65 одз-Слънчево детство кв.Слатина

  • 4 442
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 66
Приети сме от септември във въпросната ясла,и бих искала да ми кажете повече за нея.Чувала съм хубави неща за нея,но искам и мнения на мами,които си водят дечицата там.
Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 955
Незнам дали става дума за същата, но на мъжа ми сестрата е записала там детето си и това, което ме учуди е, че лятото почиват юли и август. Това е голямо неудобство! По кодекса на труда годишната отпуска е 20 работни дни и лятото трябва да взимаш неплатен отпуск за да си гледаш детето 2 поредни месеца.
Тази, в която съм записала мойто почиват само през август.

# 2
Здравей Галя,
Синът ми е в тази ясла.  Както сигурно са ти казали при записването, има четири ясленски групи с по около 15 деца.  Стаите, в които са децата са много чисти и добре обзаведени. Редовно купуват нови играчки от малки кукли и коли, до пързалка, която използват вътре в стаята... За закупуването на играчките и книжките не са ни искали допълнително пари. За Коледа събраха по около 10 лева (не си спомням точната сума, но не беше много по-голяма) и с тях купиха общи играчки за яслата.
Впечатленията ми са, че редовно ремонтират помещенията, включително и това лято - слагаха ламинат... В резултат на това обстановката е доста приветлива.
Лелите, които са на нашата група са мили, но за останалите нямам впечатления.
Вечер работят до 18:30 и ако ти се случи да закъснееш някои се сърдят, други проявяват разбиране...
В началото искаха еднократно 5-10 лигавника, чаша за детето,....- тези неща си стоят там. Всеки месец искат санитарни материали - кухненска хартия, течен сапун и 5 л. минерална вода, мокри кърпички ....
Виждам, че  детето ти ще е почти на същата възраст като Ники, когато тръгне на ясла... Той тръгна на ясла на 1 година и 1 месец, сега е на 2 г. 4 м.  Приспособи се сравнително бързо. В началото се разболяваше по-често, сега вече боледува веднъж на месец- месец и половина. Това явно е неизбежно при всички видоизменящи се вируси ...

По повод лятната ваканция на яслата, миналата година почиваха два месеца - юли и август, като през това време имаше дежурни ясли в района - Редута напр. Тази година, обаче няма дежурни, което наистина е ужасно.... В нашия случай резултатът е, че с таткото си разделяме месеца наполовина и по щастливо стечение на обстоятелствата ще имаме и няколко дни да почиваме всички заедно... Това спада към недостатъците, но пък нямам информация дали и другаде не е същото...

Надявам се да съм ти била полезна. Ако имаш още въпроси - ще се радвам да мога да ти помогна...

Поздрави!

# 3
  • София
  • Мнения: 66
Много благодаря.Дано и ние се приспособим лесно и бързо.

# 4
От сърце ви пожелавам бързо да свикнете с яслата и да не боледува детенцето!
И да се похвалите как сте и в коя група сте, може да сме "съученици" Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 66
оо да непременно Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 66
Ето ни пак Simple Smile
Да ви кажа честно малко ми е притеснено и затова реших да ви споделя ,че от понеделник тръгваме на ясла. Дано всичко върви добре.И свикнем лесно и бързо.Стискайте ни палци newsm10
Е казах го дано да ми олекне 

Общи условия

Активация на акаунт