Казва, че му е лошо на корема..... ???

  • 4 786
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 575
От известно време моя син си казва, че понякога му е лошо на корема - всъщност започна с тръгването му на детска градина миналата година.
Педиатърката го беше прегледала и каза, че е по-вероятно да си измисля, т.к не казва да го боли нещо конкретно, няма никакви други симптоми.
В детската градина на госпожите също им е направило впечатление, че се храни добре, но от време им казва, че му е лошо на коремчето.
Обикновено го казва по пътя към градината, ние пътуваме около 30 мин с кола по завои, дупки и т.н, дори на мен ми се е случвало сутрин на гладно да ми е кофти, след шофирането на мъжа ми.

Започвам да се притеснявам, не знам какво да си мисля, на какво може да е признак и на какъв специалист да го заведа??

Досега не обръщах много внимание на тези оплаквания, защото си мислех, че може да е гладен, жаден или да му става така от пътуването с кола....
Не се случва често, по-скоро рядко и много бързо му минава, като му дам нещо да хапне или се разсее с играчка, забравя за проблема. От друга страна детето не е лъгало досега за подобни неща....

Къде да го заведа да го прегледат, защото наистина ми е много притеснено  Cry

# 1
  • Мнения: 1 163
Наде и моето от време на време споделя, че му е лошо на корема. В два такива момента в които ми каза го водих на лекар. Пипаха му корема гледаха го казаха, че нищо му няма. От скоро не се е оплаквала. И аз се бях притеснила много даже питах педиатърката й да я заведа на гастроентереолог но тя категорично каза, че ако има нещо или се съмни за нещо сама ще ме изпрати. Моята щерка по-принцип е много чувствителна лесно и се гади даже и от различни миризми, които не и харесват може и от това да е а качи ли се в кола задължително и става лошо. Преди повръщаше сега спря но винаги ми казва карай по-бавно, че ми е лошо на корема.

# 2
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
има вероятност да симулира за да не ходи на градина.моят син все така се оплакваше,водих на хирург,на ехограф за бъбреци,пуснахме ППК и нищо.докторката ми каза,че е много вероятно да е симулация заради училището,сега е започнал от глава да се оплаква,мисля да водя на очен.аман от доктори и болежки.
що ме проверите за гастрит ама къде трябва не мога да ти кажа.помоли док да му направи едни изследвания

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Според мен настина му е лошо на корема. Ако го прави само сутрин преди градина може да го свързва със самото преживяване. Ако не ходи с особено желание е напълно обяснимо. Съдя по себе си и малкия. Когато ни предстой не особено приятно преживяване коремите ни са на топка и става дискомфорт. Става ни лошо на коремите. Но това не е симулация, защото настина се чувстваме така.

# 4
  • Мнения: 3 575
Наскоро му пускахме ПКК по друг повод и всичко му е наред.
За гастрит ако е ще усеща болка (аз имам и знам) а той казва, че му е лошо....

Ужасно се притесних и не знам какво да си мисля, какви варианти, какво би могло да бъде ....  Sad

Иначе му харесва да ходи на детска градина.
Може и нещо на психическа основа да е, на мен той като ми каже, че не му е добре и моментално и на мен ми става лошо, свива ми се корема...

# 5
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
може наистина да му става лошо сутрин от возенето,най-вече ако не е закусвал.не се притеснявай толкова Hugщом показателите са му наред няма място за притеснение.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 289
А как е с ходенето по голяма нужда, има ли запек, редовно ли се изхожда, да не би някои храни да не му понасят? newsm78

# 7
  • Мнения: 3 575
Няма запек, а храната основно е от детската градина, вкъщи само вечеря.

# 8
  • Plovdiv
  • Мнения: 545
Децата много често се оплакват от неразположение в областа на корема. Моят син и до сега го прави, вече почти на 12 и винаги ме "изправя" на нокти. Включително сме посещавали и хирург, защото сочеше долната част на корема. Казаха ми, че тези неразположения са свързани с растежа на детето.
Може би му прилошава от пътуването. Или наистина е гладен. Надявам се, да няма повече оплаквания. Hug Поговори с личния лекар.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Надя, разпитай детенцето си как се хранят в градината. Моят син откакто е тръгнал на градина споделя, че се хранят състезавайки се кой ще е първи. Това е много вреден навик. Синът ми все по-често се оплаква, че коремчето му е пълно и му е лошичко...много скоро след това скача и започва да играе. Според мен проблема е в натъпкването и бързото поглъщане на храната. Може и при вас да е от същото  newsm78

# 10
  • Мнения: 3 575
Ако е често срещано при децата, защо тогава на гожите в детската им е направило впечатление, никой друг от групата не го прави...

На какъв лекар да го заведа - гастроентеролог или....?

# 11
  • Мнения: 165
аз ти препоръчвам да го заведеш на детски гастроентеролог. Ние сме ходили във Мед.ц-р "Детско здраве" при Д-р Куманова и съм доволна от нея.тел. 952 42 97, 952 57 37
Дано му няма нищо на детенцето , ще Ви стискам палци

# 12
  • Мнения: 536
Nadia79 , не искам да те плаша, но нищо чудно да е на психическа основа. И моята дъщеря беше така първите 2 години в градината. Сутрин по пътя към градината се оплакваше от болки в коремчето. Понякога и в градината се е случвало да се оплаче. Викали са ме по спешност от работа да си я прибера заради това. Водила съм я веднага на лекар- всичко е наред. А от тази коледа започна да иска да ходи до тоалетна по време на следобедния съм в градината на 2 минути. Пак ме викнаха по спешност със съмнения за цистит, направихме подробни изследвания, оказа се напълно здрава. И стигнахме до психолог Confused Дано при вас не е така Peace

Общи условия

Активация на акаунт