Тунис, Мароко, или Алжир?

  • 14 949
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 875
Събирам впечатления за северна Африка. Не съм била там и ми се иска да отида. Споделете къде сте били, какво ви е харесало и какво не. Къде бихте се върнали отново и къде не бихте отишли пак и защо? Това, което търся аз е непретенциозна откъм лукс почивка, без предварителни резервации. Не е задължително да сме в някой курорт, или известна туристическа дестинация, ами просто така, да попътуваме из страната за около две седмици. Та, Тунис, Мароко, или Алжир?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 483
Била съм само в Тунис и е прекрасно там.

# 2
  • Мнения: 1 722
Има тук във форума тема за Тунис, където надълго и нашироко сме си дали впечатленията:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275012.0

Аз лично сравнение не мога да направя, тъй като от изборените от теб страни съм била само в Тунис за момента. Доколкото знам Алжир не е популярна туристическа дестинация.

# 3
  • Мнения: 241
Алжир някога е бил доста по-привлекателен. От приятели чувам че най-живописния му град, Танжер, сега изобщо не прилича на това което е бил преди.

Тунис също е много красиво... но от моите впечатления и тези на приятели най-добре да започнеш с Мароко - има най-много неща за гледане

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 17:07 от SharenaSol

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Мароко, Мароко, Мароко Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 11 747
Алжир някога е бил доста по-привлекателен. От приятели чувам че най-живописния му град, Танжер, сега изобщо не прилича на това което е бил преди.
Танжер е в Мароко, бре!  Simple Smile
http://www.wordtravels.com/images/map/Morocco_map.jpg

не е в Алжир.

Египет също е в Северна Африка, а е интересен и екзотичен. Аз бих ги посетила всичките, мене ако питаш. Веднага бих тръгнала за Мароко, тъй като Тунис и Египет вече съм видяла. В Алжир мисля, че няма да можете да отидете.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 878
не съм била в нито една, съжалявам, но първо бих посетила Мароко, после Тунис...а Алжир хич не ме влече Wink

# 7
  • Мнения: 1 572
Mароко казвам аз ,в Тунис не  Naughty ,гадно и мръсно - това са лични впечатления , в Алжир не съм била но не съм чувала да има нещо които да си заслужава да се види там  Peace

# 8
  • Мнения: 1 325
В Тунис бяхме преди два месеца.Близо до град Хамамед, хотелът ни също се казваше така.Огромен комплекс, с вичките му екстри, пълен пансион, супер любезен персонал!Това за хотела, сега за страната.Направихме една екскурзийка до столицата-Тунис.Посетихме руините, тунизийският музей , в който се съхраняват най-запазените мозайки от римско време, също и много ценни експонати от различни периоди, лично на мен ми беше супер интересно.Нашата тур-агенция също организираше и двудневна екскурзия в пустинята, доста атрактивна.
За мен Тунис е добър вариант, но зависи в коя част на страната, също така зависи и от хотела, комплексно си е.
За Алжир, няма интерес и лично аз не съм виждала тур-агенция която да организира екскурзии до там.
За Мароко съм чувала много хубави неща.

# 9
  • Мнения: 875
много ви благодаря! мароко, значи.  Simple Smile  ще прочета и темата за тунис.

а с какъв език се оправяте? само с английски може ли? как са пътищата? ако си наемем кола ще можем ли да се придвижваме свободно?

# 10
  • Мнения: 126
Била съм в Алжир.
Страната е отворена за туристи,най-вече в Сахара на сафари.
Архитекурата в големите градове е повлияна от френската колонизация

http://www.youtube.com/watch?gl=ES&hl=es&v=GlyGwO-qQAw&a … p;feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=aPysAz4FgDg&feature=related

а за хората- приятелски настроени към чужденците,много често говорят английски и фрески език.По-известните алжирци живет във Франция-като например Зидан,Калед,Мами...

http://www.youtube.com/watch?v=qiXaeT--VSI&feature=related

Места за посещение има много,спрямо интересите.Не е известна страна като туристическа дестинация ,защот допреди време имаше атентати против президента...но от друга страна точно затова сега французите ходят там-Засилен контрол  и органи на реда...а това изключва Точно злоупотреби с туристи от местни...Дори да се случи нещо...пеша да тръгеш-на еди,два километра има пост на полиция.


http://photos.linternaute.com/pays/284/algerie/
Градове,места за посещения....
лични снимки от пътуването до АЛЖИР
 
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=273254

След посещението си в Алжир лично аз искам да посетя ТУНИС !

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 22:08 от dala

# 11
  • Мнения: 90
Mароко казвам аз ,в Тунис не  Naughty ,гадно и мръсно - това са лични впечатления , в Алжир не съм била но не съм чувала да има нещо които да си заслужава да се види там  Peace
заЩо да не би Мароко да блести от Чистота ? Thinking

 За Алжир  Дала е дала  Laughing  Winkинфо ,има разбира се какво да се види ,аз не съм ходила ,но знам ,Че там са по- отворени хората към европейците ,все пак е бившия колония на Франсетата .
Тунис съЩо ми харесва на снимки  Grinning,аз само в Египет съм била има плюсове и минуси като навсякъде .Ако търсиш лукс и релакс ,по-добре е да се ориентираш към хотел комплекс с анимации ,ако търсиш лека авантюра и искаш да разгледаш забележителности на еди коя си старна това е съвсем друго ,правят се сафирита , обиколки и денят е доста по-ангажиран, отколкото да седиш на плажа и да си пиеш някое коктейлЧе ...

# 12
  • Мнения: 875
не се впрягайте толкова. казах, че не търся лукс и чистота. не искам и организирани екскурзии, в които те влачат като чучело от място до място. на такава почивка никога не съм била и не искам и да бъда. искам просто така да попътувам в страната и да поразгледам. не търся и кой знае какви гледки и забележителности. просто да усетя атмосферата и да си почина. със семейството, де.

# 13
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
нека малко да изясним ситуацията из магреба! няма проблем да се ходи самостоятелно навътре в страната, но се иска малко пове4е познаване на особеностите и езика, поне да можете  да се разберете с хората, да ви упътят! да кажа ,4е колкото по на юг отивате, толкова пове4е традициите се консерватизират, на север е едно , на юг- много по- разли4но! там са пове4е оригиналните берберски общности, доста консервативни и по-малко говорещи 4ужди езици, но все се намира някой да ви упъти!в местата ,където има туризъм си има гидове, ресторанти, хотелска 4аст и атракции! като цяло са гостоприемни хората, канят на 4ай, на  кускус, ако са ви харесали и за приятелство! умната с бакшишите! в тунис ,не знам защо се налага мнение за бакшиши, но аз живея тука и на мене само ми дигат цените, пък аз после с кеф  им трия носовете, 4е са загубили клиент или ми го дават на безценица!
в мароко много вървят бакшишите, рушвета, така,4е трябва да има  твърда договореност, 4е могат да ви омотаят и да се загубите тотално, ако не сте достатъ4но ларж!предварително си правите проу4ване на малките хотел4ета, пътищата, местата,които искате да видите и си правите план, както и бензиностанциите, спирките за храна! иска се  пове4е 4етене на френските  и английски форуми ,там има доста хляб за пътеществениците!
аз искам да видя не танджер(този пристанищен град  в мароко, какво да го гледам), а бялата алжер, перлата на алжир! искат виза за алжир, после сами жени не се препоръ4ва да се движат без придружител из страната, навътре в пустинята пък хи4, ако не е организирано!
дала каза,4е има много полиция, така е в тунис и в мароко -на всеки 100 м полиция, на сука и около видните сгради двойно подкрепление! пътищата са с полиция, пътна и нац. жандармерия, може и грани4ната да се наложи да минете! могат да ви накарат да  отворите колата и да видят какво има, особено наетите коли съм забелязала в пограни4ните райони се проверяват доста, абе пазят си хората спокойствието!
приятно пътуване! предполагам,4е изборът щ? е мароко, там е екзотиката, планина и море, пустиня и океан! в алжир има какво да се види, пещерите и платата; старата архитектура, топлите извори, пустинята, но най-ве4е планината, атлас е много красива планина, зъбери, урви, тесни проходи, висящи мостове- аз ли4но природата не си я давам за никой хотел и джакузи! Hug

# 14
  • Мнения: 3 094
Живяла съм като дете в Алжир, в град Алжир, но имам чувството, че сега няма нищо общо. Бих искала да прочета актуални впечатления. До преди години от приятелка, която беше ходила командировка там, отзивите бяха лоши - терористични атаки от фундаменталисти, интелигенцията им живеела в затворени, пазени от полицията квартали......Как е сега?

П.П. Тунис изтървах миналото лято - това може би ще е той или Мароко....

Общи условия

Активация на акаунт