Кандидатстване след 4 клас

  • 14 758
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
  Здравейте всички родители на дечица, който им предстои кандидатстване след 4 клас! Ние сме от Пловдив и ми е интересно какво мислите - нужно ли е от сега да го напъвам моя син с изпити и частни уроци, или да го оставя до 7 клас на спокойствие? Но и той самият има амбиции, не е само мое желание.Кои училища в Пловдив бихте ми препоръчали и какви са изпитите там? Благодаря на всички, които ще се включат в дискусията!

# 1
  • Мнения: 43
И аз се интересувам от същите въпроси! Ще следя темата с огромен интерес. Даже си мислих да попитам в темата за петокласниците дали има майки от Пловдив за да споделят своите впечатления за училищата, в които учат децата им!

# 2
  • Мнения: 186
Позволявам си да се включа, макар че не съм майка на четвъртокласник - ние минахме през това миналата година. Не съжалявам нито за момент, усилията определено си струваха. Стига детето също да го иска, разбира се. А дори и да не го приемат никъде, остават допълнително придобитите знания, които винаги са от полза.

За жалост, не мога да помогна за Пловдив, не съм наясно с училищата там. Но пък в темата на петокласниците, Zuma, има поне две майки от града - тъй че би могла да попиташ наистина, надявам се, че там ще се включат с отговор. Peace

Само че, ако кандидатства с математика, не знам дали не сте закъснели с подготовката.
Желая ви успех!

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 14:43 от touchstone

# 3
  • Мнения: 3 622
Аз съм от Варна и синът ми е четвърти клас. За кандидатстване с изпит тук има две възможности в Математическа и в Хуманитарна. Моят син няма да кандидатства тази година, но и той не проявява желание. Другото което е ние живеем на 2 мин. път от у-щето в което учи и не мисля да го карам да гони автобуси и да пътува от сега. Иначе за уроците при които ще добие допълнителни знания ние си ги посещаваме и без да кандидатстваме някъде. Те просто са му в помощ. Три пъти в седмицата уроци по АЕ и три пъти идва учителка която го занимава специално по математика и български - задачи, съчинения, преразкази и др.

# 4
  • Мнения: 18
 Поразрових се в темите за петокласници, но не намерих това, което ме интересува. Наистина ще е хубаво да се включат мами на петокласници от Пловдив и да споделят за училищата на техните деца. Това кандидатстване наистина ми е голям проблем, защото въобще не искам и да си помисля, че ще остане в кварталното училище. Засега е отличник, но нещо почна да се отпуска тази година / сменихме училището в 4 клас/ и ми се струва, че няма никакъв напредък - даже обратното. До тази година на всички състезания, на които ходеше и по математика, и по бълг.език, винаги беше на първите места. А скоро беше на състезание по математика и се представи ужасно, чак не можех да повярвам. Учат само материала в учебника и това е.

# 5
  • Мнения: 18
Zuma, в кое училище учите в момента и насочила ли си се някъде за 5 клас? Чувам добри отзиви за "малката Лиляна", бившето Димитър Благоев и Душо Хаджидеков. Имаш ли някаква информация за тях?

# 6
  • Мнения: 186
kotka, на състезанията по математика в четвърти клас се дават задачи, много различни от учебния материал - повечето са от курсовете за кандидатстване в математически гимназии. Не му се сърди на детето - не ги е учило и няма как да се справи.

# 7
  • Мнения: 18
 Да, така е. Явно сборниците, които сме купили и решава без проблеми, не са достатъчни. Ще е нужен май частен учител  Thinking

# 8
  • Мнения: 186
Да, така е. Явно сборниците, които сме купили и решава без проблеми, не са достатъчни. Ще е нужен май частен учител  Thinking

Или учител, или курсовете към ПМГ (но за тях може да ви е малко късно, ако сте решили да кандидатствате).
Ето тук има накуп майки, които си говорят за такива курсове и подготовката за кандидатстване. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=315598.0

# 9
  • Мнения: 43
Zuma, в кое училище учите в момента и насочила ли си се някъде за 5 клас? Чувам добри отзиви за "малката Лиляна", бившето Димитър Благоев и Душо Хаджидеков. Имаш ли някаква информация за тях?


"Малката Лиляна" е до четвърти клас. Аз съм се насочила към "Св. Патриарх Евтимий" \"Голямата Лиляна"\. Иначе имам отзиви само за училище "Душо Хаджидеков" и те са повече от похвални, но ме притеснява факта, че децата там всичките са заедно още от първи клас и това може да се окаже проблем за моето дете, така мисля може и да не съм права! А относно подготвката: наблягаме по-усилено на математиката, защото той така иска и му е по-лесен предмет. Както ме посъветва touchstone  днес се свързах на лични с една много мила мама  на петокласник от Пловдив и тя ми даде много ценна информация за училището на детенцето й! Става въпрос за "Св. Патриарх Евтимий"

# 10
  • Мнения: 18
 Zuma, много ще ти бъда благодарна, ако споделиш с мен тази информация. Пиши ми на e-mail, ако не те затруднява. И какво по-точно те притеснява, че всички деца учат заедно в Душо Хаджидеков?

# 11
  • Мнения: 158
котка здравей,аз също съм от пловдив и също синът ми е 4-ти клас и в момента ми е гръмнала главата къде искаме да учи,нормалното училище е от нас на 1минутка път ,а и сега с бебето ще ми е много трудно да го водим по-далеч всеки ден и направо сме в страшна дилема.Значи виж какво съм разбрала аз досега,а и ти ако имаш вече повече инфо и ти ми пиши може и на лични,ще се радвам.В Душото тази година са обявили нулева година,защото имали доста ученици,които ще остават от техните и бройката е запълнена,дори и да се отворят няколко места,то там с връзки има доста солидни кандидатчета,деца на известни хора.
Аз се ориентирам към Патриарх Ефтимий,но ще имат абсолютно всички изпит по български и математика,а ние не сме почнали каквато и да е  подготовка,сега търся материали ,взех някакви примерни тестове,за да видя на какво ниво сме,не се притеснявам,че късно започваме,защото да не казвам голяма дума,но е паметлив и има стабилна основа,защото аз самата съм завършила начална педагогика.Но все пак имам притеснения разбира се.Сайта им още не е обновен,с предимство са децата,които вече учат там и тези по район.
Другото училище е хуманитарната бившо димитър благоев,но те нямат сайт и нищичко немога да разбера за кандидатстването и паралелките,ако някой знае да казва
Ще се радваме на инфо от мами вече на петокласници в тези училища

# 12
  • Мнения: 158
някой кандидатства ли в патриарх ефтимий ,че ние да и да споделим опит
днес излезнаха резултатите

# 13
моля  zuma    напишете повече за специализираните у-ща след 4 клас в пловдив какви са паралелките кога и с какво се кандидатства

# 14
  • Мнения: 18
 Здравейте отново! Бяхме на изпита по математика в "Патриарх Евтимий" и имаме 33 т. Не е зле, но засега сме в първите резерви Sad. Ще чакаме класирането след подаване на документите.

Общи условия

Активация на акаунт