултираш със специалист. Peace

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Ти сама си си отговорила - ако имаш интимни отношение с човек, на който имаш доверие това едва ли ще те тормози толкова. А има и друг един момент - явно не е дошъл моментът да искаш да имаш деца.
Мога да те посъветвам да отидеш на гинеколог и да коментираш различните методи за предпазване от забременяване. НО 100% сигурен няма, освен, ако не правиш секс  Wink

# 3
  • Мнения: 3
Да, просто още не се чувствам готова за това и определено този мой страх се е превърнал във фобия Sad

# 4
  • Мнения: 826
  Да, явно при теб страхът е доста силен. Иначе във всяка жена, която не "работи" за бебе, го има това притеснение... малко или много. Навремето при всеки полов акт се пазех (с презервативи), но въпреки това ми се случи да забременея (бях на 17) и последва аборт Sad Сигурен метод няма, но след тази неприятна случка, започнах да се пазя още по-усилено. Ползвах и презервативи и орални контрацептиви (хапчета). По принцип, при мен си се оказа, че прихващам и от усмивката на мъжа ми Mr. Green както казваше баба ми.  Нашата бебка в тумбака, я направихме за няма и месец не-пазене  Grinning Grinning Grinning
   Бих те посъветвала да се консултираш с гинеколога си за двойна контрацепция - да ти предпише хапчета и да ползваш презервативи едновременно или презервативи и гел (имай предвид, че и той трябва да ти е предписанот лекар след като му обясниш ситуацията, защото някои гелове разрушават текстурата на латекса в презервативите).
   Ако след това страховете ти са също толкова силни значи проблема е по-дълбок и психологически. В България трудно търсим такива специалисти, "за да не ни мислят за луди" Wink, но според мен няма нищо лошо в това. Ако имаш възможност и правилна нагласа разнищи проблема с помощта на някой. Успех!!!  Hug

# 5
  • Мнения: 2 960
Винаги при секс има вероятност да се забременее.Няма 100%-ва сигурност .
Обачи страха при теб ,граничи с голяма паника.
Мисля ,че трябва да се отърсиш от това.Не ми се струва много нормално всеки път при секс да се върти в главата ти страха от забременяване.


до ден днешен, всеки път, когато правя секс с някой след това изпитвам ужасен страх, че мога да забременея. Чак когато ми дойде цикълът ми олеква малко.
Ужасна паника съм!

Ето от тези твои думи съдя ,че не може така до безкрай да продължаваш....посъветвай се с някои близък ,сподели с човека до теб...  bouquet

# 6
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Потърси специалисти - гинеколог и психолог  Peace Страхът няма да ти позволи да се насладиш на моментите с любимия  Confused Ползвай няколко метода за предпазване ако трябва въпреки, че едва ли има нещо 100 % сигурно  Confused

# 7
  • Мнения: 805
Не може да продължаваш по този начин!
Та ти ще се поболееш, как изобщо си издържала до сега.
Вярно е, че гаранция няма, но пробвай и с хапчета, и с презерватив.
И не е лошо и със лекар да поговориш за тези твои страхове.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 064
Потърси специалисти - гинеколог и психолог  Peace Страхът няма да ти позволи да се насладиш на моментите с любимия  Confused Ползвай няколко метода за предпазване ако трябва въпреки, че едва ли има нещо 100 % сигурно  Confused

Точно това мислех да напиша Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 100
Абе не че не става толкова лесно...става  Laughing Но не трябва да се плашиш. Трябва да знаеш, че мъжете много повече сепритесняват да не стане някакъв "гаф"  Crazy Аз имах човек до себе си, когото безумно обичам. Исках да се омъжа за него още на 6тия месец от както бяхме заедно и въпреки всичко не исках да имаме деца толкова рано  Laughing В момента, в който започнахме да се пазим по всякакъв начин...забременях  Laughing Laughing Та си казах, че този горе си знае работата  Joy

А и винаги ако имате съмнения, може да пиеш хапчета след акта. Всичко е в главата ти, трябва да поговориш с някой близък и да се успокоиш  Peace

# 10
  • Мнения: 8 999
Знам два полезни вица в тази връзка. Единият е: предпазвате се по следния начин - бинт, презерватив, бинт, презерватив и накрая семето вън.
Вторият: една такава девойка като теб питала гинеколога си за 100% предпазно средство. Той отговорил:  "Кафе!".  Тя се опитала да уточни: "Ама преди или след /секс да го пия/?", а лекарят кратко отвърнал: "Не, мила, вместо!

# 11
  • Мнения: 1 484
Докато  не  намериш  подходящия  човек  до  себе  си , никога  няма  да  се  чувстваш  готова.Аз  бях  същата  със  бившото  си  гадже.Откакто  срещнах  сега  вече  съпруг,  никога  не  съм   се осъмнела  в  него.5    ме  пазеше  никога  не  сме  го  правили  с  презерватив  или  съм  пила  противозачатъчни.Когато  бяхме  готови  взехме  да  правим  опити  ,то  взе  че  стана  от първия  път  и  сега  си  имаме  едно  палаво  момченце.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 028
Я се поуспокой и се наслаждавай на живота...и секса Wink
Щом се пазите няма какво толкова да се пакникьосваш...ако ще ти е по-спокойно - пий хапчета.

# 13
  • Мнения: 1 103
Ами при тази паника която описваш просто спи да правиш секс.Търси подходящия човек  married

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм имала такъв проблем newsm78

Общи условия

Активация на акаунт