Имунизация -необходима ли е???

  • 2 297
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, пиша във връзка с една имунизация, дори не знам думата на български. Ние живеем в Германия, дъщеря ми е на година и половина и й предстои имунизация Pneumokoken /на немски/. Чувам различни мнения и съм много объркана дали изобщо да позволя да я получи?  Моля ви, ако има някакъв форум, свързан с имунизациите, пратете ми линк или ме посъветвайте. Благодаря много!
 
 
 

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 23:34 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 6 390
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368635.0
питай тук, и пиши на кирилица - има кредор горе в дясно, предполагам ти пише ДЕ, натисни го да ти стане червен бутон и вътре да пише ВР - пише с твоята клавиатура на кирилица
виж и тук последно обсъждахме тази ваксина
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=322341.60

# 2
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ами аз така като гледам май трябва да е Превенар(така се казва на Бьлгарски) newsm78.Попитай вьв темата на немските майки,те могат да ти кажат по добре.

# 3
  • Мнения: 3 880
Превенар(така се казва на Бьлгарски) newsm78.
И на немски така се казва, това е името на ваксината Wink (Prevenar), а бактериите са "пневмококи".

Аз не мога да дам съвет, защото когато моето дете беше на тази възраст още не я слагаха слази ваксина, по-късно я въведоха, но ако ми я бяха предложили със сигурност щях да я сложа, защото за мен ваксините са по-малкото зло. Теб какво точно те притеснява?

# 4
  • Мнения: 7
Благодаря много за отговорите и съветите. Ами, притеснява ме това, че все пак се вкарват чужди тела, а до колкото съм запозната, има доста неблагоприатни странични действия. не знам, объркана съм, и аз като всяка майка, искам най-доброто и се страхувам да не сгреша.

# 5
  • Мнения: 653
Благодаря много за отговорите и съветите. Ами, притеснява ме това, че все пак се вкарват чужди тела, а до колкото съм запозната, има доста неблагоприатни странични действия. не знам, объркана съм, и аз като всяка майка, искам най-доброто и се страхувам да не сгреша.

тук тази ваксина е по желание
дават ти инфо, 4етеШ и преценяваШ
консултирай се с педиатъра на детето ти, а не с форуми  Peace

# 6
  • Мнения: 3 880
Ами, притеснява ме това, че все пак се вкарват чужди тела....
Е то не е ли при всяка ваксина така?
За страничните действия- ако бяха толкова много, често срещани и опасни едва ли щяха да допуснат въпросната ваксина на пазара.
Не се вторачвай само в страничните действия на ваксината, а помисли и за последствията от евентуално заболяване, претегли плюсове и минуси и реши за себе си. Какво е мнението на педиатъра ви?
Досега имали ли сте проблеми с някоя ваксина?

# 7
  • Мнения: 7
gioia, Разбира се, че решението е изцяло наше, но смятам, че понякога мога да се доверя повече на майки, който точно като мен търсят най-доброто решение на подобен тип "проблеми" за децата си, и които са пряко засегнати. особено в случаят, когато получавам две различни мнения от двама различни педиатри. така, че благодаря отново на тези, които се отзоваха.
Biba Sparrow , Не сме имали сериозни проблеми след ваксиниране, но винаги обичайните - температура, отслабване на имунната система, последвала поне от седмица без апетит и т.н. няма какво да обяснявам, предполагам, че на повечето от вас е ясно... . ако знам, че ще е само това, обаче, няма да се замисля...

# 8
  • Мнения: 3 521
Моята дъщеря реагира доста тежко точно на тази ваксина( ина реимунизацията) - висока Т. и повръщане, но отшумя за 24 ч.
За сметка на това при приятелката и нямаше никаква реакция, дори и "мрънкането" го пропусна.
Според мен е много индивидуално как ще се почувства детето след имунизацията.

Ето ти информацията за ваксината - http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/413000bg1.pdf

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 14:53 от surfline

# 9
  • Мнения: 27 524
Слагахме, за съм, не е имал никакви реакции към нея  Peace

# 10
  • Мнения: 4 399
Според мен за такива неща форумите не са Чак толкова лош изтоЧник. Педиатрите Често пъти си пеят една песен и не се интересуват от индивидуалните особености на детето. Да не говорим пък Че има твърди привърженици на ваксините, които ще набодат детето ви с всиЧко Що е на пазара и такива дето отриЧат ваксините по дефиниция. Нашата педиатърка е на принципа по-добре повеЧе ваксини отколкото по-малко, което пък не е тоЧно в синхрон с моите разбирания и затова ми се налага доста да Чета и да търся информация сама. За тази ваксина си има рискови групи за които се препоръЧва, мисля Че на страницата на Паул-Ерлих институт има информация за това. Ако си спомням тоЧно се препоръЧва при деца родени с ниско тегло, преди 37 г.с. и още някакви неща които не важаха за моето дете и реших да не я слагаме. Последно говорих с педиатърката когато детето беше над 2 години и дори и тя каза Че веЧе няма смисъл защото са застрашени предимно деца под 2 годишна възраст. Над 2 години рискът пада много силно. На каква възраст е твоето дете? Температура и неразположение са най-малките проблеми които една ваксина може да създаде, аз специално не се страхувам от тях, а от неясните и неизвестни страниЧни ефекти.

# 11
  • Мнения: 1 465
И моят син има такава ваксина. Не помня да е имал някакви сериозни оплаквания след слагането и.

# 12
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ако гожорим за превенар не е ли малко късни4ко на година и половина?
на дъ6теря ми я слагаха по схема 6, 12, 18, и 24 месеца
доволна съм ако трябва отново да я сложа бих го направила

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Според мен за такива неща форумите не са Чак толкова лош изтоЧник. Педиатрите Често пъти си пеят една песен и не се интересуват от индивидуалните особености на детето.
Ситуацията този път е малко по-различна, педиатрите са пели различни песни Simple Smile
... особено в случаят, когато получавам две различни мнения от двама различни педиатри. така, че благодаря отново на тези, които се отзоваха.
Ако не се лъжа, тази ваксина я въведоха при нас, когато дъщеря ми беше почти 2 годишна. Повикаха ни да я сложат еднократно след навършването на 2 години, отказах.

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 00:55 от Merry

# 14
  • Мнения: 4 399
Според мен за такива неща форумите не са Чак толкова лош изтоЧник. Педиатрите Често пъти си пеят една песен и не се интересуват от индивидуалните особености на детето.
Ситуацията този път е малко по-различна, педиатрите са пели различни песни Simple Smile


А, аз имах пред вид Че всеки педиатър си пее неговата песен без знаЧение за кое дете.  ИнаЧе разлиЧните педиатри пеят разлиЧни песни, с което тотално объркват горките родители. Laughing И накрая за капак ти дават да подпишеш Че си съгласен с решението им (поне тука е така) с което оконЧателно те оставят да си единственото отговорно лице.  Rolling Eyes Това пък силно подкопава компетентното им мнение в моите оЧи и пак ни оставя сами сами да се ограмотяваме.

Ако гожорим за превенар не е ли малко късни4ко на година и половина?


Тази ваксина може да се сложи и на година и половина, Че и по-късно, само се изменя схемата и се слагат по-малко инжекции. Въпросът е не дали може, а дали има смисъл.  Wink А от какво тоЧно си доволна.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт