Имам нужда от съвет

  • 460
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
   До преди седмица всичко свързано с кърменето на 7 седмичното ми момченце вървеше като по вода. Изведнъж    започна да иска да яде на 1,5-2 часа, стана нервен. Започна да плаче като се нахрани- предлагам му гърда, мислейки си че иска още да яде-започва да пищи и да нервничи, захапва зърното дърпа вднъж, плюе и пак пищи.Давам му другата (пълна ) гърда и пак я плюе. Пробвах и с лъжичка, и с шише да го дохранвам и пак никакъв резултат. И като спра да настоявам се успокоява за малко и пак започва да нервничи и да плаче, да се напъва чак, после заспива за около 10-20мин. и пак се събужда и мрънка. Не мисля, че е от колики, защото знам как плаче като го боли -до сега имахме няколко кризисни дни с много силни колики, а и направих сравнение с плача от биенето ваксината, по-скоро си мисля че е плач от раздразнение от нещо. А иначе през ноща е спокоен и си спинка.И така почти седмица.
   Моля ви, споделете мнението си от какво може да е нервен и да плачка така, направо вече сърцето ми се къса и без ръце останах.

# 1
  • Мнения: 1 174
Моя понякога плаче ако не се е оригнал добре. Като го взема и го сложа по корем на спалнята се оригва един два пъти и кротва. Пък може би просто иска да го вземеш - като го вземеш на ръце успокоява ли се ? Да не му е топло или студено ?

ПП Да допълня, че на тази възраст долу горе беше когато след поредица от раздразнителни дни открих, че не му харесва да спи на една страна. Дотогава само така го слагах да спи като най - безопасно, но после започна да се мъчи да се обръща сам по гръб и ми отне време да открия, че ако го сложа още отначало по гръб спи спокойно. А имам познати чието бебе спи само по корем  Confused малко им е притеснено да не му се случи нещо, но иначе сън няма. и това е още от родилното, ама какъв зор докато разберат от какво е  #Crazy

# 2
  • Мнения: 1 328
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0

Ето тук предполагам ще намериш отговр на вашия проблем Simple Smile

# 3
  • Мнения: 386
rosy_bosy , ами успокоява се като го взема, но не за дълго. А дали му е топло или студено -незнам, не мисля че сме променили температурата в стаята а тя около 20-23 градуса. Оригва си се добре, като голям човек даже baby_neutralА за спането по гръб- аз отдавна вече установих че така му е по-удобно да спи. Grinning , но го оставям така само през деня като го наглеждам.

# 4
  • Мнения: 3 379
izviniavam se predvaritelno za latinecata (pisha ot telefona) - pusni search za "karmacheska stachka", ima za sashtoto I statii v bibiotekata. Az imah sashtia problem sas sina mi I beshe tochno karmacheska stachka.

# 5
  • Мнения: 8 242
Прочети за кърмаческата стачка - и като цяло - кърми на тихо, тъмно и полусънено колкото може Simple Smile Пробвай в движение с полюшване.. различни пози..
На вашата възраст бебетата минават и т.нар. период на усилен растеж и е нормално да искат да сучат по-често Simple Smile

За спането по корем - синът ми спеше и още спи само така.. Още от 20тия си ден сам започна да се завърта по корем.. и тъй спеше най-спокойно и най-дълго..

Макар че както го описваш този плач точно на колики ми прилича, на пълно коремче  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 543
И аз мисля, че е много вероятно да е кърмаческа стачка. И моят синковец целия първи месец стачкуваше, та не в чудо, ами в не знам какво се видях. Но при нас си имаше причина - в "Шейново" се бяха "погрижили" за детето - и в двете ръчички се бяха опитали да сложат абокатчета,  и той беше на антибиотици и много стресиран, миличкия, абе не искам да си спомням. Няма да забравя никога как до втория месец не даваше да му се пипнат ръчичките и само ги свиваше инстинктивно в юмручета.
Също така на 3 и 6 седмица и на 3 и 6 месец има недостиг на мляко, тъй като бебето израства прекалено бързо, и това също би могла да бъде причина, въпреки, че ти пишеш, че са ти пълни гърдите и мляко имаш и той не иска да суче, явно не е това.
Прочети за стачката.

Общи условия

Активация на акаунт