Хранене на малко бебче

  • 1 230
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте, през почивните дни ни се случи нещо, което не очаквахме на този етап от гледането на бебето. То в близките дни ще навърши 2 месеца, но неочаквано отказа да се храни с адаптираното мляко, като изяжда колкото може от сукането. До момента го хранихме с Фризолак 1. Педиатърката ни каза да вземем от едно друго мляко - Miumil, от което започна да яде, но като че ли пак се дърпа. Последно започнахме да се чудим дали не е от водата, която ползваме - до момента си караме с вода от чешмата, като разчитаме, че преваряването неутрализира разните му "добавки" в нея. Чухме за един вид минерална вода на Банкя с розова капачка ако не се лъжа, която може да се използва за хранене, дори мои близки я ползваха. Някой има ли опит в ползването на тази вода Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 9 973
водата е (девин с розов етикет

# 2
  • Мнения: 2 521
Може би говориш за тази на трънска банкя(май Торн спринг се казваше).Точно за нея четох че е била с най-висока минерализация от всички води с розови капачки.Аз все още ползвам Девин-розов,мисля че е по-добра.

# 3
  • Мнения: 262
Имаше и една друга вода "Предела" пак с розова капачка, подходяща за кърмачета, но отдавна не съм я срещала. На моето давах  от нея. Иначе лично моето мнение, не мисля че е от водата. Или се насища детето или смени отново млякото

# 4
  • Мнения: 8 999
Ако ще е бутилирана вода, купувай трапезна, а не минерална.

# 5
  • Мнения: 498
Ако ще е бутилирана вода, купувай трапезна, а не минерална.
аз съм ползвала трапезна вода и съм давала  Аптамил

# 6
  • Мнения: X
Чакай сега - бебето на смесено хранене ли е? Кърмиш и дохранваш или е изцяло  на мляко за кърмачета?
Ако кърмиш - възможно е и да му стига кърмата, пусни тема във подфорума Кърмене и захранване на бебета и ще получиш адекватен съвет.
Ако е само на мляко за кърмачета, не се запича от Фризолак, няма защо да сменяш просто така млякото. Опитай с по-голям биберон, може да му е трудно да суче от този, който ползваш в момента, опитай с друг вид биберон. Изчакай, увеличи интервала на хранене, не предлагай вода, чай и подобни за пиене. Такива неща се случват и е съвсем нормално. Водата, с която приготвяш млякото е последния проблем, повярвай. Преварената вода си е ОК, ако искаш да купуваш, купувай трапезна, подходяща за кърмачета - Девин с розов етикет. Минералните води не са подходящи за бебета.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 185
Не е много хубаво да сменяте млякото, опитайте с водата - Девин с розов етикет!

# 8
  • Мнения: 1 372
Ако решиш да смениш водата и да минеш на розов Девин, не я преварявай!!!
Лично аз съм против да се дава такава вода на бебе и малко дете. По-добре си вземи филтрираща кана и пак я преварявай отколкото трапезна /макар и слабо минерализирана вода/.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
igi_toneva Девин с розов етикет не е минерална вода  , а е изворна вода от ВиК Девин , която тече по чешмите в домовете на хората от този град .Бутилиращата компания бутилира тази вода от същия извор , само където я филтрира и пречиства.Така че дали ще е от чешмата в дом във Варна или  от Девин  розов  етикет е едно и също само където е пречистена и е от извор , а не от микроязовир  Peace.
Девин розов етикет не е слабоминерализирана вода  Naughty , а е изворна-трапезна вода .


Ако е само на мляко за кърмачета, не се запича от Фризолак, няма защо да сменяш просто така млякото.

Защо да не се запича от Фризолак ?Моето дете се запече  точно от него и децата на половината ми приятелки , които са го ползвали също.

# 10
  • Мнения: 31
Какво се има предвид "запичане" при малките бебета? При нас се е случвало да не се изхожда за около 1 ден, но досега винаги на следващият се е получавало. Така че не знам дали това е проблема.
Бебето ни е на смесено хранене, но ми се вижда съмнително кърмата да е започнала да му стига за едно хранене, тъй като досега винаги сме и давали допълнително и си го хапваше с настървение. Така че бяхме много изненадани, когато започна да се дърпа.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Какво се има предвид "запичане" при малките бебета? При нас се е случвало да не се изхожда за около 1 ден, но досега винаги на следващият се е получавало.
 

Значи не сте се запичали  Peace

# 12
  • Мнения: 6 713
Ако решиш да смениш водата и да минеш на розов Девин, не я преварявай!!!

Защо да не се преварява водата? Thinking Аз съм преварявала изворна вода за бебка, когато беше мъничка. Вече не го правя естествено, но за малко бебе това е наложително. Peace

# 13
  • sofia
  • Мнения: 562
Какво се има предвид "запичане" при малките бебета? При нас се е случвало да не се изхожда за около 1 ден, но досега винаги на следващият се е получавало. Така че не знам дали това е проблема.
Бебето ни е на смесено хранене, но ми се вижда съмнително кърмата да е започнала да му стига за едно хранене, тъй като досега винаги сме и давали допълнително и си го хапваше с настървение. Така че бяхме много изненадани, когато започна да се дърпа.
Това, че е изяждало млякото с настървение не означава, че е било гладно.
Какво става ако го оставиш само на кърма?

# 14
  • Мнения: 31
Последните дни опитахме само на кърма, понеже бебето само отказваше шишето, но беше голям рев, нямаше успокояване по никакъв начин. Дори шишето с преварен чай от анасон изглежда стана вкусен, тъй като дотогава беше доста недолюбван. Едва когато взехме Miumil и го направихме за консумация се успокоихме.

Общи условия

Активация на акаунт