Профилактични изследвания

  • 861
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 168
Мили момичета,
до сега винаги съм била леко безотговорна към здравето си, в смисъл не съм обикаляла по лекари за щяло и нещяло и да чукна на дърво, последните 10 год. нищо не ме е ловило, но от както станах майка и мина първоначалната еуфория и притеснения по отглеждане на малкото човече се замислих и за своето здраве!

Та по този повод съм решила да си направя всички профилактични прегледи и изследвания, които ми се полагат по ЗК, но нямам 100% вяра на личния, че няма да си спести някое изследване.
Затова ви моля да ми кажете какви профилактични прегледи и изследвания ми се полагат по ЗК!

Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Здравей!
По ЗК не съм сигурна какво ти се полага,но мисля,че имаш право на една цитонамазка веднъж на две години.освен това поне нашата лична досега всяка година ни викаше с мъжа ми за кръв,урина,мерене на кръвна захар и кръвно налягане.Аз обаче не разчитам само на тези по здравна кса.Ходя на гинеколог веднъж годишно за цитонамазка и си  я плащам Confused.освен това за мамолог не зная дали се полага по ЗК,аз тази година ходих на мамографски преглед за първи път/на 29гсъм/ ,но пак на частно. Peace

# 2
  • Мнения: 1 168
Е, пак добре че сама ви вика. На моя личен му видях очите веднъж за последните няколко години и то когато ходих за наптавление за ЖК като забременях.

# 3
# 4
  • Мнения: 1 168
Много ти благодаря Hug

# 5

Общи условия

Активация на акаунт