хрема-ксилометазолин или виброцил

  • 20 190
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 289

Така и така ,реших да използвам капки, защото не се издържа, поне вечер ,преди лягане
и на двете пише ,че не се препоръчват при бременност,но само те ми помагат да живна малко , но кой са по - малкото зло все пак? Има ли някой мнение. Бременна съм в 14 г.с. С всичко опитах, дори изядох една глава суров лук и пак нищо.

# 1
  • Мнения: 9 973
аз ползвам в момента ксилометазолина на детето ми и съм супер доволна.Капя само вечер за да мога да спя

# 2
  • Мнения: 172
Аз докато бях бременна използвах капки ПИНОСОЛ.предписани от  лекар.

# 3
  • Мнения: 2 374
Аз ползвам Олинт,но и Ксилометазолина е същото,предпочитам го.

# 4
  • Мнения: 289

Mерси много ,аз нямам възможност да си купя друга марка ,защото не съм в България и имам
само тия, пък тук не дават никакви на бременни, но се поуспокоих ,че не е фатално да се ползват, като ви чета.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз ползвах Ксилометазолин в края на бременността. Ти си в началото - питай лекаря най-добре  Wink

# 6
  • Мнения: 4 433
Kсилометазолин.

# 7
  • Мнения: 2 131
Използвала съм Ксилометазолин докато бях бременна.

# 8
  • Мнения: 3 804
ксилото не вреди,но ако го използваш по дълго време се привиква

# 9
  • София
  • Мнения: 30 085
преди седмици имах същия проблем, консултирах се с доктора и той ми препоръча Mucanasal PLUS Spray. Много е ефикасен, защото ксилометазолина действа много бързо, НО изсушава лигавицата на носа и ако си с слаби капиляри, може да предизвика кървене от носа, не че е фатално, но е неприятно.

# 10
  • Мнения: 4 496
Бременна си. Най- добре отиди на лекар.

# 11
  • Мнения: 6 713
Низита гел също може да отпуши носа, предпазва и от изсушаване. Аз лично съм мазала бебка с него, предполагам че може и за бременни също Peace

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Бременна си. Най- добре отиди на лекар.

До тук за мен това беше най-адекватният съвет. Какво значи да се успокояваш, че някой друг тук бил казал, че може да се ползва, аз на ЕЖК не вярвам?

Винаги ми се е струвало несериозно "предписването" на илачи във форума, за бременни или за бебета и не само. Без да обиждам някой, но това за мен е безотговорно. След консултация с лекар за конкретния случай е най-добре да се пристъпва към лечение.

Има и хомеопатични капки, на които пише, че са подходящи за бременни и кърмачки, но все пак консултация с лекар е най-достоверната.

# 13
  • Мнения: 9 973
Бременна си. Най- добре отиди на лекар.

До тук за мен това беше най-адекватният съвет. Какво значи да се успокояваш, че някой друг тук бил казал, че може да се ползва, аз на ЕЖК не вярвам?

Винаги ми се е струвало несериозно "предписването" на илачи във форума, за бременни или за бебета и не само. Без да обиждам някой, но това за мен е безотговорно. След консултация с лекар за конкретния случай е най-добре да се пристъпва към лечение.

Има и хомеопатични капки, на които пише, че са подходящи за бременни и кърмачки, но все пак консултация с лекар е най-достоверната.
не се нерви де.Тя пита,ние казваме,подразбира се,че консулт с лекар е най-доброто решение.
А може заради едни капки за нос да не и се чака 3ч. на опашки,а може да е заета.....

# 14
  • София
  • Мнения: 803

Mерси много ,аз нямам възможност да си купя друга марка ,защото не съм в България и имам
само тия, пък тук не дават никакви на бременни, но се поуспокоих ,че не е фатално да се ползват, като ви чета.
Отговорът се съдържа тук . Naughty И аз ако бях попитала във форума , когато бях с грип и Джи Пи-то ми , каза " бременна си нищо освен Тантум верде и Осцилококцинум", можеше хлапетата ми да не карат бронхопневмония в корема ми и след като се родят да бъдат  лекувани. Така, че ситуациите са различни , затова сме тук да си помагаме. А всички имаме глави на раменете, за да преценим , дали да отидем и на какъв лекар по-точно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт