Правилно размразяване на кърма

  • 24 747
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте мами!
Имате ли идея как се размразява дълбоко замразена кърма така, че максимално да се запазят съставките и?

И вярно ли е това което съм чувала - първо се оставя на стайна температура да с размрази сама напълно и след това се слагала на водна баня, но след като заври водата не трябва да седи повече от 7-8 минути, защото след тези минути се убива всичко в нея и на практика бебчо ще пие само една бяла вода. Това стерилизиране всъщност важало особено за кърма която е престояла повече от 20 дни във фризера.  Вие какво знаете по тези въпроси?

Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 280
Здравей!
Аз правих точно така, оставях е малко да се размрази на стайна температура или от предната вечер я премествах от фризера в хладилника. След това я затоплях на водна баня, но не с много гореща вода.

# 2
  • Мнения: 9 481
Не трябва да завира никаква вода!-така унищожаваш живите клетки в кърмата.
Просто я размрази на стайна Т или в топла вода, за по-бързо Peace
Кърмата във фризер за дълбоко замразяване /-18 и под тези градуси/ си издържа без проблем и година Peace
Аз лично имах замразени 3 чекмеджета с кърма, която вложих след това в захранването...успоредно и кърмех де Wink

# 3
  • Мнения: 147
мисля, че целта на водната баня е да се убият евентуално съществуващи бактерии, но може и да сте прави, че пък така ще се махнат  полезните съставки newsm78

# 4
  • Мнения: 9 481
Ето подробно инфо за съхранение и размразяване на кърмата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0

# 5
  • Мнения: 543
Не трябва да завира никаква вода!-така унищожаваш живите клетки в кърмата.
Просто я размрази на стайна Т или в топла вода, за по-бързо Peace
Кърмата във фризер за дълбоко замразяване /-18 и под тези градуси/ си издържа без проблем и година Peace
Аз лично имах замразени 3 чекмеджета с кърма, която вложих след това в захранването...успоредно и кърмех де Wink

Подкрепям напълно!

Общи условия

Активация на акаунт