Спешно - Ефералган сироп !

  • 5 128
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Имам нужда спешно от помощ.
Нямам мерителна лъжичка за Ефералган сироп , и не знам колко милилитра да дам на 22 кг. дете, изчислявах по листовката ама чесно казано се затрудних - изкарах ги по 5 милилитра, но не съм сигурна в схемата.

Ако някой знае съотношението милиграм/милилитър, също ще ми е от полза.

А като краен вариант и следното би помогнало:
Моля някоя мама, която има  мерителна лъжичка на ефералган - сироп за деца, да измери колко трябва да се даде на 22 кг дете.
Пр: пълни с вода ерителната лъжичка и после сипва някъде, за да измери количеството в милилитри/ мерителната лъжичка на панадола и нурофена/
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 8 999
А по листовката колко деления пише, че трябва да дадеш според мерителната лъжичка на Ефералгана? Имам такава, но не знам колко такива лъжички се дават за дете на възрастта на твоето.

# 2
  • Мнения: 466
на листовката пише 60 мг./кг/ден

лъжичката на килограми ли е разделена?

# 3
  • Мнения: 8 769

Ако някой знае съотношението милиграм/милилитър, също ще ми е от полза.
1 милилитър=1000 милиграма; само че става въпрос за вода.
А като краен вариант и следното би помогнало:
Моля някоя мама, която има  мерителна лъжичка на ефералган - сироп за деца, да измери колко трябва да се даде на 22 кг дете.
Пр: пълни с вода ерителната лъжичка и после сипва някъде, за да измери количеството в милилитри/ мерителната лъжичка на панадола и нурофена/
Измерването няма да е точно, защото водата и сиропа имат различна плътност.


Ако става въпрос за висока температура, защо не използваш някой "бабин" метод (има и теми тук за тях) - мокри оцетени кърпи, мазане на ходилата с мед, повече течности?

П.С. Подобен спешен въпрос не бих задала във форума, а бих се обадила на личния си лекар (или на лекар, на когото имам доверие). Просто съвет.

# 4
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
За 22 кг. е 9-10 мл. Току-що ги измерих.
Успех! Hug

# 5
  • Мнения: 466
Благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт