За ваксината 13м.?

  • 2 537
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 168
Момичета, моля да ми помогнете с разшифроването на ваксината, която се поставя на 13-я месец: "AMJRB620BA" - за какво е, тъй като сестрата е болна, а личната, предствете си - идея нямала Crazy

# 1
  • Мнения: 4 496
Това не е ли номера на ваксината?

Мисля, че е против рубеола, паротит/заушка/ и морбили.
Ако греша нека някой да ме поправи. Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 168
Ами не знам номер ли е или вид ваксина, защото е нанесена извън графите в здравната карта, но сигурно си права, защото сега видях, че отпред пише на бълг. МПР! Мерси!

А да питам, понеже четох в една тема, че е възможно да се развие шарка след ваксината ...  с какъв вид обрив се характеризира тази шарка?

# 3
  • Мнения: 4 496
Лек обрив от много дребни пъпчици, които отшумяват за 3-4 дни.
Но не е задължително да се появят.

Аз веднага след ваксината дадох на дъщеря ми Панадол срещу евентуална температура.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 185
И на нас ни предстои тази ваксина, но не знам защо си мислех, че е ре имунизация ДТК и полиомиелит?!?

# 5
  • Мнения: 4 496
И на нас ни предстои тази ваксина, но не знам защо си мислех, че е ре имунизация ДТК и полиомиелит?!?

Според имунизационния календар за България реимунизацията за полиомиелит е на 14 и 22 месечна възраст.
На ДТК е до 24 месечна възраст, но не по- рано от  една календарна година след последния прием.
Ако се слага Пентаксим- пак една година след третата ваксина, която е сложена.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 185
Благодаря! Hug

# 7
  • Мнения: 543
На 13 месеца се прави точно за паротит, рубеола и морбили. Моята щерка получи реакция от рубеолната съставка - лека температура и обрив, който отшумя точно за 4 дни. Тръгна от лицето и обхвана цялото тяло, най-много пъпчици имаше по корема и гърба. Температурата мина за 1 ден, не съм давала Панадол. Заведох все пак детето на преглед по настояване на педиатъра ни. Каза, че е възможно и реакция във вид на заушка да се получи, така че трябва и ушенцата да се следят, да няма подутини.

# 8
  • Мнения: 1 168
Много благодаря, поуспокоих се! За довечера имаме час при педиатър, но междувременно да питам колко време след ваксината де получи тази реакция. Ние ходихме на ваксина миналия понеделник, в четв. и петък вдигаше висока температура нощем /39гр/ а денем слаба /37,5/ в събота поти свали под 37, а в неделя вече беше с нормалната за нея 36,5 градуса и се появи обрив от червени петънца, мноого слабо релефни, затова не ги наричам пъпки първо по корема, после по гърдите и гърба.
Зная, че не сте доктори и не можете дистанционно да поставите диагноза Hug, но вече се убедих, че трябва да имам максимум информация преди да отида на лекар, за да знам от него каква информация да изцедя, иначе не се знае ...

# 9
  • Мнения: 4 496
От седмица до десет дни се появява обривът, но знаеш, че при всяко детенце е различно, нали!

То със сегашните лекари човек трябва да знае повече и от тях. ooooh!

# 10
  • Мнения: 1 820
От седмица до десет дни се появява обривът, но знаеш, че при всяко детенце е различно, нали!

То със сегашните лекари човек трябва да знае повече и от тях. ooooh!
Направо така излиза. ooooh!Личната на авторката и идея си нямала за какво е тая ваксина  ooooh! ooooh! ooooh!

# 11
  • Мнения: 1 168
Да, по простата причина, че тя само служи за украса на кабинета, а цялата работа я върши сестрата!

Благодаря ви много момичета!

# 12
  • в моя свят
  • Мнения: 849
irina_vas ,похвално е,че се интересуваш какво поставят на детето ти,но моя съвет е да смените личната лекарка.Защото както казваш не сме доктори и колкото и да се информираш педиатъра трябва да е изряден.Една грешка може да струва толкова много....Реакция от МПР ваксина може да се появи до 1 месец от поставянето и незнам как приемате за толкова нормално високата температура,шарката или заушката след ваксината.

# 13
  • Мнения: 1 168
Личната ще я сменя, но това може да стане чак юни месец, поне доколкото аз знам. По принцип с тази лична лекарка работи педиатър, при когото обикновено ходим с направление. Избрах тази схема, защото на този педиатър му се носи славата на много добър диагностицик. Проблема е, че въпросния педиатър е наличен за посещение 3 пъти в седмицата за по 2-4 часа. С личната или по-точно сестрата имам вземане-даване основно за направления и ваксини, но ме изуми как лекарката няма идея каква е ваксината, при положение че ваксините се слагат при нея!
Честно казано изобщо не приемам спокойно обрива, най-малкото защото не знаех от какво е. Обривът излезе в неделя и съответно точно тогава и педиатъра беше неоткриваем. Та изкарах една доста неспокойна нощ, за разлика от обринатата си дъщеря, която спа като "бебе" Laughing

# 14
  • Мнения: 23
Здравейте мили мами и на нас ни предстои тази ваксина.
Бяхме я отложили защото дъщеря ми беше болна.
Точно когато дойде време да я слагаме пак се разболя и беше на антибитик.
Някой от вас знае ли колко време трябва да мине от приема на антибиотик за да се постави ваксината.
Моята лична лекарка казва 10дни но на мен ми се струва малко.
Ако някой знае би ли ми отговорил.

Общи условия

Активация на акаунт