Първите стъпки в отглеждането на бебето...

  • 1 344
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Привет!
Искам да ви питам вие кога се научихте на занаята "гледане на бебе",...след раждане обяснява ли ти някой как да кърмиш, какво да правиш и т.н.
Каква ви беше предварителната подготовка със знания и откъде ги почерпихте? Simple Smile
Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 1 800
Докато си в болницата питай лекарите и акушерките за всичко, което се сетиш, дано имаш късмет да са отзивчиви, а после - ФОРУМА newsm10 smile3521

# 2
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Докато бях бременна, нямаше форум, така че четях книжки разни, списания за бременни (9 месеца и Мама). Най-добрата ми приятелка наскоро беше родила, та имах пресни-пресни впечатления. А като се роди Ива свеки и майка ми ми помагаха, иначе щеше да ми е доста по-трудно. Иначе в този форум наистина се научават много неща, а и винаги ще се намери кой да ти помогне със съвет.

# 3
  • Мнения: 4 244
На мен ми помогнаха в болницата още, после и акушерката дето идва у нас, след това мама, а накрая, но не на последно място Форума!
Така че ако питаш мен засядай пред компа и изчети всичките библиотеки в Майки бъдещи и настоящи, в Кърмене, в Хранене с адаптирано мляко и ще видиш колко много неща ще научиш
Успех в четенето и гледането на деца!

# 4
  • Мнения: 4 629
Привет!
Искам да ви питам вие кога се научихте на занаята "гледане на бебе",...след раждане обяснява ли ти някой как да кърмиш, какво да правиш и т.н.

След като родих. То самото бебе си те учи на занаята "гледане на бебе"  WinkВ болницата никой нищо не ми е обеснявал - те там нали са много заети и нямат време да дават пояснения  #Cussing out Преди да родя бях прочела 2 книги и всеки ден бях във ФОРУМА

# 5
  • Мнения: 396
За кърменето ми обясниха в родилно ,но нищо повече.Това се нарича майчин инстинкт,така че много лесно се научаваш,а бебчо ти подсказва  Wink

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
 ОТ ФОРУМА. Оттук даже знаех какво да питам още в родилния дом  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 950
Книги, педиатърката, майки, но общо взето беба сама ме учи как да я гледам smile3504

# 8
  • Мнения: 5 577
беба сама ме учи как да я гледам smile3504

Абсолютно същото исакх да кажа.
Бебето само показва как да бъде гледано.
Няма точни правила, закони...

# 9
  • Мнения: 3 161
На мен никой нищо смислено не ми каза за кърменето в началото (в Шейново едва не ми докараха мастит, даваха ми лекарства за смъкване на Т, но никой не ми каза да държа по-дълго бебето на гърдата), освен една приятелка, на която и до днес съм много благодарна. Ето ти една статия, която донякъде ще те ориентира за кърменето (има още много за четене в библиотеката на форум Кърмене, но трябва сама да се ориентираш в информацията - шансът да попаднеш на педиатър, който правилно ще подходи към кърменето, е малък. За останалите неща по гледането на бебето има книжки, приятелки, форум, здрав разум, инстинкт... Но четене си трябва.  Wink Браво, че си сетила и питаш отрано!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=36927.0

# 10
  • София
  • Мнения: 2 164
От Форума.
Слушай си бебето - то най-добре ще те научи!  Grinning

# 11
  • Мнения: 5 299
99 % от всичко което знам е научено от форума Mr. Green,но и не пренебрегвам бебата-водя се много и по нея baby_neutral

# 12
  • Мнения: 1 616
99 % от всичко което знам е научено от форума Mr. Green,но и не пренебрегвам бебата-водя се много и по нея baby_neutral
И аз така... Но най-важното е да се вслушваш в бебето- то няма да те подведе! Успех!

# 13
  • Мнения: 67
Аз ходя на курс за бременни
МНОГО МИ  помага
Обесняват ми как да се храня, как ще протече раждането , какво да правя при разни ситуации
как се къпе бебока, как се кърми,...всичко
Ако някой все още има време до раждането горещо препоръчвам
курс при Диди Димова в "Св. Лазар" е верно 300лв е ама си заслужава ..
нейния телефон е 0887 83 49 82
Даже като рода тя ще дойде в къщи и лично ще присъства на първото къпане и кърмене и програма за храненето ще ми направи ....и мога да се съветвам с ная докато бебока стане на годинка ...

е и кножки четох...
и от форума някои неща научих

# 14
  • Мнения: 5 183
Така си е. Всеки дава акъли, но детето само си показва кое е най-добро за него. Аз родих дале4 от вси4ки близки. Никоя от бабите не е идвала да помага. Консултирах се с лекарите, акушерките, познати маики и много 4етях книгата на Доктор Спок. Имах спомени и от това как сестра ми си гледаше нейния син, роден то4но 4 години преди моя.

Общи условия

Активация на акаунт