Питам за детско столче!?

  • 813
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 425
Модератор да не ми местят темата МОЛЯ  Grinning

Адаптора не се ли връзва за седалката?! А и джаджата за колана как точно се захваща - между крачетата ли или отгоре?!
А като карам без детето седалката нямали да ми се мести напред назад?!Чудно ми е,че не се застопорява  newsm78



Да казвам ли,че ми е спешно,защото махнах другот столче  Crazy

# 1
  • Мнения: 3 880
Коланът минава под облегалките за ръцете. Черните лентички не знам каква функция изпълняват newsm78, най-вероятно задната е за да се захване за седалката на колата (някъде между облегалка и седалка, за железата), но това трябва да е обяснено в упътването. За местенето- ако не биеш много рязки спирачки и не правиш лупинги си стои на мястото без проблем.
Бих ти препоръчала обаче съвсем добронамерено, да купиш при първа възможност свястна седалка за детето си. Имам предвид с облегалка и защита за глава и рамене. Тези "възглавници" са мижай да те лъжем, колкото да покажем евентуално на полицая, че е то виж, изпълнила съм си задължението, но при евентуална катастрофа никаква работа не вършат, а това трябва да е първата ни мисъл при закупуването на столче Peace

# 2
  • Мнения: 3 425
Благодаря за съвета  Peace
Значи детето сяда върху долната част колана,така ли!?
Упътване за връзването няма  newsm78 ,защото просто не се връзва за седалката  newsm78

Намерих някаква картинка


# 3
  • Мнения: 3 521
Просто се поставя върху седалката, а коланът минава под облегалките(то не са баш облегалки, защото са доста ниски), както Биба е написала. "Джаджите" се закачат върху тази част на колана, която минава през горната част на детето и от там се регулира да не му минава през вратлето.

п.п. Тези седалки са за доста големи деца - ако гледаш за 3-годишно определено не са подходящи Peace.

# 4
  • Мнения: 3 394
ха сега Rolling Eyes
на всяко столче има лепенки, които оказват начина на поставяне на колана!
трабва да има такива!

# 5
  • Мнения: 10 008

На тази картинка се вижда добре. Колана на седалчицата минава зад гърба на детето. То ползва колана за възрастни. Просто тази червена част приспособява колана според височината на детето.
Този тип седалки е подходящ за деца над 7 години, с височина над 150см, които не заспиват в колата.
За да не ми се мести когато съм без детето слагам седалчицата в багажника.

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 20:16 от Dez

# 6
  • Мнения: 3 880
Значи детето сяда върху долната част колана,така ли!?
Не, не, коланът си минава, съвсем както при възрастните- горната част през гърдите, а долната през корема, с тази разлика, че долната част се подпъхва под подлакътниците, на който всъщност това им е основната функция- да придържат колана към таза и да се предотврати врязването му в меките части на корема, в случай на рязко спиране.

# 7
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
И на мен ми се струва рано за такава седалка, но и за по_голямо дете не ми се вижда сигурна. А бе, Кала, тая марка Джордани е ад. Ние имахме затопля6то устройство за биберон, изтри му се скалата на бутона, после самият той с таймера се развали, за два месеца някъде. Коли4ка, издържлива, ама с кусури, купена за 50 еври от фалирал магазин, затова тая марка. Сто4ето за кола, подарено от колегите на мъжо, верно, 4е на дареният кон не му се гледат зъбите, ама така и не застана на место, калпави упътвания, трудно закрепване, мъжо се поти доста, не стана добре и толкова. Като видя не6то Джордани, бягам.

# 8
  • Мнения: 3 425
Много ви благодаря  Peace  придобих ясна представа  Peace 

Общи условия

Активация на акаунт