Относно снимки в интернет-пространството

  • 969
  • 5
  •   1
Отговори
  Наскоро,сърфирайки насам-натам,попаднах на снимки на ...собственото си дете.Разбира се,част от албум на персона, гравитираща близо около семейството-това го разбрах от съдържанието на останалите снимки.Тези с детето ми не са обезпокоителни като сюжет,но ме безпокои друго-може ли без позволението на родителя да снимаш нечие дете и пак без позволение да качваш снимките му в интернет-пространството? Мисля,че авторът на снимките би трябвало да попита съгласни ли сме ликът на детето ни да ни изненадва от случайно разгледани албуми в някой сайт...Вие как мислите, прекалено мнителна ли съм?

# 1
  • Мнения: 25 447
Може би зависи доколко ви е близка персоната. Ако става впрос за бабата, например... Не знам, защо да няма право да се изфука с внуците си?

# 2
  • Мнения: 87
Мисля,че авторът на снимките би трябвало да попита съгласни ли сме ликът на детето ни да ни изненадва от случайно разгледани албуми в някой сайт...Вие как мислите, прекалено мнителна ли съм?

Не си прекалено мнителна! Абсолютно съм съгласна с теб!
Никога не бих качила снимка в нета, на която има други хора без да имам тяхното съгласие.
Съответно също би ми станало неприятно да открия снимка на детето си, публикувана без мое разрешение, ако ще да е и от бабата на детето ми.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Права си, неприятно е.
Аз никога не пращам снимка, на която има друг човек, например моя приятелка. Някак си е нетактично, най-меко казано.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Интересно, не бях се замисляла Thinking Показвала съм снимки, примерно от РД на сина ми, на които има и други деца, но въобще не ми хрумна, че не е редно Embarassed Но принципно си права, съгласна съм! Персоната едва ли го е направила съзнателно, по скоро точно като мен, е проявила несъобразителност. Кажи й, сигурна съм, че ще махне снимките Peace

# 5
  • Мнения: 1 559
Преди време имаше подобна тема,в която една съфорумка откри снимка на синът си,използвана в някакъв детски сайт.Абсолютно без нейното съгласие Thinking...просто някои е харесал детето и го е лепнал в сайта си.Оттогава и аз съм малко по внимателна,и да си кажа честно ама хич не ми се ще и да качвам снимки ,където и да било  Crossing Arms въпреки че вече имам такива кордисани например и в профила ми  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт