Как се пие Зимафлуор ?

  • 704
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
Моля ви кажете как се пие Зимафлуор от 1 мг. - смуче ли се хапчето или се гълта с вода, защото такова неясно указание за лекарство не бях виждала . Grinning

# 1
  • Мнения: 2 220
Слага се под езика да се разтопи. Но и с вода да го изпиеш, няма да е фатално, просто на мен лекаря така ми беше казал да го приемам.

# 2
  • Мнения: 213
На мен лекарката ми каза да го дъвча (макар че то по-скоро се хруска, отколкото да се дъвчи).

# 3
  • Plovdiv
  • Мнения: 548
Здравей Теди! Пия зимафлуор от 4 месец, всеки ден.Хапченцето се смуче или дъвче.Не  се препоръчва да се пие. И няма нужда да е под езика.Същото се отнася и за зимафлуор за дечица.Ако е на таблетки.Между другото са приятни. Grinning

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
а знаете ли защо не е препоръчително да се пие

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз пък досега го пия.Лекаря не ми каза нищо.Обаче лошото е че пропускам дни,че понякога и седмица.Дано да няма голямо значение.

# 6
  • Мнения: 421
Защото флуора се задържа в слюнката и така предпазва и укрепва зъбите. Ако го гълташ все едно, че нищо не правиш. Вземи си на капки ако ти е по удобно. Щерката пие по 4 капки а аз по 8, така каза доктора Laughing

# 7
  • Plovdiv
  • Мнения: 548
Съжалявам за неточно използваната думичка "препоръчва", с която ви обърках.Исках да кажа "по-добре е".Може и да се пие,но когато се дъвче,или смуче, влиза в пряк контакт с емайла на зъбите.Това е Laughing

# 8
  • Мнения: 827
А кога трябва да се започне да се дава на бебето?Когато порастне първото зъбче или по-рано.Дани е на 6м.Дали не му е време?

# 9
при бременност профилактично ли се пие, или само ако имате проблемни зъби. на мен докторът нищо не ми е дал...

# 10
  • Мнения: 8 769
Az го държах между венеца и зъбите. Мисля, така пишеше в упътването.

# 11
  • София
  • Мнения: 10 825
А кога трябва да се започне да се дава на бебето?Когато порастне първото зъбче или по-рано.Дани е на 6м.Дали не му е време?

На нас ни го дадоха от четвъртия месец... а до колкото знам някои педиатри го предписват още от втория

при бременност профилактично ли се пие, или само ако имате проблемни зъби. на мен докторът нищо не ми е дал...

Пие се профилактично.... някои лекари обаче отричат ползата от него. Може пък твоя да е от тези

# 12
  • Plovdiv
  • Мнения: 548
Рени,за бебетата,казват,че може да започне приема от 2 месец.Важно е да се пие от 4 - 6 месец,когато пробиват млечните и  също е важно да се према 3-6 годинка, когато се сменят млечни с постоянни.Казват,че е важно за профилактика с/у кариес.
А за бременните е много добре да се пие , за да няма проблем със зъбите на бъдещата мама по-време на бременността и след раждането.
Мисля,че всяка от нас може да се консултира със стоматалог и да вземе решение за себе си, как да постъпи. newsm51

# 13
  • Мнения: 827
Тогава още утре го купувам.Чакаме зъбче да се показва  tooth

Общи условия

Активация на акаунт