как да го отбия?

  • 729
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте мами, Малкото е на 1г и 5м почти, аз работя, а Константин ходи на ясли. Вече нощното " ами- ами" започна много да ми тежи и твърдо съм решила да приключваме с кърменето. Решила съм нощем малкото да спи с баба или татко / още нямам доброволец Simple Smile/, за да е далече от "дразнителя", т.е. от мен- така за около 1 седмица. Иначе заспиваме или с кърмене, или татко му го вози с колата, или баба му го приспива в количката и му разказва приказки. Как заспива на яслата само мога да предполагам, леличките казват, че заспива трудно.
Моля, споделете как отбихте вие и какво пихте, за да ви спре млякото. Има ли нещо хомеопатично? Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 5 401
Аз отбих сравнително бавно и напоително, за да не стават излишни драми. Напълно ненужно бе да се местя някъде другаде и да разчитам на "помощ от приятел". Не знам дали ще ти е от полза моята стратегия.  Blush

Нищо не съм пила, за да ми спре кърмата, всичко оставих на екс-кърмака и природата-майка.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 94
А можеш ли да ми кажеш на колко годинки беше малкото, когато го отби, и колко често го кърмеше преди това?

# 3
аз съм със същия проблем
Никола е на 1год и 4 месеца и продължава да иска да суче. Плануваме си морската почивка за юни месец и ако не го отбия ще има да ме дърпа на плажа, като ме вижда по бански. Лошо ми става като си помисля каква картинка ще сме. Обаче от друга страна ми е толкова мило като се гушне в мен...... не знам. Ще му мисля по нататък. Аз ти желая успех !

# 4
  • Мнения: 911
При нас стана така:
Кърмех го до края на ноември, началото на декември. Преди това имаме едно прекъсване от месец, че не бях тука, но се цедях и бях решила, че ако забрави къде е цица, няма да се пробвам да му давам. Да, ама не - още първия ден, като се съблякох и човека почна да протяга ръце и да суче и върти устата. Направих се на разсеяна, но се разплака...нямаше как.
Между другото се кърмехме преди заспиване, а през деня, ако се сети да си поиска, нощем-също.
Декември реших - край, стига толкова. Няколко дена баба му го приспиваше, после като се случеше да си поиска, казвах, че спинкат и така. На моменти все още се присеща, но те спинкат дълбоко и безвъзвратно.
Успех!

# 5
  • Мнения: 721
Може би сега, като не прекарва с теб толкова време, се нуждае от близостта, която кърменето му дава. Изморително е, но ако го кара да се чувства по-добре, не му го спирай.

Аз работя от лятото, дъщеря ми е на 1 г 5 м и тя в момента в който ме види да се връщам от работа ме води в спалнята за да ме прислуша. Вече почти не се сеща нощем за гърда, но сутрин й е първата работа. Много е тежко като се редуват безсънни нощи с дълги работни дни, но въпреки това си струва мисля.

# 6
  • Мнения: 559
Отбих дъщеричката си на 2г и 9м заради проблемна бременност с малкия. От самото начало си бях решила, че ще я кърмя до като се отбие самичка, но лекарите бяха категорични. Отбиването стана много трудно. Първо я оставихме при баба и за 4 дни без да се виждаме. Там почти нищо не е казвала за муцкане и аз много се зарадвах, помислих си че е била готова за това. Но като я взехме беше кошмарно, особено първите няколко дни се скъсваше да реве. След това се поуспокои, но почти всеки ден си искаше. Накрая като взехме да гласим нещата за бебето и тя един ден ми вика " мамо забрави да купиш на бебето шише с биберон " и аз и викам   " защо му е шише то нали ще муцка от цицито ", и тя тогава взе да мрънка че това било нейното цици и бебето не може да муцка от него. Сега са минали 8 месеца от както я отбих и миналия ден вика на бебето " бебе ти искаш ли да муцкаме двама ", уж на шега ноооооооо......... Иначе не съм пила нищо за спиране на кърмата, някъде из форума прочетох, че много добре действат зелеви листа сложени във фризера и след това си правиш компреси с тях и след половин час сменяш. Ще потърся темата имаше и други неща. Това го правех може би седмица, масаж също и гърдите ми се успокоиха. Успех   bouquet

# 7
  • Мнения: 559
Ето една тема за спиране на кърмата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366387.0

# 8
  • Мнения: 94
Аз, момичета, изчетох всичко в библиотеката и вече не съм толкова категорична, че ще отбивам. Първо- май млекцето ми не е още заприличало на коластра, второ- малкото е хремаво, трето- нямам нощен доброволец. Така че засега продължаваме постарому- като се прибера- кърмене, нощем- 6-7 пъти и евентуално сутрин пак, ако се събуди като ставам.
Започвам малко да се дразня обаче, ако бъда честна. Знам, че сега много от вас ще ми кажат, че трябва да съм търпелива и че и при тях е било така. Обаче това, че и някой друг се мъче като мен, и че е изморен и му се спи, както на мен, не ме успокоява и не ме радва изобщо.
 Простете ми искреността!

# 9
# 10
  • Мнения: 5
naddejdda поздравления за дългото кърмене!  bouquet И аз до скоро бях в твоето положение (само, че аз сега ще се връщам на работа)! И аз се опитвам да отбия малкия, преди да се е стоплило времето. Нямах на кого да го оставя вечер, а и нямам желание, защото когато се събудеше започваше истеричен писък,  #Crazy  цялата къща събуждаше, докато не му дам да суче. Опитай се (поне при мен се получава, предвид, че малкия е доста зависим от кърмата и до 1г. не искаше никаква друга храна, освен да суче) да заместваш нощните кърмения с водица, сок, к. мляко, пр. мляко или чай (леко подсладени), гушни го и му говори, че трябва да пие от шишето, милвай го, пей му, опитвай всичко, за което се сетиш, но не се отказвай, защото колкото по голяма става, толкова повече започва да разбира и ще ти е по трудно (от опит зная). Имай до себе си през цялата нощ заместител (при мен само водата помогна)! Доста ще поплаче, но трябва да си упорита! Постепенно ще отмени 1-то нощно сукане, след седмица 2-рото и така докато спре да се буди и спи цялата вечер!
  Моето дете наближава 2-та годинка и мога да се похваля, че от 5 дена спи по цяла нощ (заспива към 23ч. и се събужда към 8ч.). Кърмя го рано сутрин и по някога след обедния сън, но все още не се е отбил, ще видим когато тръгна на работа! Не се отделя от мен и постоянно ме дърпа да суче, но аз го залъгвам с храна, бонбони и т.н.
Дано да съм ти била полезна с нещо и отказването от нощно кърмене да мине бързо и лесно!
Пожелавам ви много здраве и успех!!! Heart Eyes Hug
Лек и приятен ден на всички!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт