Промоция на зъбното здраве - безплатен преглед за деца.

  • 4 074
  • 33
  •   1
Отговори
Здравейте.Имам син на 1 годинка и до скоро се гледахме двамата.Но от няколко седмици се върнах на работа.Аз съм стоматолог.И покрай разговорите с други майки забелязах, че в България има нужда от т.нар. промоция на зъбното здраве.Все още битува мнението, че детето се води на зъболекар чак когато го заболи зъбче, и това зъбче се вади ,тъй като млечни зъбки не се лекуват.Това е недопустимо!!!Та....
Аз и моята колежка в момента имаме възможност ,време и желание да прегледаме БЕЗПЛАТНО всички желаещи дечица.Ще обясним как се мият зъбките, с какви четки и пасти,как да се борим с вредните навици при дечицата, какво да очакваме във връзка със зъбките , как да реагираме при инциденти засягащи устната кухина и много други.
При нужда от информация аз винаги съм се обръщала към този форум. Искам да обявя тази инициатива тук за да достигне до колкото може повече майки.Притеснявам се да не бъде сметнато за реклама.Как да постъпя?
 д-р Надежда Игнатова

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 11:30 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 243
Здравей!
Идеята ти е великолепна! Аз имам син на 1г 6м и имам мнооого въпроси за зъбките му. Късе мога да ти пиша? Електронна поща или тук на лични?

# 2
  • Мнения: 4 585
Може би темата ще й прилича да е в Здравен справочник.
Илиана, би могла да пращаш съобщения на ЛС на д-р Игнатова, ако се регистрира.
Аватарът ти е с размери по-големи от допустимото.
Не, че подписът ти е с по-малки от допустимото.
Сложи тая снимка

# 3
Здравейте,
Ще се радвам ако мога да отговоря на въпросите ви.Пишете ми на nignatova@yahoo.com.Може да се свържете с мен на служ.тел.: 0890138972.
Вече за втори път се опитвам да се регистрирам,но не получавам писмото което ми трябва за регистрацията.Като имам малко повече време ще се справя и с това.

# 4
  • Мнения: 4 390
Вече за втори път се опитвам да се регистрирам,но не получавам писмото което ми трябва за регистрацията.Като имам малко повече време ще се справя и с това.
Активирах акаунта Ви /toothworm/, можете да го ползвате.

# 5
  • Мнения: 20
Благодаря! Grinning

# 6
  • Мнения: 243
Извинявам се  Blush Поправих се  Rolling Eyes

Ще пиша на лични  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 254
Здравейте, д-р Игнатова,

Интересно ми е на каква възраст препоръчвате да бъде първият профилактичен преглед. Знам, че се препоръчва по  принцип това да стане преди навършване на две години, но аз не мога да си представя дъщеря ми да стои с отворена уста пред непознат лекар (тя е на година и половина). Благодаря предварително!

Не пиша на лични, защото предполагам, че това ще е полезна информация за повече хора.

# 8
  • Мнения: 20
Здравейте,
Първият преглед на детето трябва да бъде около 1- вия рожден ден и по-точно около 6 месеца след поникването на 1-вото зъбче.Той не е това което всички ние си представяме под стоматологичен преглед.Разбира се няма начин да накараме толкова малки деца да стоят на стола с отворена уста.Този преглед е за да може детето да свикне с обстановката и най -вече да бъде дадена информация на родителите какво може да очакват във връзка с поникването на зъбките.Как да се справят с възможните проблеми. Ако има наченки на някакво заболяване те ще бъдат забелязани навреме,но в общият случай се очаква това да е опознавателна и информационна визита.

# 9
  • Мнения: 413
Ще ми е интересно вашето мнение. Peace
Дъщеря ми е на 6 и половина,няма нито един кариес засега,редовно ходим на профилактика. Peace
Въпроса ми е тъй като постоянните и зъби пробиват от вътрешната страна,а млечните изобщо не се клатят се налага да ги вадим "насилствено"-това ли е правилния подход?
Извадихме трите предни долни,за да се направи място на постоянните. Наложи се сестрата да и държи главата докато извадят третото зъбче,защото според лекаря корена е като на постоянен зъб,дори ни изписа антибиотик заради голямата дупка. Слава богу не се стигна до него.
Какво е вашето мнение?Трябва ли да се вадят след като не се клатят,и ако не се извадят постояните ще се наместят ли на правилната позиция след време?
Каква марка паста за зъби препоръчвате?

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте. Имам конкретен въпрос: Синът ми/1г. 6м./ има вече три кътника, там където трябва да поникне четвъртия има леко подуто със син/лилав/ цвят като подкожен кръвоизлив. Дали е нормално или не, това е въпроса ми. 
Ако някои е компетентен, моля нека ми отговори....или направо да го водим на зъболекар.

# 11
  • Мнения: 496
Д-р Игнатова, бих искала да Ви поздравя за чудесната идея!   bouquet

Аз заведох детето си на зъболекар, когато стана на около 4,5 г. без да има конкретен проблем, а по повод на организирана кампания. Смятам, че съм закъсняла и второто ми бебче ще се запознае с чичко зъболекар доста по-рано.

За жалост, в нашата подготвителна група повечето деца все още не са посещавали стоматологичен кабинет. Съвсем права сте, че има нужда от промоция на зъбното здраве, особено сред майките.

Желая Ви здраве и успехи!  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 9 973
ще следя темата с интерес
др.Игнатова  bouquet

# 13
  • Мнения: 20
Здравейте "на Сашко татко му" така като го описвате мисля че се касае за т.нар.еруптивна киста.При пробива на зъбчето се образува хематомче, което с прорязването му се пука и спонтанно се излекува.Нужда от стоматолог ще имате ако сина ви има оплаквания,болки или температура.

# 14
  • Мнения: 413
И тук да ви благодаря за изчерпателния отговор Д-р Игнатова,ще следя темата с интерес newsm51 newsm51 newsm51

Общи условия

Активация на акаунт