От кой месец да давам сокче?

  • 2 850
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Здравейте мили мами! HugБлагодаря ви, че ви има! Синът ми е на почти 4 месеца и още не съм му давала нищо друго освен кърма и АМ(за съжаление повече АМ, кърмата ми е малко Sad).Привърженик съм на късното захранване, но тези дни започнах да се питам , дали поне сокче да не се пробвам да му дам?Зная, че се започва с една лъжичка и постепенно се увеличава.Това, което ме накара да се замисля и за по-ранно захранване е, че той от изестно време не е от най ящните Cry Има случаи почти не иска да яде бутам му гърда , биберон и малко хапва...Това ме побърква, на мен ми се плаче, а той отсреща ми се хили Laughing И така , ако може да споделите кога за първи път дадохте сокче, и какво?Зная, че по принцип е ябълка, но да си питам Embarassed И кога захранихте?И друго да ви питам нормално ли е да се храни на 4 часа?Зная, че на тази възраст трябва да яде 6 пъти, но той си направи 5 хранения. Благодаря ви за отговорите! Hug

# 1
  • Мнения: 2 521
По-добре недей дава,Сокчето не е храна,и няма да помогне с нищо на злоядо дете.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Има доста теми по въпроса. Използвай търсачката.

# 3
  • Мнения: 2 960
След навършена 1 годинка,не съм давала преди това.
Започнах с "мека ябълка "на Хипп.
Но наистина сокът не може да се нарече хранителен ,за да го вкарваш сега в хранителната схема.
Но ти си преценяваш Peace

# 4
  • Мнения: 789
Мисля,че така само ще се заформи спор,защото вече мненията по въпроса са доста противоречиви.По-добре се посъветвай с педиатър.

# 5
  • Мнения: 275
Мисля,че така само ще се заформи спор,защото вече мненията по въпроса са доста противоречиви.По-добре се посъветвай с педиатър.

Не виждам нищо лошо в това да се изказват различни мнения. Нали в това е смисъла на обсъждането?!

п.п. Според мен не давай абсолютно никакви сокчета. Ако се информираш по-подробно ще разбереш на какъв риск подлагаш бебето.

# 6
  • Мнения: 9 814
Моето мнение е, че детенцето ти е малко за сок.
Изчакай да стане поне на 8-9 месеца.

# 7
  • Мнения: 27 524
Не, не му давай  Naughty
След 6-ти давах пресни плодове, а сокчета - след годинката  Peace

# 8
  • Мнения: 2 110
Можеш да започнеш със сокче от ябълки и моркови ,но след 6-тия месец.
Започва се по една лъжичка......

# 9
  • Мнения: 2 401
Изчакай още 2 месеца и започни направо с цели плодове, със сока се губят много от полезните съставки на плодовете, а и на тази възраст все още млякото е най-важно за бебето.
п.с. относно кърменето, ако искаш да продължиш по-дълго да кърмиш преди да дохранваш винаги предлагай първо да суче, колкото по-често бебето стимулира гърдите, толкова повече кърма ще имаш

# 10
  • Мнения: 6 274
Моето мнение е, че детенцето ти е малко за сок.
Изчакай да стане поне на 8-9 месеца.
Точно така...  Peace
От това, че ще му дадеш сок детето ти няма е нахранено...
Най-много да му раздразниш стомахчето...

# 11
  • Мнения: 9 973
остависокчето за най-накрая,на около годинка като стане

# 12
  • Мнения: 85
Много ви благодаря за отговорите!  HugПодкрепихте и моето мнение, че е още рано за сокче.Просто педито каза да давам.Зная, че сокчето не е храна, просто питах и за захранване с пюрета.

# 13
  • Мнения: 2 587
И моят съвет е да не бързаш със сокчетата.Аз дадох доста късно сок - година и половина,предпочитам да давам плодовете в суров вид.

# 14
  • BG
  • Мнения: 1 900
Още е рано за сок,по-скоро може да му се засилят коликите.Но като цяло не бързай да включваш сока.Поне към 7-8 месец,е нормално.Аз се опитах да дам скоро,и то прясно изцеден,но явно не й хареса и изобщо не го пи.Така че не смятам да я тормозя.Когато пожелае по нататък ще пие,ще е и по-голяма.

Общи условия

Активация на акаунт