Обилен цикъл

  • 4 953
  • 9
  •   1
Отговори
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Родих преди 3 месеца и сега ми е втория менструален цикъл но е много обилен така беше и първия.Нормално ли е това. С хапчета ли ще трябва да се нормализира или от само себе си ще се оправи.Естествено че веднага като ми спре ще отида на лекар.
Но сега положението става нетърпимо вече помагайте със съвети.

# 1
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
моят е същия от както родих,но пък трае по-малко дни,все едно съм заклана,говорих с моят гинеколог и каза,че няма нищо претиснително.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 550
След второ раждане е нормално да е по-обилен, но не и много обилен. Отиди на преглед и ако трябва вземи противозачатъчни. Те ще регулират цикъла.

# 3
  • Мнения: 20
купи си да пиеш дъбова кора.аз лично съм с много обилен и болезнен цикъл но пия дъбова кора и бял равнец много съм доволна препоръча ми го гинеколог.пила съм и противозачатачни но да ти кажа честно от билките е много по добре.ако се поинтересуваш мога да ти кажа как се варът и как се пият

# 4
  • Мнения: 372
До няколко месеца след раждане казват докторите, че трябва да се нормализира.
Аз родих преди 6 години със секцио и от тогава няма излизане от нас, когато съм в цикъл, толкова е обилен. Както сложа превръзката, така няма и час и нова и само това си правя; направих и анемия. Ходих на няколко специалисти и никой не открива причина, затова пия противозачатъчни и с тях поне е малко по-нормален. Но не се чувствам добре, имат си странични действия при мен - сърцебиене, световъртеж...Затова ще следя темата с интерес и за други съвети.

# 5
  • Мнения: 20
и аз пиех противозачатачни(страничните деиствия при мене бяха наистина много), но откакто ми казаха за дъбовата кора и белия развнец вече нямам оплаквания...пробваите поне нямат странични деиствия

# 6
  • Мнения: 55
А братовчедка ми е с обилен цикъл от ученичка и след раждането й се нормализира. Казали й, че е въпрос на яйчници и хормони...
Всеки знае себе си!

# 7
  • Мнения: 372
karlota_  ,
Би ли споделила как се приготвя.
Предварително ти благодаря!

# 8
  • София
  • Мнения: 748
И при мен беше така след първото раждане. Търпях 2 години без да се оплаквам, въпреки, че редовно ходех на прегледи. Може би трябваше по-рано да се оплача.След като гинекологът установи, че няма никаква органична причина за обилния мензис ми предписа Дуфастон. Ефект имаше голям, но не знам дали щеше да е продължителен, защото скоро след 3 месечният му прием забременях. Оттогава нямам проблеми с обилен мензис. Laughing

# 9
  • Мнения: 20
дъбовата кора се приготвя по следния начин:слага се 400 гр. вода да заври след което се слага 1 чаена лъжичка от билката и ври 3 мин. след което се маха от котлона,оставя се да седи 30 мин. и се прецежда.пие се сутрин,обед и вечер по 100 гр. преди ядене.
белият равнец: 1 чаена лъжичка от билката се залива с 250 гр вряла вода.след като изтине се прецежда.пие се три пъти на ден.белият равнец се употребява 3-4 месеца дори и да не си в цикъл за да се нормализира всичко.кажи като го пробваш дали ти е помогнало.и не пий и двете билки едновременно,пробваи първо с бял равнец.и аз не можех от нас да излезна даваха ми болнични но от както ги пия тези билки вече всичко ми е наред.

Общи условия

Активация на акаунт