Висока температура при дете ,без други симптоми !

  • 43 077
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 110
Моето детенце е на 2г. От една седмица е с много висока температура 39 градуса. Ходим на лекар почти през ден. Няма други симптоми. Не я боли гърлото.Не и е запушено нослето.Нито ушите. Нито зъбче. Личната лекарка нищо не може да ни каже, освен да пием Нурофен и витамин С в по-големи дози/ две малки ампулки на ден/.
Има ли други дечица в подобно състояние ?

# 1
  • Мнения: 958
А лекарката ви, поне кръвни изследвания не ви ли направи?
Според мен, една седмица е доста време и то с 39 градуса, защо не отидеш и на друг лекар, за да си спокойна.
Дано всичко е наред с детенцето  Peace

# 2
  • Мнения: 2 110
Започнах много и аз да се притеснявам. Може би следващата ни стъпка ще бъдат кръвните изследваня.
Незнам дали не е някой нов грип ?

# 3
  • Мнения: 169
Една седмица с такава температура си е много. Не може да е от нищо потърси друго мнение и искай да пуснат изследвания на детето.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Задължително друг педиатър да види детето. Толкова висока температура не може да се вдигне без причина.

# 5
  • Мнения: 2 448
Учудвам се, че лекарката не ви е пуснала кръвни изследвания.  Rolling Eyes
Потърси второ мнение. Такава висока температура и толкова дълго време не е шега работа.

# 6
  • Мнения: 2 110
Много ви благодаря. Отивам !

# 7
  • Мнения: 1 046
Предната седмица, дребния беше с горе-долу висока темп., без никакви симптоми и накрая му изби някакъв дребен обрив.
Но с 39 градуса наистина е много, задължително потърси второ мнение и после пиши какво са казали.  bouquet

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Изследвайте и урина-задължитвлно стерилна.

# 9
  • Мнения: 1 447
Учудвам се, че лекарката не ви е пуснала кръвни изследвания.  Rolling Eyes
Потърси второ мнение. Такава висока температура и толкова дълго време не е шега работа.
Напълно съм сьгласна.Високата температура толкова дълго време е опасна.
Дано детето се оправи бързо и най-важното да открият източника на тази температура.

# 10
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
И аз не разбирам защо не пускат изследвания в случаи като този,
все едно от джоба си ги плащат изследванията.  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 1 558
Задължително друг педиатър да види детето. Толкова висока температура не може да се вдигне без причина.
Съласна съм.Има някаква причина.Добре е да се консултираш и с друг лекар Peace

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
При нас наскоро беше подобна ситуацията, висока температура без нищо друго. Веднага й пуснаха изследвания и се оказа, че има бактерии в урината и след едноседмичен прием на АБ всичко се оправи. Тази докторка е трябвало веднага да назначи изследвания.

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
В началото на януари,моята дъщеря беше така,вдигаше до 39.5 Т,
без да има други признаци за болест,оказа се че и ничат последните кътници,
това го разбрах обаче чак след третия ден,защото се беше показал много малко и
то от към езика и ако не се загледаш добре ,не се вижда.
Декември,пак беше с висока Т,но тогава се появиха и афти в устата,пак се оказа кътника,но от другата страна,
остават горните,дано при тях избиването е по леко.
Разгледай хубаво устата на детенцето,може и при вас това да е проблема.
Може и още да не е избил зъба и проблема пак да идва от него.

# 14
  • Мнения: 179
И аз първо за зъби си помислих. При никненето на едно две от зъбчетата детето вдигаше температура от около 38 градуса, а зъбчетата се показваха по-късно. Макар че наистина цяла седмица ми се струва много  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт