Имунизация против морбили, паротит и рубеола

  • 12 350
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 334
Здравейте майчета,

предстои ни ваксиниране против морбили,паротит и рубеола.Четах някъде из форума преди време,но за съжаление не намирам темата в търсачката,че тази имунизация не е от най-леките за децата.Моля майчета с опит да споделят какво да очаквам след тази имунизация.Ще вдига ли температура?Как да предотвъртя евентуални негативни последствия?

Предварително ви благдаря.

# 1
  • Мнения: 1 428
Здравей нашия опит от тази ваксина е доста горчив.Преди да я сложите се увери,че детето е в отлично здраве и здрава имунна система.При моята дъщеря имаше постваксинална реакция и то доста силна.Миналшя месец и я сложиха и на следващите дни беше с висока темпратура,потдуха и се всички лимфни възли и на 10 ден получи пареза на долните крайници именно от тази ваксина.Бяхме се побъркали докато разберем какво и е.Куцаше и не можеше да се изправи цели 3 дни.Затова разпитай най-подробно педиатър за всички възможни странични ефекти.И преди да я сложат ваксината да прегледат добре детето дали е здраво,защото и най-малката настинка може да се окаже опасна в случая.Успех Simple Smile

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз пък малко да се успокоя Grinning
Бях се подготвила да има реакция, защото уж тази ваксина била доста тежка. Месец преди това Нели беше болничка и я водихме на частна педиатърка, която ни предупреди за нея. Детето трябвало да е напълно здраво и реакции можело да се очакват до 2 седмици след това.
Но при Нели цялата реакция беше, че поплака точно 1 минута. Никакво неразположение или вдигане на температура. Дано и при вас да мине леко и безболезнено Praynig

# 3
  • Мнения: 1 041
Здравей нашия опит от тази ваксина е доста горчив.Преди да я сложите се увери,че детето е в отлично здраве и здрава имунна система.При моята дъщеря имаше постваксинална реакция и то доста силна.Миналшя месец и я сложиха и на следващите дни беше с висока темпратура,потдуха и се всички лимфни възли и на 10 ден получи пареза на долните крайници именно от тази ваксина.Бяхме се побъркали докато разберем какво и е.Куцаше и не можеше да се изправи цели 3 дни.Затова разпитай най-подробно педиатър за всички възможни странични ефекти.И преди да я сложат ваксината да прегледат добре детето дали е здраво,защото и най-малката настинка може да се окаже опасна в случая.Успех Simple Smile
Съжалявам за това, което ви се е случило!
При вас имаше ли признаци на заболяване? Сега добре ли се чувства дъщеричката ти?
Аз как да разбера в какво състояние е имунната система в момента?
Преди един месец изкара някакъв вирус д висока темп., после го повтори и пи антибиотик, заради възпаление на ушите.

# 4
  • Мнения: 194
Синът ми беше ваксиниран преди 12 дни с тази ваксина,педиатърката каза,че няма да има постваксинална реакция и наистина беше така-дори не проплака от инжекцията.Но преди каквато и да е ваксинация детето трябва да е здраво.

# 5
  • Мнения: 2 755
На нас тази ваксина ни я поставиха вчера. Детето заплака за около минута и това беше. Засега няма други странични реакции.

# 6
На нас също ни предстои. Дъщеричката на една моя приятелка също получи парализа на краката за около 24 часа от тази ваксина. Бяха се подлудили да обикалят по лекари, защото ЛЛ не ги беше предупредила за някакви евнтуални реакции  #2gunfire
Добре, че се оправи! Много ми се ще да я избегна, ама няма как! Направо ми се изправя косата като си помисля. Ами ако беше останало така детенце???

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Сложихме тримовакса миналия понеделник. Изобщо не проплака и до вечера си мислех, че се разминахме без проблем.
Вчера вечерта вдигна лека Т- под 38 беше. И днес е малко субфибрилен, та не знам дали е от ваксината, дали е от зъб (4 ни мъчат от месец и кусур), да не е вирус.
С каката си спомням, че нямахме никакви проблеми с тази ваксина.

# 8
  • Мнения: 1 428
При нас се получи постваксинална реакция защото дъщеря ми 3 дни преди това беше болна на антибиотик.Личната каза,че щом вече не пие антибиотик и е минал 1 ден може да се сложи ваксина.Да-ама не.Трябвало е да мине поне половин месец,защото детето е било с отслабена имунна система.Боже благодаря ти,че дъщеря ми проходи-каква мъка беше да я гледам парализирана от кръста надолу.Какви ли не мисли ми минаха през главата.МНОГО ВНИМАВАЙТЕ С ТИЯ ВАКСИНИ

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Леле хора, косата ми се изправи....Я кажете нещо повече...има ли по- безопасен вариант( с "а" ли се пише?) на тази ваксина, който да може да се закупи от аптечната мрежа?

# 10
  • Мнения: 712
Нашата ваксина не беше Тримовакс, а Примекс или нещо подобно. Понася се по-леко и ние нямахме проблеми. Изобщо никаква реакция, макар да бях подготвена за всичко. Да чукна на дърво, но досега с нито една ваксина не сме имали проблем.

# 11
  • Мнения: 590
...Личната каза,че щом вече не пие антибиотик и е минал 1 ден може да се сложи ваксина...

Тази лекарка  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Винаги преди имунизация ходим при хомеопата ни и тя предписва на Ели препарати за по-лесно приемане на вкасините.

# 12
 Sad  На моя малчо му биха ваксината на 16 август сутринта. Вечерта ми вдигна температура два пъти, свалих я с нурофен.На сутринта пак вдигна ,не много висока под 38.Обадих се на л.лекар, тя каза ако мога да го заведа следобед да го прегледа.Но понеже нито кашляше,нито имаше хрема предпочетох да изчака до сутринта на следващия ден.Да но,на сутринта  вече имаше много сополи,кихане и малко, ама много малко кашляне.И като го заведох откриха в начален стадий пневмония.И знете ли кое най-много ме ядоса,че като тръгнахме да търсим хубав антибиотик, който да се прима през устата,ненемерихме.Имаш пари,искаш да вземеш, но няма.Единствения, поне според нашия л.лекар, е спрян да се внася,защото бил с малка годност 6 месеца.

# 13
 SadИ единственото ришение според л.лекар беше инджекции и то много болезнени инжикции.Затова ние реших ме да идем на часно. Беше ми много чудно как ще се разболее без да е имал контакт  с болен, но другия лекар ми отговори на този въпрос.Каза или поне аз разбрах така, че причината е имунизацията.

# 14
  • Мнения: 2 529
Ние сложихме Приорикс, а не Тримовакс. Никакви странични реакции, нито температура нито нищо. Лекарката ни предупреди, че между 18-ия и 24-ия май (ама не съм много сигурна) ден след поставянето на ваксината като много рядко срещана реакция може да се появи лек обрив. На нас не ни се появи, сложиха ни ваксината преди месец и половина.

Тук има подробно описание на тази ваксина на 8 страници:

http://www.gsk.bg/pdf/priorix.pdf

Общи условия

Активация на акаунт