Препоръчайте ми кенгуру

  • 1 769
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 167
Коя марка ползвате, доволни ли сте и какви са цените. Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 553
Доволна съм от Chicco  Peace
Носих малкия в Chicco до 10 кг, въпреки,че го даваха до 9 кг май. Аз го взех от продавалника /преди мнооого време - почти 2 год./ от една друга мама, платих за него около 45 лв, а в магазините се продаваше на 80-90 лв.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 088
Доволна съм от чико...но модела е стар и вече не го продават, предполагам и новите им също са добри.... като най-хубавото беше легналото му положение, много ми бещше удобно.
Лесно си го свалях и слагах сама без помож, което също беше важно за мен, беше ми удобно  и спокойно можех да нося дъълго време детето в него без нещо да ме заболи...ползвах го до към 10 месец, чак тогава ми понатежа...

ако сега купувах - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 7/products_id/397 това щях да взема.

ако нови ти идват скъпо по-добри вземи втора употреба хубаво, вместо евтино ново какво да е, защото при по-скъпите и качествени хубаво е  изчислено  и натоварването е добре разпределено, така че после да не те боли всичко като на осъкатен Wink

А може да помислиш и за вариант слинг ако предпочиташ.

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 17:24 от Angel_Dust

# 3
  • Мнения: 1 167
Angel_Dust какво представлва легналото положение, че не мога да си го представя? newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 44 088
Има го  в линка на снимките под описанието.

# 5
  • Мнения: 3 993
Аз имам друг модел на Чико, ето го: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 7/products_id/398
Много съм доволна, действително е много удобно. Тежестта е разпределена перфектно и кръста не се натоварва. Всъщност кръста и гърба са подсилени с една допълнителна "подложка", която ги държи изправени. Пробвах го заедно с дъщеря ми преди да купя, за да го преценя "в действие". Като единствен недостатък мога да кажа, че самото кенгуру не е леко, но няма как да бъде, защото всички ремъци и колани са много подсилени. Това кенгуру е за по-голямо (по-тежко) бебе. За новородено имах едно друго елементарно кенгуру от плат, което беше много леко, но детето ми тогава беше 5 кг, когато го носех в това кенгуру. После порасна и натежа и се наложи да си купя ново кенгуру подсилено.
Препоръчвам ти същото - иди в магазините и пробвай на себе си кенгурута заедно с детето, за да видиш дали е удобно и за двама ви.

# 6
  • Мнения: 433
Аз бих ти препоръчала Giordani. Ако го търсиш обаче за бебе, което вече може да си държи главичката. Регулира се обиколката му, т.е. колко стегнато да му е на детето, може да се ползва и с лице към родителя, и обратно, има снемащи се лигавчета, изключително леко е. Мисля, че го препоръчват за бебета до 8 кг, но ние още носим дъщеря си в него, а тя ги мина вече.

И още нещо, ако цениш практичността - следа като го купихме от магазин, видях, че в продавалника са на половин цена...

# 7
  • София
  • Мнения: 44 088
аз не съм забелязала чико да са тежки Simple Smile)) много си беше леко нашето...е не е само плат, но е леко Simple Smile))
а за килограмите на детето - когато пишат до 8-9 кг, то не е защото кенгуруто няма да издържи повече, а до тогава са преценили, че е безопасно и конфортно за родителя да носи с него без да получи травми или пренатоварване Wink като след това е по-удачно страничко кенгуру или самар - които стават и за доста по-големи деца...
но ако на майката/бащата не им е проблем може и по-тежко дете да носят...

# 8
На Baby Born новото е страхотно,но е кам 200лв Wink Малката е 7кг и жената я разнася като пръскачка из лозе  Joy

# 9
  • Мнения: 3 993
Наистина е страхотно кенгуруто на Бейби Бьорн.  Simple Smile И аз му бях хвърлила око, но се отказах заради цената. Мисля,че това е най-якото кенгуру на пазара. Ето го: http://www.babybjorn.com/en-gb/Eng/products/Mobility/BABYBJORN-B … -Original-Spirit/

# 10
  • Мнения: 1 167
А и на мен ми светнаха очите като го видях, но 200 лв. не ми се дават  Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 44 088
А ползвалите го могат ли да обяснят какво му е толкова страхотното и различното, че е на тази цена????
Сериозно питам Simple Smile И до колко кг се води?

# 12
  • Мнения: 433
Според линка по-горе е до 11 кг., но май е само с позиция за носене на бебето с лице към родителя. Това е абсолютно неприемливо за любопитната ми дъщеря  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 44 088
Не и напред може да гледа детето.

# 14
  • Мнения: 3 993
Не съм го ползвала. За съжаление.  Simple Smile
Относно цената, в магазина ми обясниха, че марката е много качествена (=скъпа) и всичките им стоки са на високи цени.

Общи условия

Активация на акаунт