Орехов сладкиш

  • 2 157
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 462
Момичета, спешно търся рецептата за ореховия сладкиш Агнеса.
Попадах на различни рецепти и не знам коя е оригиналната от всички. Моля помогнете.
Хубав ден   bouquet

# 1
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз имам тези  Peace
Сладкиш Агнес

4 яйца
1 ч.ч. брашно
1 ч.ч. захар
1 п. кр. масло
1 ванилия
1 ч.ч. нарязани орехи
Разделят се белтъците от жълтъците. Белтъците се смесват със захарта, брашното, орехите, размекнатото кр. масло и ванилията. Пече се. Жълтъците се разбиват с 1 ч.ч. пудра захар и с този крем се намазва опечения сладкиш. Връща се във фурната само докато се стегне крема /суши се/. Поръсва се с настърган шоколад или шоколадови пръчици. /това още докато не е изсъхнал крема/


АНГЛИЙСКИ СЛАДКИШ

Продукти:
За блата:
5 яйца(само жълтъците);
1 1/2 ч. ч. захар;
2 1/2 ч.ч. брашно;
125г. масло;
1 пак. бакпулвер;
1 бурканче(кофичка) к. мляко;
1 пакетче ванилия
За отгоре:
мармалад от кайсии( или други плодове);
1 ч. ч. нарязани орехи(и с бадеми става);
5-те белтъка;
12 супени лъжици захар;

Приготовление:


Жълтъците се разбиват със захарта. Прибавя се разтопеноте масло, пресятото и смесено с бакпулвера брашно, киселото мляко и ванилията. Сладкишът се изсипва в намаслена и посипана с брашно тавичка и се пече около 30 мин. в силна фурна. Още топъл се намазва с мармалада и поръсва с орехите .Белтъците се разбиват със захарта на гъст и твърд сняг, който се разтила върху сладкиша. След това се връща във фурната и се запича при 150°Ц до порозовяване.


# 2
# 3
  • Мнения: 4 496
Свекърва ми прави "Агнеса", но  нейната става тънка около 1 см. Rolling Eyes
 Тази дебеличката от горния линк ми харесва много! Heart Eyes
Ще взема да се пробвам. Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 1 462
Благодаря на всички ви. Страхотни сте.  bouquet   bouquet   bouquet

# 5
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
аз само да добавя,че този втория сладкиш,който е дала Линдита аз го имам като рецепта,но с името "Дамски каприз".
За рецептата на "Агнеса"и моята е същата,но на мен лично повече ми харесва когато е тънък,а не дебел,защото глазурата която се прави отгоре със жълтъци ми е любима,и като отхапя да я усущам доволно Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт