Звездни кърмачки :)

  • 1 284
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Гот ми стана като прочетох и реших да ви пратя линка : http://www.slava.bg/news/10130.html

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А ето и филмчето с доказателството - показват я как кърми едно негърче Laughing
http://abcnews.go.com/Entertainment/story?id=6804291&page=1
На мен ужасно ми хареса това, че кърми вече над година дъщеричката си Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 543
А други звездни кърмачки, пропагандиращи явно кърменето, има ли? Интересно ми е.

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 11:53 от gotika80

# 3
  • Мнения: 122
Майкъл Джордан е кърмен 3г. Майка му не е известна, но пък той е мега звезда Simple Smile Иначе в гугъл излизат цели списъци на кърмещи знаменитости !
Хедра, много е разчувстващо филмчето !

# 4
# 5
  • Мнения: 925
Ох, да, филмчето направо ме разплака! Страхотно е това кърмене на малкото момиченце Heart Eyes

# 6
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
Защо в България пък е точно обратното newsm78 Прави ми впечатление проекта "Майките" в предаването "Горещо", където вече няколко пъти гледам така наречените наши "звезди" като Мира Добрева, Юлиана Кънчева и може и да съм пропуснала още някоя, които пред камерата хранят бебетата с шише. Не казвам, че не трябва да ги хранят, а че се дава лош пример на всички бъдещи майки, като се показва подобно нещо в ефир и то по национална телевизия. С други думи дразня се, че у нас все още публичните личности макар и косвено пропагандират изкуствения начин на хранене, сякаш видите ли, ние "заетите" нямаме време да се лигавим с кърмене, ние работим ooooh! Може би не трябва да се ядосвам, но не мога да се примиря #2gunfire

# 7
  • Мнения: 2 401
Защо в България пък е точно обратното newsm78 Прави ми впечатление проекта "Майките" в предаването "Горещо", където вече няколко пъти гледам така наречените наши "звезди" като Мира Добрева, Юлиана Кънчева и може и да съм пропуснала още някоя, които пред камерата хранят бебетата с шише. Не казвам, че не трябва да ги хранят, а че се дава лош пример на всички бъдещи майки, като се показва подобно нещо в ефир и то по национална телевизия. С други думи дразня се, че у нас все още публичните личности макар и косвено пропагандират изкуствения начин на хранене, сякаш видите ли, ние "заетите" нямаме време да се лигавим с кърмене, ние работим ooooh! Може би не трябва да се ядосвам, но не мога да се примиря #2gunfire
И аз се чудя защо това е така, ама явно такива са ни звездите, аз освен Маги Малеева не съм чула или видяла някоя родна знаменитост да показва, че има положително отношение към кърменето.

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А, кърмят, кърмят GrinningЗа 3 БТВ-репортерки мога да кажа със сигурност, че влагат много усилия и нерви в кърменето. Една родна манекенка с три деца кърми повече от година третото си дете, сестра й също е известна манекенка и също така кърми около година.
Вече друг е въпроса кой колко афишира и колко се занимава с пропаганда на кърменето - но кърмят хората, кой колкото може Grinning

# 9
  • Мнения: 122
Манекенката се казва Ирена Милянкова, чела бях за нея в сайта на Естествено. Да си призная не я бях чувала преди, но сега има с какво да я запомним. Ето и линк към интервю с нея : http://estestveno.com/index.php?pageid=3&langid=0&itemid … 2102&cid=2104

# 10
  • Мнения: 6 712
Манекенката се казва Ирена Милянкова, чела бях за нея в сайта на Естествено. Да си призная не я бях чувала преди, но сега има с какво да я запомним. Ето и линк към интервю с нея : http://estestveno.com/index.php?pageid=3&langid=0&itemid … 2102&cid=2104


Мен най ми е странно как е на 21 г. и има 3 деца!  #Shocked

# 11
  • Мнения: 616
Трябва да се показват повече, наистина. "Майките" не съм гледала, но ще погледна! Ами освен да напишем мейл на предаването, и да ги питаме защо така. Там изобщо говори ли се за храненето на бебета, или си говорят само други работи?

# 12
  • Мнения: 543
Мая 28 - В проекта Майките на Горещо и поп фолк певицата Емилия буташе шишето на сина си.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
От родните знаменитости действително малко са кърмещите Simple Smile
За актрисата Койна Русева съм чувала, че е кърмила, третото дете над годинка, първите не знам.
От чуждите знаменитости, разбира се, Анджелина Джоли, която поне два пъти има про-кърмачески снимки; предвид разликата между децата й обаче мъничко се съмнявам да кърми твърде дълго (или не кърми екологично  Laughing също е вариант)

От сайтът, посочен от Swayka, най-много ми харесаха две мисли  Grinning

Helena Bonham Carter: Loves breast feeding her new baby because it gives her boobs a purpose.
(Хелена Бонъм Картър: Харесва да кърми новото си бебе, защото това дава цел на гърдите й.)

Rachel Weisz "I think you feel a lot more confident and much more appreciative of your body"
(Рейчъл Уайз: "Мисля, че се чувстваш много по-уверена и много повече оценяваш тялото си.")

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Манекенката се казва Ирена Милянкова, чела бях за нея в сайта на Естествено. Да си призная не я бях чувала преди, но сега има с какво да я запомним. Ето и линк към интервю с нея : http://estestveno.com/index.php?pageid=3&langid=0&itemid … 2102&cid=2104


Мен най ми е странно как е на 21 г. и има 3 деца!  #Shocked
Не е много странно - първото е родено, когато е била на 15г, а второто само година след него (и е било недоносено) - така че първите 2 почти не са кърмени. Всичките й дечица са родени нормално, независимо че третото беше със седалищно-крачно предлежание. Тя е невероятно готина - не само като визия, а просто като човек, много приятна девойка. И съвсем между другото пише във форума Mr. Green
На Койна Русева съм учила децата, докато бях в частното училище, ама тогава още не бях забременяла с дребната и не бях в кърмаческите сфери, та макар че съм я виждала и като бременна с третото, и след това, не знам подробности за кърменето. Във всеки случай децата ги гледаше бавачка вкъщи, но и тя беше изключително ангажирана около тях - не са пропускали родителска среща двамата с мъжа й (и двамата!), 2-3 пъти в седмицата взимаше и водеше каката на балет и т.н., държеше ги доста изкъсо, изобщо за мен е пример от родните знаменитости за наистина много добра връзка с децата (а децата бяха супер готини и много артистични, както си му е редът).
Малко на клюки го избихме, ама ми беше приятно да си спомня Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт