Възпитание

  • 2 043
  • 38
  •   1
Отговори
  • там край реката
  • Мнения: 104
Здравейте Мами,искам да споделя ,един голям за мен поне ,проблем-имам син на 1 година и два месеца развива се нормално и по4ти нямахме проблеми някъде до като навърши годинка.След това оба4е ми се взе тока започна да проявява голям инат,какво да ви такъв инат е чак самия той на може да се търпи.Понякога плаче без причина,седи и реве,опъва крака и ако счучайно го доближа започва да реве още по-силно,понякога и на разходки се получава същата ситуация,умирам от срам.Има слу4ай в който просто го оставям да се нареве и му минава за около 5-10 мин. , но има и моменти в който може да реве с часове , много ми е мъчно,като го гледам и не знам как да реагирам , случвало се е от рев да започне да се захласва.Моля Ви дайте ми съвет,как да постъпя,не искам да става мамино гевезе , но кой е по-добият вариант да го оставя да се наплаче или да се опитам да поговоря с него внимателно и спокойно.Благодаря Ви .

# 1
  • Мнения: 9 973
когато тръшкането продължи дълго предлагам зрънчо,сок,играчка.Накрая като викна веднъж и всичко свършва.Не искам да му викам,но трябва да има респекс от мен и да знае,че мама като говори той трябва да слуша

# 2
  • Мнения: 1 691
Докато реве, едва ли можеш да говориш спокойно с него - само ще се дразни още повече Sunglasses Имам чувството, че ако не всички, то повечето деца минават през такъв период. Аз лично бих изчакала да се нареве поне малко, т.е. да мине силният рев в началото, и едва тогава бих поговорила с него. С моя обикновено така процедирам, или пък го гушвам (ако ми позволи) и гледам да му отвлека с нещо вниманието.

# 3
  • Мнения: 46 508
Не знам, при всяко дете е различно Tired

До 3 г. дъщеря ми не възприемаше нищо, игнорирах я в такива случаи, без да обяснявам нищо, ако сме на разходка - за ръката и вкъщи. После вече стана човек и разбира какво й се говори.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дъщеря ми в момента е в този период ooooh! дано мине бързо

# 5
  • Мнения: 4 496
Ако се случи навън- за ръката и се прибираме. Често изглежда, че направо го влача пред критичните и изумени погледи на разни баби... Mr. Green

Ако сме вкъщи- правя се, че не го чувам или му казвам да отиде в другата стая да плаче на спокойствие. Или повишавам тон. А напоследък сядам до него и се правя, че плача и аз /ама аз водя по децибели Mr. Green/ . Млъква и ме гледа втрещено. Засега действа. Crazy

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 19:14 от ♥ мис арк ♥

# 6
  • Мнения: 2 448
Дете на година и два месеца изпаднало в истерия определено няма да разбере от приказки,колкото и да му обясняваш. Метода с игнора на тази възраст действа.По късно вече, не.

# 7
  • Мнения: 1 629
Бебо като се разреве от лигня (то се познава) заставам пред него и започвам да го имитирам ама рева по- силно. Той ме поглежда втренчено с много интересен поглед, забива пръста в устата и замлъква огорчен, че не ме е направил на дупе Mr. Green По-често обаче повишавам тона и му показвам показалец с думите "Нали знаеш, че така не е правилно!" ... той млъква за малко и после спирам да му обръщам внимание.

# 8
  • Мнения: 399
Темата е сериозна,разбира се,така че извинете за отклонението,но не мога да се стърпя...големи сте сладурки,много ме разсмяхте! Hug
 Joy Joy Joy

Аз все още не съм имала чак такъв проблем,но никога не е късно... Rolling Eyes Когато дъщеря ми реве от глезотия я поглеждам насърчаващо с думите "А по-силно можеш ли?Не те чувам,давай по-високо!" Обикновено млъква,но понякога продължава да хленчи сравнително поносимо още известно време! Wink

# 9
  • Мнения: 27
Абе, да не са зъби...  newsm78 Той и Иван изпада в пристъпи, но не без причина. Иначе тръшкането за нещо  вече е обичайно, но за щастие много лесно се залисва-давам му да отваря и затваря врати или капака на тенджерата  Crazy Ако нищо не помогне му пускам "Бебе Айнщайн"-при нас това винаги работи 

# 10
  • Мнения: 299
Големият ми син беше така до 3 г.  от инат се захласваше до припадък. После се промени коренно и стана много добър и разбран. Моят съвет е да „изтраеш“ детето си , ще  мине  този период.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 592
Нормална част от развитието е. Това е положението. Каквото и да направиш, няма да промениш особено ситуацията.

# 12
  • Мнения: 3 869
Още не сме стигнали тази прословута с инат и тръшкания възраст 1-4 години, но вече съм се "подковала" с The Happiest Toddler on the Block, Karp, H. - ако можеш да си я поръчаш/намериш отнякъде, мисля че ще си решиш проблемите с поведението на детето през следващите 2-3 години.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Моя също се инати.Доста.За жалост,от нищо не разбира.По-точно така му изнася.Ако го оставя да реве,няма млъкване,ако го игнорирам,още повече реве.Докато не му се извикам с по-строг тон,не става.Лошото е,че знам,че не бива,но....какво да го правя.  ooooh!

# 14
  • Мнения: 252
Ние също минахме през този период. Разходките за мен бяха някакъв кошмар. Непрекъснато се тръшкаше за щяло и не щяло по улиците. Писъци , ревове, търкаляне по земята. Сега сме в по лека форма на инат, прави тези магарии само в къщи Grinning. Заредила съм се с търпение и чакам да отмине този период.

Общи условия

Активация на акаунт