Замразяване на тиква

  • 14 084
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета! Вкъщи имам две тикви и искам да ги замразя, за да ги съхраня за по-дълго време. Според вас как е по-добре да го направя - само нарязана на кубчета или сварена и пюрирана и тогава замразена?

# 1
  • Мнения: 5 401
И двата варианта правя, зависи колко време имам.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 141
Аз я сварявам и пюрирам защото след размразяване ми стои малко като гъба ,ако е сурова.Но това е мое мнение,ти решаваш!
Имам си така бая пюренце от тиква  за детето,когато реша да го захраня,че лятото тиква няма от къде.

# 3
  • Мнения: 225
Аз първо я варя на пара(става много вкусна),а може и с вода(но няколко пъти я загарях така),после я пюрирам.Преди време заедно с ябълки и круши я затворих в бурканчета от пюре и си ги стерилизирах,както се прави зимнина.Сега пробвахи сварена,пасирана и я напълних в формички за лед(от тези наилоновите пликчета) и бам в фризера.Супер удобно е.След като ти е за захранване по добре не я слагай сурова в фризера.Това си е мое мнение разбира се. Hug

# 4
  • Мнения: 931
И аз я варя на пара и след това я пасирам или намачквам и във фризера.

# 5
  • Мнения: 6 713
сварена и пюрирана и тогава замразена?

По съвет на мами от форума, аз направих така. Wink

# 6
  • Мнения: 107
Аз досега съм замразявала само сурова.Щом сварена е по добре ще опитам и аз.  chef  bouquet

# 7
  • Мнения: 428
Замразих я сурова, нарязана на парчета.

# 8
  • Мнения: 2 132
И двата варианта съм правила. Все едно е Grinning

# 9
  • Мнения: 85
И двата варианта съм правила. Все едно е Grinning
Peace

# 10
  • Мнения: 2 135
Аз я замразявам нарязана на големи резени. По лесно ми е така. Като я извадя, само леко чакам да се размрази и и махам кората и я режа на парчета

# 11
  • Мнения: 80
Аз я варя,след това я пасирам без да изхвърям водата в която е вряла,после както съм я пасирала вряла я наливам в детски бурканчета,но не ги пълня чак до горе и ги нареждам във фризера,след като изстинат де.Когато ще ядем тиква си изваждам по едно или две бурканчета,зависи колко големи са бурканчетата и готово.Бързо,лесно и вкусно Hug

# 12
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Нарязана, обелена, такъв брой парчета в торбичка, какъвто ми е нужен за едно готвене.

# 13
  • Мнения: 128
Замразявам я прясна, изчистена, нарязана на парчета горе-долу за едно готвене (старя се да не я дребня много когато я замразявам) После разразявам, режа на по-малки парченца и варя на пара. Не съм пробвала по другия начин, защото така съхранена тиквата ме задоволява като вкусови качества. Претопляла съм намачкана и сварена и не ми хареса. Може би за това и не съм пробвала да я съхранявам по друг начин.

# 14
  • Мнения: 312
Замразих я сурова, нарязана на парчета.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт