Клуб "Парфюмен ценител"

  • 23 233
  • 418
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 112
1.   В клуба важат общовалидните правила за форума. Това е уважение към хората, които са го създали и ни дават възможност да общуваме. Да се придържаме към тях! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23714.0
2.   Да бъдем толерантни едни към други.
Цитат
Потребители, които подклаждат спорове и насаждат неприязън към потребител или група потребители, ще бъдат предупреждавани.
3.   Моля, без обидни твърдения, в това число и към определени аромати, защото не сме достатъчно квалифицирани, за да го правим. Не можем да се мерим с „носовете” в парфюмерията, така че - да си знаем мястото. Да се отнасяме с уважение и да подбираме термините с които се изразяваме!
4.   Моля, да помним, че сме тук, за да се забавляваме и да се учим една от друга, а не да се „надиграваме”!
5.   Моля, дискусиите да се водят интелигентно и обосновано, както се полага между хора, споделящи една и съща красива страст.



„Парфюмът - казва София Гройсман, главен парфюмерист на IFF - е обещание във флакон."

Ние искаме да повярваме на това обещание. Копнеем да бъдем по-хубави, по-богати, по-секси и по-щастливи. Искаме да сме „нещо повече", както биха се изразили работещите в парфюмерийната индустрия. Парфюмът залага по-скоро на слабостите, отколкото на силните ни страни. „Ние продаваме надежда" - казва Чарлс Ревсън, козметичният бос, който през 1973 г. създаде Charlie - първия парфюм, олицетворяващ американския начин на живот. А ние купуваме тази надежда.

Независимо от рекламния шум никой не би оспорил притегателната сила на аромата. Способността на парфюма да съблазнява е известна още от времето на Клеопатра, която, за да постигне своето, приела римския военачалник Марк Антоний на ладия с платна, напоени с такива благоухания, пише Шекспир, „че ветровете се поболели от любов". Асирийците парфюмирали брадите си. Нерон се къпел във вино от рози. През XVIII в. много будоари били украсени с ароматизирани дървени орнаменти.

Ароматите проникват в дълбоките кладенци на паметта и желанието. Понякога, за да отмъстят - представете си например измамено момиче, което, преди да зареже негодника с гръм и трясък, излива цял флакон парфюм върху чаршафите му.

Според някои биолози паметта и ароматът са преплетени, защото обонянието е пряко свързано с лимбичната система - центъра на емоциите в мозъка. Никое друго сетиво няма подобен непосредствен достъп до нея.

Из „National Geographic”



С благодарности към renci, Mims-Mims, Eta, Bastet, moonlady71, Bellucci, Джемма и densi за създаването на темата.

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 02:21 от Tatti

# 1
  • Мнения: 22 414
О, имаме нова темичка и аз съм първа. ))))

Денси, благодаря за създаването и както и за правилата. )))) Този път наистина са необходими. ))))

Аз да си изкажа мнението за Премиер Жур, който както казах взех днес след обед. Сега след близо 5часа от пръсването на ръката и миенето на ръцете ми доста пъти - мога да кажа, че ми харесва. )) Ще го изпробвам в съвсем скоро време както трябва, да го понося, за да видя дали ще се спогодим. )))

Ловли на СДП също ми хареса, определено е за пролет-лято. ))) Чудесен, ефирен, "бял" парфюм....)

# 2
  • Мнения: 305
първа   bouquet

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Хей! Честит ни Клуб!
Много положителни емоции и красиви парфюмни придобивки!
Ето една красотичка от мене:

# 4
  • Мнения: 2 768
Бравос, Денси! Честито, темата е чудна!

Хайде сега кажете тия няколко дена кой какво придоби, хареса или изгуби ума и дума!  Grinning


Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 3 нови отговора.   Shocked почна се

# 5
  • Варна
  • Мнения: 11
И от мен честит клуб!

# 6
  • Мнения: 3 094
Лелей, не мога да се изкажа - честита тема и да внимаваме в правилата......Днес бях със Златото на Торенте - стара, но гореща любов...

# 7
  • Мнения: 199
УРАААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! newsm68 newsm44 newsm68
Денси, за тебе! newsm51
Благодаря за нова тема!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 840
Здравейте и от мен! Рядко пиша, но всеки ден ви чета, защото ме зареждате с много приятни емоции. Има постове, които когато ги чета и направо се разтапям   bouquet.
Хвърлила съм око да пробвам Черната орхидея. Виждам, че във Фрагранс има миниатюра само и смятам да си я поръчам.  Hug

# 9
  • Варна
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен! Рядко пиша, но всеки ден ви чета, защото ме зареждате с много приятни емоции. Има постове, които когато ги чета и направо се разтапям   bouquet.
Хвърлила съм око да пробвам Черната орхидея. Виждам, че във Фрагранс има миниатюра само и смятам да си я поръчам.  Hug

Но е на цветния воал, имай го предвид Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Стоя си сега уютно прегърната от една прелестна нилска свежест  Heart Eyes Едва днес имах настроение да я тествам подобаващо. Утре ще я тествам при екстремни ситуации. Ама сигурна съм, че няма да ме подведе  Grinning

# 11
  • Мнения: 3 094
Чакам нилските жарден-и в събота сутрин - пуснала съм обратното броене, много ги харесах и вече мислено съм под жаркото египетско слънце.............на прованс де Wink

# 12
  • Варна
  • Мнения: 11
Днес с Ноуинг, имах нужда от нещо по-хард.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 840
Здравейте и от мен! Рядко пиша, но всеки ден ви чета, защото ме зареждате с много приятни емоции. Има постове, които когато ги чета и направо се разтапям   bouquet.
Хвърлила съм око да пробвам Черната орхидея. Виждам, че във Фрагранс има миниатюра само и смятам да си я поръчам.  Hug

Но е на цветния воал, имай го предвид Peace

Ама вече нямам търпение. Харесвам цветните аромати и от прочетеното до тук в темата разбрах, че много малко хора го харесват, което някак си допълнително ме провокира да експериментирам с рядко харесван аромат. Кой знае, може и да ми допадне на мен  newsm03

# 14
  • Мнения: 3 094
Инишъл утихва много добре, мисля, че става за часовете на Пепеляшка.

Общи условия

Активация на акаунт