За пюретата?!?

  • 1 069
  • 22
  •   1
Отговори
Мили мами!
Вече сме на 3 месеца и започваме с пюретата
Разбрах че захранването започва няколко лъжички,но колко е максималното количество  което трябва да се достигне за бебе на 3 месеца?
Чувала съм също така ,че майките слагат пюрето в млякото.
това от кога мога да започна да го правя?

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
От плодовите от 4-тия (тогава ги започнахме) до 6-тия месец давах най-много половин малко бурканче(тоест 60 гр). В началото по лъжичка-две. То се явява десерт, така че е достатъчно.
Иначе аз никога не съм го смесвала с млякото. Още от първия ден Нели си го хапва  с лъжичка. Моят съвет е да пробваш с лъжичка и ако детето си хапва добре, да не го даваш с биберон. eat

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Никога не съм давала пюре с биберон,нали идеята е да свикне да яде с лъжица,а не до годинката да я кара с биберон!?Мисля,че ви е раничко за пюрета,но щом имаш желание ти решавах.Аз захраних от 4-тия месец с плодово и не съм слагала вътре мляко,съм й давала или преди това или след това.Колкото до количеството прецени като дадеш пюре и мляко на едно хранене общо грамажа да е колкото мляко си давала преди да захраниш с пюре.

# 3
  • Мнения: 144
Здравей,ние започнахме с плодовите пюрета на същата възраст.
Дани се чувстваше много добре след всяко хапване.Опитали сме всички видове на Ганчев,а сега вече папаме стъргани плодове.
Добър апетит на бебо.

# 4
  • Мнения: 472
Сузи ,
може ли да попитам.
 извинявай , че се набърквам ама и ние сега почваме да се захранваме .

След колко време заменихте изцяло обедното хранене със зеленчуково пуре ?

# 5
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771


След колко време заменихте изцяло обедното хранене със зеленчуково пуре ?
Май за около месец. newsm78 Бебчето само ще ти подскаже

# 6
  • Мнения: 472
ааааа ,аз пак не съм прочела както трябва !

Е значи има още много време ..............

Мечо пух  благодаря ти   bouquet!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
От плодовите от 4-тия (тогава ги започнахме) до 6-тия месец давах най-много половин малко бурканче(тоест 60 гр). В началото по лъжичка-две. То се явява десерт, така че е достатъчно.
. eat

Ако може и аз да се вместя с един въпрос Wink Аз се каня тези дни да започна опитите с първото плодово пюре. Това което пише в книгата на проф.Трифонова е че плодовото пюре се дава между храненията и аз си мисля че 1 час преди ядене е най-добрия момент. Моето момиче обаче като заспи не се събужда 1 час преди ядене както на мен ми се иска Laughing И защото мечо пух спонена, че плодовото пюре се явява десерт може ли да кажете друго подходящо време за даване на плодово пюре защото ние като че ли сме обречени никога да не ги въведем, ако чакам детенце да почне да се буди 1 час преди ядене Rolling Eyes

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Дай си й млякото в часа на хранене и го направи например 10-на гр. по-малко и след като изяде млякото  й дай да пробва пюрето или обратното понеже знаеш,че ще си изяде млякото дай й първо пюре докато още е гладна и после й дай млякото.В случая десерт е образно казано

# 9
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Щом сега започваш да даваш за първи път пюре, спокойно може да го предлагаш веднага след млякото по 1-2 лъжички.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
обаче тя тогава е сита и преяла и бута и шишето едва ли ще иска дари да опита. А защото доктора каза че с плодовите пюрета не замествам ядене и трябвало да го давам между храненето... може би да пробвам малко преди храненето, тя вероятно при всички положения няма да иска да яде много охотно с лъжица, само ще отбележим началото Party

Кажете при вас по принцип как е когато децата вече си отрегулират режима, по кое време им давата плодовите пюрета

# 11
  • Мнения: 844
alegra, може да й дадеш няколко лъжички плодово пюре и 1ч. след хранене и 1 1/2 ч. Просто когато е будна. 

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз също мисля, че може да даваш когато си искаш по 1-2 лъжички плодово пюре, тъй като това е прекалено малко, за да наруши храненето. По-скоро се дава по малко отначалото, за да видиш как ще му понесе на бебчето - има някои алергични, на други плодовете им причиняват силни колики, та за това се почва с малко.
Аз, понеже имам голямо желание да го уча на нови неща, му дадох на Боби с лъжичка още първото сокче - на 1 месец и малко. А и първите пъти с лъжичката не очаквай да изяде много - самото дете се изморява, но ти трябва да си търпелива. Според мен от 3 до 4 месец пюрето се дава наистина като десерт. Боби вече 1 месец яде плодови пюрета, но аз пак не смея да му давам много, тъй като те не го засищат, а само му пълнят коремчето, но и не пропускам ден, защото го разхлабват (запечен е от адаптираното мляко). С други думи по малко, но редовно!
Моят съвет е отначало да купуваш по-еднородни пюрета, за да знаеш точно какво обича детето и какво не. И не го тъпчи, ако не му харесва даден плод - в края на краищата и бебето е човек, и то си има вкус. Боби, например не обича сливи (те и на мен не ми харесаха), по-нататък ще пробвам пак, но засега няма да го мъча - има  доста  пюрета, с които да разнообразяваме яденето.

# 13
  • Мнения: 2 066
Аз от 1 седмица почнах с плодово пюре от ябълка. Давам го преди обяд, 10 минути след като се събуди (към 10-10.30) - след още 10-15 минути давам млякото.За една седмица стигнах до 50-60 гр пюре и съответно давам около 30-40 гр мляко по-малко.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Аз от 1 седмица почнах с плодово пюре от ябълка. Давам го преди обяд, 10 минути след като се събуди (към 10-10.30) - след още 10-15 минути давам млякото.За една седмица стигнах до 50-60 гр пюре и съответно давам около 30-40 гр мляко по-малко.

така не се ли получава заместване на храненето. Аз явно съм доста объркана,обаче ако плодовите пюрета не заместват млякото, би трябвало детето да продължи да поема същото количество мляко.

аз днес започнах с пюре от круши - общо взето нямам престава колко пое от него - нещо минималко, поне нямаше мръщене и недоволни гримаси или въобще оплаквания, мисля че по-скоро и хареса. Мечтая за момента в който и аз ще мога да кажа че изяжда с лъжица 50-60 грама.....кога ли ще дойде това време ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт