Как в чужбина се прави лютеница!!!!!

  • 4 112
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 101
  chefгледам че много от вас или си поръчат лютеница от БГ.И аз винаги си носекс но.......до скоро!Първо доста качва теглото на багажа(ако се пътува с самолет)всеки кг отгоре се заплаща!спомних си как майка ми правеше домашна лютеница и реших да пробвам.И така-купих чушково пюре от (В Португалия магазина се казва МИни пресо)но пюрето го има и по другите магазини.При сосовете и майонезите стои.И така в един тиган слагам малко олио да се сгорещи,изсипвам чушковото пюре и няколко лъжици доматен сос.-зависи от вкуса.След 2,3 правене всеки ще си налучка рецептата.Малко захар(на варха на Чаена лъжичка).И така котлона се намаля на минимум и от време на време се бърка.Лютеницата е готова когато като се мине с дървената лъжица по средата трябва  да остава диря.Изстудява се и по нищо не се различава от истинската.
Надявам се да съм помогнала на някои затъжил се за нашта Лютеница.
 smile3508Ще проверя точната марка на чушковото пюре и ще ви пиша пак.

# 1
  • Мнения: 4 244
Лозева, страхотна си  Hug  Heart Eyes
Скоро и Торнеросе беше пуснала нейните опити да омирише на лютеница и кьопоолу Дания - сега ще сравняваме на вкус рецептите ви Laughing

# 2
  • Мнения: 980
потекоха ми лигите
Аz и беz това обмислях варианта zа една късна zакуска пред компа, ама се опитвах да се раzубедя, че нали линията.... Rolling Eyes ама до тук бях, отивам в кухнята

П.П къде в Германия мога да намеря пиперково пюре newsm78

# 3
  • Мнения: 4 244


П.П къде в Германия мога да намеря пиперково пюре newsm78
Виж по турските магазини, ама не съм сигурна
Трябва да го има в големи тенекиени кутиии

# 4
  • Мнения: 980
ама , Фид, теzи големи тенекии не ме устройват, zаЩото такива благинки си ги ям сама. Томас каzа, че кетчуп на филийка не може да яде Naughty
Другия вариант е да zатварям буркани. Каква ли гледка Ще съм ако на двора наклада едно котелче да си варя бурканите newsm78

# 5
  • Мнения: 1 101
Аз го купувам в буркан!но внимание!!в Португалия има чушково пюре което е за мариноване на месо-така че е с много сол и оцет
 smile3534

# 6
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
я дай снимка на това пюре плийз Whistling

# 7
  • Мнения: 1 101
 newsm78айде да е утре че сега нямам в къщи за да го снимам.ОК?

# 8
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
newsm78айде да е утре че сега нямам в къщи за да го снимам.ОК?

ок bowuu

# 9
  • Мнения: 980
мама на времето много ми се смя като направих буркани с сурова турШия.Когато брат ми сложи на балкона едно каче с кисело zеле, ЩеШе да припадне. А сега като й съобЩя, че бъркам лутеница и си квася боzа как ли Ще реагира newsm78.Ми тя е жена с високо кръвно, да не стане беля newsm78 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Мамините българчета Hug

# 10
  • Мнения: 1 173
Що е туй пиперково пюре? newsm78
Пак ли съм назад с материала?  Embarassed

# 11
  • Мнения: 980
Като доматеното, само че от чуШки
Гъсто

# 12
  • Мнения: 3 880


П.П къде в Германия мога да намеря пиперково пюре newsm78

Paprikamark се казва, но не съм го купувала до сега.

По суперите- там където са разните сосове, горчици, кетчупи и т.н.

Само че като гледам тези тубички са по 100 гр и сруват около 1 евро и си мисля, че ако искам да си забъркам една тенджерка златна ще ми излезе тази лютеница Embarassed. Ще търся първо от големите кутии, може да е по-на далавера Laughing, но непременно ще опитам...

Последна редакция: вт, 02 авг 2005, 16:34 от Biba

# 13
  • Мнения: 4 399

Другия вариант е да zатварям буркани. Каква ли гледка Ще съм ако на двора наклада едно котелче да си варя бурканите newsm78


 smile3532 rotfImbo rotfImao

Ох, тази гледка като си я представих само, колкото ми е визуално мисленето, просто с глас се разсмях. Седиш си в двора в Германия и вариш в казана буркани с лютеница... rotfImao rotfImbo

А сериозно по въпроса с лютеницата, ако ще търсите в туркси магазини пюре, направо си купете готова лютеница там. Аз съм улучвала много сполучливи версии.

# 14
  • Мнения: 508
мама на времето много ми се смя като направих буркани с сурова турШия.Когато брат ми сложи на балкона едно каче с кисело zеле, ЩеШе да припадне. А сега като й съобЩя, че бъркам лутеница и си квася боzа как ли Ще реагира newsm78.Ми тя е жена с високо кръвно, да не стане беля newsm78 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Мамините българчета Hug
И как става номера с бозата-дай малко инфо че направо така  ми се пие че чак ми се Cry
а за лютеницата-и аз съм правила тук ама само веднъж.Стана си лютеничката ама много запаница че на тия газови котлони-ужас.А иначе имаме си тука бг магазин и даже вчера пращах мъжът ми да купи две бурканчета ама бозичка не носят напоследък

Общи условия

Активация на акаунт